tiskové zprávy / aktuality

23Kvě

2018

Vzpomínka. Uplyne 134 let od narození Dr. Edvarda Beneše

Zlín – Město si připomene druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. celá zpráva »

23Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Za 1. segmentem vzniká nové hřiště

Zlín - Na zlínských Jižních Svazích vyroste nové hřiště. To bude od začátku nového školního roku umístěno za tzv. prvním segmentem u Sportovní ulice. Sloužit by mělo jak... celá zpráva »

23Kvě

2018

Ve čtvrtek dopoledne budou troleje na Jižních Svazích bez proudu

Zlín - Dodávka elektrického napájení trolejového vedení bude přerušena ve čtvrtek 24. května 2018 dopoledne v celém úseku, který vede z centra Zlína na sídliště Jižní Svahy... celá zpráva »

23Kvě

2018

Letní bijáky. Trháky a ještě k tomu zadarmo

Zlín – Startuje druhý ročník Zlínského filmového léta, „bijáků“ pod širým nebem. Poprvé se bude promítat v pátek 8. června na fotbalovém hřišti v Malenovicích, v nabídce... celá zpráva »

22Kvě

2018

Snadnější parkování. Ve Zlíně si řidiči oblíbili placení kartou

Zlín - Zhruba každá osmá platba za parkovací místo v centru Zlína je provedena kartou. Řidiči si relativně novou možnost úhrady rychle zvykají a Zlín je v podílu... celá zpráva »

22Kvě

2018

Trolejbus 9 Tr vyjede na mimořádnou Festivalovou linku

Zlín - Příjemnou atmosféru prvních dnů 58. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež bude ve Zlíně dotvářet historický trolejbus Škoda 9 Tr. Dopravní společnost... celá zpráva »

21Kvě

2018

Stavba roku 2017 Zlínského kraje zná vítěze

Zlín – V XVI. ročníku soutěže Stavba roku 2017 Zlínského kraje uspěly na nejvyšších příčkách hned tři zlínské novostavby. celá zpráva »

21Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Zlínské bazény a koupaliště jsou na léto připravené

Zlín - Nečekaně vysoké teploty, které připomínají spíše léto, prověřily připravenost provozovatelů koupališť a akvaparků. Mnozí z nich zareagovali... celá zpráva »

21Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Seč zeleně je v plném proudu

Zlín - Ve Zlíně vrcholí sečení trávy. V terénu jsou se sekačkami zaměstnanci Odboru městské zeleně i externí spolupracovníci. Intenzivně se teď pracuje hlavně... celá zpráva »

19Kvě

2018

Do druhého kola voleb do Senátu postoupili Michaela Blahová a Tomáš Goláň

Zlín – V prvním kole doplňovacích voleb do Senátu PČR, v obvodu č. 78 – Zlín, zvítězila Michaela Blahová... celá zpráva »

17Kvě

2018

Cyklisté debatovali na radnici o rozvoji zlínské cyklistické dopravy

Zlín - Dobrá káva, drobný dárek a také řada zajímavých informací a odpovědi čekaly v prostorách zlínského magistrátu na účastníky soutěže Do práce na kole, kteří se dostavili v soutěžním tričku... celá zpráva »

17Kvě

2018

Zastupitelstvo města doznalo změn

Zlín – Složení Zastupitelstva města Zlína se změnilo. Na svůj mandát rezignovali Vladimír Drtil a Roman Vaigel z ČSSD, které nahradili... celá zpráva »

17Kvě

2018

TV ZLÍN ŽIJE! - Kinematovlak se vydal na cestu. Po Česku rozveze pohádky

Už jen pár dní zbývá do zahájení 58. ročníku Zlín film festivalu, který opět ovládne celé město. Jedním z tradičních lákadel je i Kinematovlak... celá zpráva »

17Kvě

2018

Městská policie bude přijímat nové strážníky

Zlín - Od 1. září 2018 plánuje Městská policie Zlín přijetí nových strážníků. Uchazeči budou muset splnit řadu předepsaných požadavků. celá zpráva »

16Kvě

2018

V pátek se volí senátor za Zlín. Neobdržení volebních lístků reklamujte u České pošty

Zlín - Už jen pár dní zbývá do otevření volebních místností u příležitosti doplňovacích voleb do Senátu PČR. Volební lístky měly být dodány do schránek nejpozději tři dny před volbou... celá zpráva »

16Kvě

2018

Město bude hostit ME v silniční cyklistice

Zlín - Město Zlín bude hostit mistrovství Evropy v silniční cyklistice v kategoriích juniorů, juniorek, a mužů a žen do 23 let. Šampionát se uskuteční... celá zpráva »

16Kvě

2018

Mezi galeriemi a muzei vás v noci sveze historický autobus

Zlín - Historický autobus Škoda 706 RTO Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice bude vozit cestující zadarmo mezi otevřenými expozicemi ve Zlíně o Galerijní a muzejní noci v pátek 18. května 2018... celá zpráva »

16Kvě

2018

Němé tváře - květen

Útulkové jaro se stalo tradicí už dávno. Zájem lidí pomáhat němým tvářím je však rok od roku větší. Vzít pejska na procházku a užít si zábavné odpoledne... celá zpráva »

16Kvě

2018

Přijďte se dnes pobavit o cyklodopravě ve Zlíně

Zlín - Účastníte se kampaně Do Práce na kole či vás zkrátka jen zajímá problematika cyklodopravy ve Zlíně? Pak si nenechte ujít besedu s radním pro dopravu... celá zpráva »

15Kvě

2018

Sečení je v plném proudu

Zlín – První z pěti až šesti sečí v roce vrcholí. Ve zlínském terénu jsou se svými sekačkami jak zaměstnanci Odboru městské zeleně, tak i externí spolupracovníci. celá zpráva »

15Kvě

2018

VAK Zlín patří opět mezi českou elitu. Společnost se řadí mezi dvě procenta nejstabilnějších firem ČR

Zlín - Společnost Vodovody a kanalizace Zlín (VaK) získala za rok 2017 prestižní certifikaci Czech Stability Award AAA Excellent v rámci Czech top 100 firem České republiky. Opět se tak řadí... celá zpráva »

15Kvě

2018

VAK Zlín patří opět mezi českou elitu. Společnost se řadí mezi dvě procenta nejstabilnějších firem ČR

Zlín - Společnost Vodovody a kanalizace Zlín (VaK) získala za rok 2017 prestižní certifikaci Czech Stability Award AAA Excellent v rámci Czech top 100 firem České republiky. Opět se tak řadí... celá zpráva »

15Kvě

2018

VAK Zlín patří opět mezi českou elitu. Společnost se řadí mezi dvě procenta nejstabilnějších firem ČR

Zlín - Společnost Vodovody a kanalizace Zlín (VaK) získala za rok 2017 prestižní certifikaci Czech Stability Award AAA Excellent v rámci Czech top 100 firem České republiky. Opět se tak řadí... celá zpráva »

15Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Pozvánka na Svatební show na zámku Lešná

Zlín - Zámek ve Zlíně-Lešné, který je součástí areálu zdejší zoologické zahrady, si pro letošní hlavní návštěvnickou sezónu připravil řadu novinek: Prodlouženou otevírací dobu... celá zpráva »

14Kvě

2018

Za prvním segmentem vzniká nový prostor

Zlín – Nové herní vybavení, atypické slunečníky, šplhací síť, ale také místo pro koncerty a divadelní přestavení, nová zeleň. Prostor za prvním segmentem... celá zpráva »

14Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Se vstupem do zoo můžete i pomoci zachránit ohrožené druhy zvířat

Zlín - Zlínská zoologická zahrada se v polovině dubna pustila do unikátního programu nazvaného 4NATURE - Pro přírodu. Ten umožňuje návštěvníkům rozhodnout, kolik peněz ZOO věnuje na konkrétní záchranné projekty... celá zpráva »

14Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Stovky Zlíňanů vyměnilo v květnu auto za kolo

Zlín - Začátkem května se města Zlín a Otrokovice letos už popáté připojila k celorepublikové motivační soutěži Do práce na kole. Do letošního ročníku se přihlásilo více než 700... celá zpráva »

11Kvě

2018

Setkání Stretnutie začíná, Zlín bude celý týden patřit divadlu

Zlín - Zlínský divadelní svátek – festival Setkání Stretnutie 2018 – startuje! Hned první den přivítá dva výjimečné hosty. Do Zlína přijede slovenská herečka Emília Vášáryová... celá zpráva »

7Kvě

2018

Zlínská koupaliště se připravují na sezonu. Na Hradské se již venku koupe

Zlín - Venkovní teploty připomínaly už začátkem května parné léto a tak není divu, že se zlínské bazény a koupaliště připravují na zahájení sezóny. celá zpráva »

4Kvě

2018

Skupinová fotografie. Nápad se podařil

Zlín – Město Zlín se vrátilo k prvorepublikové tradici skupinových fotografií. Přispěly k tomu stovky účastníků, kteří se nechali vyfotografovat v rámci prvomájových oslav... celá zpráva »

4Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Zoo opět ožila mláďaty zvířat

Zlínská ZOO se opět po roce raduje z narozených mláďat klokanů rudokrkých. Chov tohoto vzácného druhu je tak i nadále... celá zpráva »

4Kvě

2018

O veterány MHD byl mimořádný zájem. Do ulic vyrazí i 8. května

Zlín - Historický trolejbus s vlečkou a autobus potěšily 1. května obyvatele Zlína a Otrokovic. Tyto jízdy se budou opakovat ještě v den státního svátku 8. května. Pro velký zájem...

celá zpráva »

4Kvě

2018

TV ZLÍN reportáže: Divadelní festival Setkání/Stretnutie se blíží

Zlín - Městské divadlo ve Zlíně se připravuje na další ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání/Stretnutie. Proběhne už po třiadvacáté a jeho... celá zpráva »

3Kvě

2018

Bezplatné vyšetření znamének se vrací do Zlína

Zlín - Bezplatné vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu již potřetí nabídne obyvatelům našeho města Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), a to ve čtvrtek 10. května 2018 na náměstí Míru... celá zpráva »

3Kvě

2018

Herci zvou na divadelní cyklojízdu. Výlet na kolech si nenechá ujít ani TGM a Štefánik

Zlín - Městské divadlo Zlín připravuje další ročník oblíbené akce – Divadelní cyklojízdy. Tentokrát herci sednou na kola ve stylových kostýmech ala rok 1918 a připomenou si 100. výročí vzniku Českoslovenka... celá zpráva »

3Kvě

2018

Rada města projedná návrh na zvýšení odměn pro členy volebních komisí

Zlín - Obyvatelé Zlína budou volit senátora. František Čuba oficiálně rezignoval na svůj senátorský post na konci února. Kvůli vleklým zdravotním problémům se jednání Senátu neúčastnil od srpna 2016... celá zpráva »

3Kvě

2018

Nadcházející cyklosezona přinese nové úseky

Zlín - Délka sítě cyklostezek na území Zlína se v letošním roce přehoupne přes třicet kilometrů. Především díky více než čtyřkilometrovému úseku... celá zpráva »

2Kvě

2018

Pietní akt připomněl oběti osvobozování Zlína

Zlín – U příležitosti 73. výročí osvobození města Zlína se u Památníku obětem 2. světové války v parku Komenského, uskutečnil slavnostní pietní akt... celá zpráva »

2Kvě

2018

Informace k výdeji kompostu a změna provozní doby skládky Suchý důl

Zlín - Stejně jako v minulých letech, i letos mohou občané Zlína zapojení do systému odděleného sběru biologicky rozložitelného komunálního odpadu (mají hnědou popelnici nebo bydlí v oblasti svozu)... celá zpráva »

2Kvě

2018

Více než 700 lidí bude ve Zlíně a Otrokovicích putovat za prací po svých

Zlín - Květen je tu a s ním i zahájení motivační soutěže Do práce na kole. Do letošního ročníku se za Zlín, Otrokovice a okolí přihlásilo více než 700 účastníků... celá zpráva »

2Kvě

2018

Pracoviště Odboru městské zeleně budou v pondělí 7. května uzavřena

Zlín – Magistrát města Zlína upozorňuje občany, že v pondělí 7. května, které předchází státnímu svátku Den vítězství, budou uzavřena pracoviště Odboru městské zeleně... celá zpráva »

2Kvě

2018

Andělská pohlazení, výstava v Galerii 2. patro na radnici

Zlín – Kresby, které vznikaly převážně v noci, motivy, ve kterých si může každý najít to své – nabízí výstava s názvem Andělská pohlazení, která je k vidění do 25. května... celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky