tiskové zprávy / aktuality

22Úno

2018

Tvoříme Zlín! Zlíňané si sami odhlasují, který z jejich nápadů se bude realizovat

Zlín - Spolurozhodovat o rozdělení pěti milionů korun a navrhovat vlastní menší projekty k realizaci. Taková možnost se nyní otevírá obyvatelům Zlína díky takzvanému participativnímu rozpočtu... celá zpráva »

22Úno

2018

Univerzita zve na výstavu Eva Jiřičná: schodiště

Zlín – Galerie v novém Vzdělávacím komplexu zlínské univerzity na Štefánikově ulici zve na unikátní výstavu Eva Jiřičná: schodiště. celá zpráva »

22Úno

2018

V anketě Dřevěná stavba roku 2018 soutěží i hrad ze Zlína

Zlín - Až do 2. března může veřejnost hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2018 a soutěžit o pobyt ve srubu. V nominaci je i hrad ze zahrady MŠ v Loukách... celá zpráva »

21Úno

2018

Zemřela Sonja Baťová

Zlín – V noci na úterý zemřela v kanadském Torontu vdova po podnikateli Tomáši Baťovi ml. Sonja Baťová. celá zpráva »

21Úno

2018

Alternativa zve: Na vlnách s posluchači a Marií Woodhamsovou a ...

Zlín - Hosty Marie Woodhamsové budou ve čtvrtek 22.
února od 18 hodin „rozhlasoví manželé“Klára Stejskalová a Petr Lukeš...

celá zpráva »

21Úno

2018

Pošta plánuje odstávku a v březnu na jeden den zavře

Zlín - Pokud patříte k lidem, kteří využívají poštovní služby i v neděli, měli byste si do kalendáře zaznamenat datum 11. března, kdy bude hlavní zlínská pošta uzavřena... celá zpráva »

20Úno

2018

Zlín podpoří milionem korun vznik scénářů

Zlín - Částkou rovného milionu korun podpoří město Zlín vznik scénářů, které čerpají z historie nebo současnosti města. Správní rada Filmového fondu města Zlína již vyhlásila historicky první výzvu na přidělení těchto dotací. celá zpráva »

20Úno

2018

Živý Zlín probouzí ulice, náměstí i parky

Zlín - Letos jde projekt Živý Zlín do svého pátého roku existence a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech vydařené předchozí sezóny. Naopak, bude odvážnější, rozsáhlejší a osobitý. celá zpráva »

19Úno

2018

Nemocné a nebezpečné jasany nahradí u cyklostezky odolné druhy stromů

Zlín - U cyklostezky ve směru na Kostelec probíhá kácení jasanů. Jedná se o aktivitu Lesů ČR, které jsou správcem pozemků, na nichž jasany stojí. Důvodem je napadení... celá zpráva »

19Úno

2018

TV ZLÍN ŽIJE! - Němé tváře - únor 2018

Zlínský útulek pomohl v loňském roce více jak pěti stovkám pejskům a dalším několika stům koček. Jednoho z těch nejvděčnějších pejsků... celá zpráva »

16Úno

2018

TV ZLÍN reportáže: Regenerace zeleně pod Jižními Svahy

Zlín - Zelená plocha pod zlínským sídlištěm Jižní Svahy prochází velkou proměnou. Regenerace ploch lokálního územního systému ekologické stability... celá zpráva »

16Úno

2018

Vyberte hrdiny mezi námi, hlasujte v Ceně Salvator

Zlín - Studentský projekt Cena Salvator letos udělí již patnácté ocenění za skutky, které někomu pomohly či dokonce zachránily život. Hlasování již započalo... celá zpráva »

15Úno

2018

TV ZLÍN reportáže: Na připojení ke kanalizaci lze čerpat od města dotaci

Zlín - Obyvatelé zlínské místní části Klečůvka mají od loňského podzimu nově možnost napojit se na centrální kanalizaci, která odpadní vodu nasměruje do centrální... celá zpráva »

15Úno

2018

Zlínský fotbal oslaví stovku. Chystá unikátní knihu a DVD

Zlín – Ke století své existence, které si připomene v roce 2019, chystá zlínský fotbal unikátní knižní publikaci, jejíž součástí bude také DVD. celá zpráva »

14Úno

2018

Zákaznické centrum společnosti E.ON rozšířilo svou provozní dobu

Zlín – Společnost E.ON Energie, která je jedním z největších dodavatelů elektřiny a zemního plynu v České republice, provozuje v Otrokovicích pro zákazníky Kontaktní centrum... celá zpráva »

14Úno

2018

TV ZLÍN reportáže: Zlín bude hostit volejbalové ME mužů do 18 let

Zlín - Ve Zlíně proběhlo rozlosování skupin pro Mistrovství Evropy ve volejbale mužů do 18 ti let. Zlínský primátor Miroslav Adámek vylosoval našim hráčům hratelnou skupinu... celá zpráva »

14Úno

2018

Hledáme ty, které handicap nezastaví. Startují Nezastavitelní

Praha - Máš rád pohyb a handicap pro tebe není překážkou? Chceš zase sportovat, ale nemáš potřebnou sportovní pomůcku? celá zpráva »

13Úno

2018

TV ZLÍN reportáže: Rekultivace plochy po torzu na Jižních Svazích

Zlín - Plocha, která zůstala ve Zlíně po torzu, které bylo v roce 2016 strženo prochází rekultivací. Lokalita na Jižních Svazích by už brzy měla sloužit veřejnosti. Město tam chce... celá zpráva »

13Úno

2018

Zlín jde s dobou. Pro jízdy v centru pořizuje elektromobily

Zlín - Menší provozní náklady a především mnohem větší ekologičnost. To jsou hlavní výhody elektromobilů. Na druhé straně vah je však jejich vyšší pořizovací cena... celá zpráva »

13Úno

2018

Útulková statistika v roce 2017. Zavítal i zesláblý varan

Zlín - Během roku 2017 se Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě postaral o 427 nalezených nebo opuštěných psů. Zhruba 53 procent z nich se vrátilo... celá zpráva »

12Úno

2018

Dopravní společnost chce zakoupit elektrobus

Zlín - Na tři otázky spojené s vyhlášením veřejné zakázky Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice na dodávku městského nízkopodlažního elektrobusu odpovídá... celá zpráva »

9Úno

2018

TV ZLÍN ŽIJE! - Proč by mohla klesat cena vody

Kdo se zajímá o vodárenství na Zlínsku, toho by mohla tato reportáž zajímat. Město Zlín hledá další cesty, jak zlevnit cenu vody. celá zpráva »

9Úno

2018

ALTERNATIVA zve: Černý večer s Mirkem Černým a Jiřím Pavlicou

Zlín - Jubilejní, v pořadí dvacátý večer, bude věnován setkání dvou osobností, které spojuje mnoho společného. Je to společný region, v němž žijí, láska k lidové hudbě, ale i dalším žánrům, zvláště k její scénické podobě. celá zpráva »

9Úno

2018

Čtvrtý ročník Benefičního dne „Život je dar“ podpořilo 1 107 lidí, kterým není lhostejný osud ostatních

Zlín - Život je dar. To je název benefiční akce, která se v měsíci lednu uskutečnila ve Zlíně. Cílem je podpořit pacienty, kteří se statečně perou s různými formami rakoviny... celá zpráva »

8Úno

2018

Voda. Její cena může dále klesat. O kolik a proč?

Zlín – Okresní soud ve Zlíně se začne v březnu zabývat smlouvami, na jejímž základě soukromá firma Moravská vodárenská (MOVO) koupila... celá zpráva »

8Úno

2018

Voda. Její cena může dále klesat. O kolik a proč?

Zlín – Okresní soud ve Zlíně se začne v březnu zabývat smlouvami, na jejímž základě soukromá firma Moravská vodárenská (MOVO) koupila... celá zpráva »

8Úno

2018

Josef Ruszelák získá Cenu města Zlína

Zlín – Držitelem Ceny města Zlína za rok 2017 se stane Josef Ruszelák, malíř a grafik. Získá ji za celoživotní výtvarnou a ediční činnost... celá zpráva »

8Úno

2018

Strážníci dostali medaili za statečnost. Zachránili život

Zlín – Strážníci Městské policie Zlín David Korvas a Jaroslav Stoklasek obdrželi Medaili za statečnost. Dne 4. prosince loňského roku prokázali obrovskou osobní statečnost... celá zpráva »

7Úno

2018

Naděje pořádá další setkání pečujících Čaj o čtvrté

Zlín – Co je to Alzheimerova nemoc a jak porozumět některým jejím projevům. To je téma dalšího setkání s názvem Čaj o čtvrté, na které jsou zváni rodinní pečující o člověka s touto nemocí. celá zpráva »

7Úno

2018

Na připojení k nové kanalizaci mohou lidé z Klečůvky čerpat dotaci od města

Zlín, Klečůvka - Od podzimu loňského roku má již drtivá většina obyvatel zlínské části Klečůvka možnost respektive někteří i zákonnou povinnost, napojit se na centrální kanalizaci... celá zpráva »

6Úno

2018

ALTERNATIVA zve: "Jižní Korea očima Petra Voldána"

Zlín - Cestovatelské besedy s publicistou, někdejším dlouholetým rozhlasovým zahraničním zpravodajem Petrem Voldánem, pokračují setkáním na téma "Jižní Korea očima Petra Voldána”... celá zpráva »

6Úno

2018

TV ZLÍN reportáže: Rozšíření sítě cyklostezek

Zlín - Ve Zlíně se letos opět rozšíří síť cyklostezek. V roce 2018 má město v plánu vystavět dalších 6 km. Mezi nejdůležitější úseky bude patřit asi 4 km dlouhá cesta... celá zpráva »

5Úno

2018

Voda tématem pořadu Českého rozhlasu Zlín

Zlín – Kdo jsou hráči na místním trhu s vodou? Soudy probíhají, jak se vyvíjí? Jsou smlouvy ve vodárenství z pohledu města Zlína výhodné? celá zpráva »

5Úno

2018

Město napsalo družstevníkům z BD Podlesí. Co se dočetli?

Zlín – Město Zlín odpovědělo na všechny otázky, které vyplynuly z poslední členské schůze. Předseda představenstva Bytového družstva Zlín (BDP) Pavel Sekula odmítl vydat... celá zpráva »

5Úno

2018

Pozvánka: Seriál BĚHY ZLÍN 2018

Zlín - Všichni příznivci běhu jsou zváni k účasti ve zlínském běžeckém seriálu, který je otevřen pro širokou sportovní veřejnost. Zahajovacím závodem bude už v sobotu 10. února 2018 dopoledne zlínská klasika – Běh Jižními Svahy... celá zpráva »

5Úno

2018

Na první pokus vytřídili Zlíňané 340 kilogramů kovového odpadu

Zlín – Kdo považuje třídění odpadu, případně již minimalizaci jeho vzniku za přirozenou součást svého životního stylu, jistě si ve Zlíně všiml nové možnosti ve třídění odpadu... celá zpráva »

2Úno

2018

Co znamená oplocení v parku kolem zámku

Zlín – Co znamenají oplocené plochy v sadu Svobody, se ptá v posledních dnech hodně lidí, kteří tudy procházejí. Odpovědí je, že oplocení... celá zpráva »

2Úno

2018

TV ZLÍN ŽIJE! - Jižní Svahy se nakonec dočkají. Přibude parkovacích míst!

Ulice Česká, Moravská s Slezská na největším zlínském sídlišti dostane letos spoustu nových parkovacích míst. Nebude to ovšem jen tak. celá zpráva »

1Úno

2018

TV ZLÍN reportáže: Zlínská zoo má i v zimě co nabídnout

Zlín - Zlínská zoo má co nabídnout i v zimních měsících. Během února je pro návštěvníky připraveno několik akcí. Hned začátkem měsíce budou moci žáci, kteří... celá zpráva »

1Úno

2018

Zákaz vstupu do lesů kvůli polomu byl prodloužen

Zlín - Kvůli odstraňování škod po podzimní vichřici byl původně do konce ledna zakázán vstup do vybraných lesních porostů nad Zlínem, především nad Malenovicemi a v okolí Tlusté hory... celá zpráva »

1Úno

2018

Domácnosti navštíví tazatelé statistického úřadu

Zlín – Český statistický úřad organizuje každoroční výběrové šetření o životních podmínkách českých domácností. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky