tiskové zprávy / aktuality

20Dub

2018

TV ZLÍN reportáže: 154 tisíc loni vysazených cibulovin mění jarní tvář Zlína

Zlín - Letos na jaře rozkvétá Zlín jako nikdy v minulosti. V parcích a na ulicích nikdo nemůže přehlédnout čerstvě vysazené pestrobarevné cibuloviny, kterých od loňska... celá zpráva »

19Dub

2018

Zlínský magistrát zaregistroval devět kandidátů pro doplňovací volby do senátu

Zlín - Devět kandidátů se bude ucházet o uvolněné senátorské křeslo po Františku Čubovi. Ten odstoupil z funkce poté, co se ze zdravotních důvodů dlouhodobě neúčastnil jednání senátu... celá zpráva »

18Dub

2018

Více jak 470 strážníků ze 40 měst se zapojilo do celostátní akce „jehla“

Zlín - Pod záštitou Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy spojili své síly v úterý 17. dubna strážníci ze 40 měst a obcí České republiky a pokusili se celá zpráva »

18Dub

2018

Staré páky vs. Mladá krev. NEZNÁMÁ ZEMĚ začíná. Bude i o velkém mrazu

Zlín – Začal XXII. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur NEZNÁMÁ ZEMĚ. Nabídne spoustu besed, projekcí, výstav a setkání. Jeho mottem je „Staré páky vs. Mladá krev“, a připomene i 100 let od založení republiky. celá zpráva »

18Dub

2018

TV ZLÍN reportáže: Divadelní festival Setkání/Stretnutie se blíží

Zlín - Městské divadlo ve Zlíně se připravuje na další ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání/Stretnutie. Proběhne už po třiadvacáté a jeho... celá zpráva »

17Dub

2018

Sobotní mobilní svozy odpadu v místních částech Příluky, Jaroslavice, Kudlov, Salaš, Fabiánka, Maják, Lhotka a Chlum

Zlín - Dne 21. 4. 2018 se uskuteční tradiční mobilní svoz odpadu, kdy budou sbírány objemné odpady, biologické odpady a kovy. Z technických důvodů budou upraveny časy přistavení... celá zpráva »

17Dub

2018

Zlín slaví ekologický svátek Den Země

Zlín – V rámci mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí nesoucí název Den Země se i v našem městě koná řada akcí celá zpráva »

17Dub

2018

Rybáři čistí břehy Dřevnice. Uvítají pomoc veřejnosti

Zlín – V sobotu 21. dubna pokračuje druhá etapa akce Čistá Dřevnice. celá zpráva »

17Dub

2018

NEZNÁMÁ ZEMĚ s mottem „Staré páky vs. mladá krev“

Zlín – Blíží se už XXII. ročník Neznámé Země, festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur. Uskuteční ve Zlíně od středy 18. dubna do pátku 27. dubna. Doprovodné výstavy... celá zpráva »

17Dub

2018

Blíží se splatnost místních poplatků za psy a komunální odpad

Zlín - Ve Zlíně se blíží splatnost místního poplatku ze psů (do 30. dubna) a za komunální odpad (do 15. května). Stejně jako v loňském roce se však ani letos předem vyplněné složenky za platbu rozesílat nebudou. celá zpráva »

16Dub

2018

Němé tváře - Duben

Útulkové jaro se kvapem blíží a ve zlínském Útulku pro zvířata v nouzi se už dolaďují poslední detaily. 27. dubna můžete spojit příjemné s užitečným... celá zpráva »

16Dub

2018

Zlín se zapojí do unikátního projektu Re:publika 1918 – 2018

Zlín - U příležitosti 100. výročí vzniku Československa se letos uskuteční řada zajímavých připomínkových akcí. Jednou z nich je projekt Re:publika 1918 – 2018... celá zpráva »

16Dub

2018

Uskutečnilo se první setkání se zájemci o projekt „Tvoříme Zlín“

Zlín - Projekt participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, ve kterém mohou obyvatelé Zlína navrhovat vlastní nápady na proměnu veřejných prostranství, měl další praktické pokračování... celá zpráva »

16Dub

2018

TV ZLÍN reportáže: Dvaadvacátý ročník soutěže Rozkvetlé město

Zlín - Ve Zlíně se naplno rozběhl už dvaadvacátý ročník soutěže Rozkvetlé léto. Do ní mohou obyvatelé města přihlásit své květinově vyzdobené zahrádky, předzahrádky, balkony, okna a terasy... celá zpráva »

13Dub

2018

Součástí Dne Země je i sbírka Kola pro Afriku

Zlín - Součástí oslav Dne Země, jejichž aktivity se ve Zlíně uskuteční od 17. do 27. dubna, bude spousta doprovodných akcí, her a soutěží. Jednou z nich je i tradiční sbírka Kola pro... celá zpráva »

13Dub

2018

Pracovníci Odboru městské zeleně zvou na procházku po jarním rozkvetlém městě

Zlín - Líbí se Vám letošní rozkvetlý Zlín? Chtěli byste vědět o nové výsadbě více? Pracovníci Odboru městské zeleně zlínského magistrátu pořádají ve spolupráci se zlínskou... celá zpráva »

12Dub

2018

Pracujte pro město Zlín

Zlín - Statutární město Zlín nabízí pracovní příležitosti: celá zpráva »

12Dub

2018

Rada města zve na veřejná setkání

Zlín – V měsíci dubnu se uskuteční dvě veřejná setkání členů Rady města Zlína s obyvateli. celá zpráva »

12Dub

2018

Karibuni. Svět střední a západní Afriky už roste

Zlín - Vloni na podzim zlínská zoo zahájila výstavbu projektu Karibuni, který návštěvníky zavede do střední a západní Afriky. Vznikne na nových pozemcích... celá zpráva »

11Dub

2018

Na největším českém veletrhu pro cyklisty se prezentovalo i město Zlín

Zlín – Další ročník největšího cykloveletrhu v České republice i střední Evropě s názvem FOR BIKES přilákal do PVA EXPO PRAHA přes tři desítky tisíc milovníků kol... celá zpráva »

11Dub

2018

Program prvomájových oslav 2018 na náměstí Míru ve Zlíně

„Přišlo jaro. Zářivé slunce vystoupilo výše nad obzor a vykouzlilo na celé zemi jeden široký úsměv štěstí. Zavřeme dveře dílen a kanceláří a vyjděme... celá zpráva »

11Dub

2018

Máte nápad na vylepšení Zlína? Pobavte se o tom dnes u kávy se zástupci radnice

Zlín - Máte nápad, jak vylepšit nebo opravit veřejné prostory vnitřního Zlína? Chcete se zapojit do projektu „Tvoříme Zlín“, ale nevíte, jak podat návrh... celá zpráva »

10Dub

2018

Zástupci odborné i laické veřejnosti připomínkovali dopravní strategii města (SUMF)

Zlín - SUMF. Tato anglická zkratka (Sustainable Urban Mobility Framework) znamená ve volném překladu udržitelný rámec městské mobility. Tento dokument rozvíjí takzvaný... celá zpráva »

9Dub

2018

TV ZLÍN ŽIJE! - Strážníci zapůjčili krajským hasičům speciální čtyřkolku

Hasiči Zlínského kraje mají k dispozici novou speciálně vybavenou a upravenou čtyřkolku. Tu jim zapůjčila Městská policie ve Zlíně. celá zpráva »

9Dub

2018

TV ZLÍN reportáže: TS Zlín jezdí s elektromobily. Jejich provoz je ekologičtější a levnější

Zlín - Zlínské Technické služby rozšířily svůj vozový park. Novými přírůstky jsou 3 elektromobily. Městská společnost považuje užitkové dodávky poháněné... celá zpráva »

9Dub

2018

Veřejné setkání s občany k tématu „Komunitní plánování sociálních služeb na Zlínsku“

Zlín - Ve čtvrtek 12. 4. 2018 proběhne v době od 15:00 hod do 17:00 hod v obřadní síni radnice, nám. Míru 12 veřejné setkání k tématu "Komunitní plánování sociálních služeb...
celá zpráva »

6Dub

2018

Josef Ruszelák převzal Cenu města Zlína

Zlín – V obřadní síni zlínské radnice se konalo slavnostní předání Ceny města Zlína za rok 2017. celá zpráva »

6Dub

2018

Dřevěná stavba roku 2018 je ze Zlína

Zlín - Dřevěný hrad ke hraní, který stojí u mateřské školky u Kolektivního domu, zvítězil v anketě o dřevěnou stavbu roku 2018. Dílo Jiřího Kadlčáka uspělo v kategorii „Dřevěná hřiště malá“. celá zpráva »

5Dub

2018

TV ZLÍN reportáže: Doplňovací volby do senátu se uskuteční v květnu

Zlín - Obyvatelé Zlína budou volit senátora. František Čuba oficiálně rezignoval na svůj senátorský post na konci února. Kvůli vleklým zdravotním problémům se jednání Senátu neúčastnil od srpna 2016... celá zpráva »

5Dub

2018

Během pouti v Loukách pojedou trolejbusy na náhradní točnu

Zlín - Po náhradní trase budou jezdit v neděli 8. dubna 2018 trolejbusy na lince 3 ve Zlíně-Loukách. Vozidla MHD budou vynechávat centrum této místní části Zlína, protože se zde bude konat tradiční pouť... celá zpráva »

5Dub

2018

Prach na ulicích zůstává. Blokové čištění komplikují neukáznění řidiči

Zlín - Odstranění pěti až sedmi tun prachu a nečistot. Tak vypadá výsledek blokového čištění průměrné ulice ve Zlíně. Výsledky by mohly být ještě lepší a očista komunikací... celá zpráva »

4Dub

2018

Zájemci o městský byt si mohou prohlédnout aktualizovaný seznam volných bytů

Zlín - Město Zlín upozorňuje zájemce o přidělení městského bytu na aktualizovaný seznam volných bytů. Bytové jednotky o velikosti 1+kk se nacházejí... celá zpráva »

4Dub

2018

Partnerské město Groningen nabídlo Zlínu účast v mezinárodním projektu

Zlín - Představitelé Zlína přivítali v prostorách radnice vzácnou návštěvu. Do krajského města zavítal Jan Kees Kleuver, poradce pro mezinárodní vztahy primátora města Groningen... celá zpráva »

4Dub

2018

Otrokovice mají snahu řešit problém s čištěním odpadních vod

Zlín – Město Otrokovice bude hledat možnosti, jak vyřešit problém se zvýšenými náklady na čistění odpadních vod. Za tímto účelem plánuje vypracování odborné studie definující teoretická a praktická východiska včetně možného záměru výstavby... celá zpráva »

4Dub

2018

V Loukách se koná pouť

Zlín – Místní část Louky se připravuje na tradiční pouť s muzicírováním. celá zpráva »

3Dub

2018

Přistavení velkoobjemových kontejnerů na BIOODPAD (Jaroslavice a Kudlov)

Zlín - Město Zlín rozšiřuje od dubna 2018 separaci biologicky rozložitelných odpadů do velkoobjemových kontejnerů. Kontejnery budou přistaveny už tuto sobotu... celá zpráva »

3Dub

2018

Blokové čištění: 15 tun prachu a špíny každý týden

Zlín - Zbavit město špíny a snížit prašnost. To jsou hlavní cíle blokového čištění, se kterým se i letos počítá ve všech ulicích Zlína. Čisticí vozy Technických služeb Zlín... celá zpráva »

3Dub

2018

Devět kandidátů do doplňovacích voleb do Senátu PČR v obvodu č. 78

Zlín - Celkem devět přihlášek k registraci k doplňovacím volbám do Senátu obdržel Magistrát města Zlína (MMZ) do pondělí 2. dubna 2018 do 16 hodin. Ve volebním obvodu... celá zpráva »

3Dub

2018

Začíná soutěž Rozkvetlé město 2018

Zlín – Odbor městské zeleně vyhlašuje XXII. ročník soutěže Rozkvetlé město 2018. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky