Program

PROGRAM NA DUBEN 2018

PROGRAM NA DUBEN 2018

 

4. 4. V 18 HODIN – vstup volný

ZUŠ JIŽNÍ SVAHY – žákovský koncert

 

XXII. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur NEZNÁMÁ ZEMĚ 2018  –  AKCE V ALTERNATIVĚ

Podrobný program a více informací najdete na www.neznamazeme.cz

 

VÝSTAVA  - 11. – 29. dubna 2018 Jindřich H. Böhm: WAORANI – MIZEJÍCÍ SVĚT AMAZONSKÝCH DOMORODCŮ.
Poslední lovci odcházejí, jejich svět mizí. Ropné společnosti už jim z jejich domova nenechaly skoro nic... Výprava za domorodci kmene Waorani do amazonské džungle v Ekvádoru.

Pavel Otevřel a Petr Horký – PO STOPÁCH H+Z DO MARSEILLE
V loňském roce jsme si připomněli 70 let od startu Hanzelky a Zikmunda na první cestu do Afriky a Jižní Ameriky. Po jejich stopách do přístavu v Marseille se vydaly dvě historické Tatry 87.

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12,13-17, SO: 10-16

 

VÝSTAVA BUDE V SOBOTU 21. 4. 2018 PRO NEMOC UZAVŘENA

 

Středa 18. dubna

16.00 hodin - Cestovatelský biograf - Jump!

(režie: John Catto, Allen Hill) + Lezení na písku – sedmdesátá léta (režie: Karel Vlček)

Dokumentem provází Vladimír „Chroust" Procházka ml., účinkují a o svém životě i skákání vypráví horolezci Petr Prachtel a Zorka Prachtelová a Milan „Kyslík" Zdvořilý. Na historickém snímku uvidíte nepovedený pád Petra „Mocana" Mocka.

Legendy o dlouhých a odvážných přeskocích ve skalách byly důvodem, proč se američtí režiséři dvakrát vydali do Čech.

 

18.00 hodin - Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška – Na extrémní výzvu odpověděli Češi

Přednáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge. O tom, jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? To vám představí veselá dvojka Markéta s Adamem. První a jediní, kdo tuto výzvu pokořili!

 

Čtvrtek 19. dubna

16.00 hodin - Cestovatelský biograf - Dalajlama v Buddhových stopách (režie: Viliam Poltikovič)

Audience u Jeho Svatosti dalajlamy i zásadní místa buddhismu ukáže film režiséra Viliama Poltikoviče.

 

18.00 hodin - Rudolf Švaříček – Hory Afriky: ledovce a sloni

Kilimandžáro je Rudova nejnavštěvovanější hora. Výstupy odlišnými trasami pojí magické ledovce s ledovým kráterem. Černý kontinent servíruje i divoké hory na hranici Konga.

 

Neděle 22. dubna

19.30 hodin - Lucie Radová a spol. – Ženská výprava v tuk-tucích Jižní Amerikou. Úspěšně z Kolumbie na největší solnou pláň světa!

Loni v září nastoupilo pět Češek do maličkých indických vozítek – tuk-tuků – a vydaly se napříč Jižní Amerikou. Start: Kolumbie, cíl: největší solná pláň světa Salar de Uyuni v Bolívii.

(Vstupné 80 Kč, předprodej v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice)

 

Pondělí 23. dubna

16.00 hodin - Cestovatelský biograf - Hausbot Petra Horkého

Zajímá vás, jak vznikala originální česká cestovatelská talkshow režiséra a cestovatele Petra Horkého?

 

18.00 hodin - Pavel Gross – Hlubiny a posedlosti

Neuvěřitelný životní příběh průkopníka potápění. Inspirován článkem v magazínu National Geographic postavil jako student ČVUT podmořský příbytek Xenii, ve kterém v roce 1966 strávil tři dny, a stal se prvním českým akvanautem.

 

Úterý 24. dubna

10.00 hodin - Václav Pištora – To Live Not Only Exist: Žít, ne pouze existovat

Potápěč Václav Pištora je milovníkem démonizovaných predátorů a pravidelně jezdí na jejich pozorování po celém světě.

 

18.00 hodin - Jindřich H. Böhm: HUAORANI – JEDNI Z POSLEDNÍCH

Kmen Huaorani žije v amazonském deštném pralese v Ekvádoru a až do roku 1956 neměl žádný kontakt s okolním světem. Do dnešních dnů existuje nepříliš početná skupina členů tohoto etnika, která odmítá, a to velice agresivně, jakýkoliv kontakt s vnějším světem.

 

Středa 25. dubna

16.00 hodin Cestovatelský biograf - Nezlomené (režie: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová, Olga Šilhová, Jarmila Štuková)

Tři ženy, tři hrdinky, tři příběhy. Z odlišných zemí, kultur i odlišného vzdělání. A přesto jsou si podobné. Nenechaly se zlomit...

 

Čtvrtek 26. dubna

16.00 hodin - Cestovatelský biograf - Kdo je kdo v mykologii (režie: Marie Dvořáková) + K2. Klára. Krásno. (režie: Petr Jan Juračka)

Krátký česko-americký film režisérky Marie Dvořákové oceněný Studentským Oscarem! Klára Kolouchová je zase jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu.,

 

18.00 hodin - Koncert fenomenálního kytaristy Štěpána Raka

Festivalová Cena Kantuta za rok 2018 poputuje do rukou pana Alfreda Strejčka, významného a kultivovaného moderátora, herce, recitátora, kultovního dabéra dokumentárních filmů a aristokrata českého jazyka. Laureátovi zdravotní stav, bohužel, nedovoluje osobní převzetí. Je nám ctí, že ji za něj převezme pan Štěpán Rak, jeho dlouholetý přítel a umělecký souputník.

(Vstupné 80 Kč, předprodej v Městském informačním a turistickém středisku)

 

20.00 hodin - Kateřina a Ladislav Bezděkovi: 777 dní, 50 zemí a 5 kontinentů Škodou Octavia

Expedice BigTrip.cz se zcela neplánovaně stala nejdelší expedicí kolem světa v osobním autě (tu zcela první expedici osobním autem kolem světa překonali o 14 dní). Byli taky první, kdo objel zeměkouli kolem světa osobním autem s trasou přes všechny obydlené kontinenty.

 

Pátek 27. dubna

18.00 hodin - Vladimír Kroc, Petr Horký, Miroslav Náplava – Století Miroslava Zikmunda

Beseda o vzniku knihy, která je pozvánkou do světa pověstného Zikmundova archivu. Je to vstupenka do lunaparku jménem život (anebo dějiny), kde si sednete tu na horskou dráhu, tu do domu hrůzy, jindy vás odnese tobogán jménem náhoda. Beseda je spojena s uvedením třetího vydání knihy Plavby „sebevrahů" pojednávající mj. o skladateli a mořeplavci Eduardu Ingrišovi. Na záchraně jeho archivu se podíleli všichni tři besedující spolu s Miroslavem Zikmundem. Kruh se uzavírá s poslední festivalovou besedou!

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky