Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

skatepark

2.10.2018 11:45:37 Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

díky za dotaz. Úvodem však musím konstatovat, že srovnávat Zlín a Prahu mi nepřijde moc proporční. Aby mělo srovnání vypovídající hodnotu, měla by se srovnávat podobná sídla. V případě Zlína se tak srovnávat třeba s Olomoucí či Jihlavou.
Nyní k vašemu dotazu. Je třeba si úvodem přiznat, že skateparky jsou obecně kontroverzní projekty. Většinou je nikdo pod okny nechce. Co se týče stávajícího areálu, město má k dispozici studii na úpravu skatebordového hřiště včetně dvou přilehlých sportovišť s umělým povrchem. Zvažovaly se i lokality, kde by šlo vybudovat hřiště zcela nové. Bohužel vhodné městské pozemky jsou buď od centra velmi vzdálené, nebo jsou naopak moc blízko obytných částí města. Pokud by se mělo stávající hřiště upravit, aby odpovídalo našim a snad i vašim představám, tak by se zase musely zrušit vedlejší sportoviště, což by si také našlo své kritiky. Aktuálně se tak oddělení, které má hřiště ve správě, zaměřuje na úpravu současných prvků, aby byly bezpečné. Poslední úpravy, včetně instalace nové překážky, se uskutečnila letos.
Mám však pro Vás případně jiný tip. Město se při investicích musí řídit nějakými nepsanými pravidly. Musí se investovat v různých částech a do různých oblastí. Každý má pochopitelně na věc jiný pohled. Pokud mají obyvatelé Zlína pocit, že mají dobrý nápad, který radnice nechce realizovat, je zde projekt Tvoříme Zlín. Sami obyvatelé mohou navrhovat a pak v hlasování rozhodnout, jaké akce se budou realizovat. Tento ročník už je v běhu, ale třeba můžete zkusit něco navrhnout v roce příštím. Podívejte se na web či FB tohoto projektu. Ještě bych Vás poprosil, máte-li nějaké konkrétní tipy na vylepšení současného areálu, tipy na doplnění či úpravu prvků, zázemí atd. Neváhejte mi to napsat, já to předám na dané oddělení. Přeci jen, sami uživatelé vědí nejlíp, co by tam ocenili.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky