Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Přechod pro chodce na Dlouhé ulici ve Zlíně

24.9.2018 11:35:20 Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

přechod pro chodce na ul. Dlouhá je skutečně zahrnutý do Generelu dopravy a statutární město Zlín má zpracovanou odbornou studii k tomuto přechodu pro chodce, včetně posouzení intenzit dopravy.

Součástí tohoto projektu je i zpracování a úprava systému řízení světelného signalizačního zařízení, které je jak součástí tohoto přechodu pro chodce, tak je v případě jeho realizace nutné zapracovat jeho systémové propojení se stávajícími systémy světelné signalizace na křižovatkách ul. Dlouhá x ul. Vodní x ul. Santražiny, nebo ul. Dlouhá x tř. T. Bati x ul. Osvoboditelů, tak aby nedocházelo k průběžným kolonám vozidel mezi těmito křižovatkovými uzly na ul. Dlouhá.

Je ale nutné počítat s tím, že jakýkoliv přechod pro chodce ovlivní dopravní tok na dotčené komunikaci a zbrzdí vlastní intenzity dopravy a dojde ke zhušťování vlastní dopravy.

Stávající podchod pod ul. Dlouhá je proto nejbezpečnější způsob přepravy chodců.

Součástí celkového dopravního řešení v rámci ul. Dlouhá je i Vámi zmiňovaný projekt nové cyklostezky, včetně rekonstrukce stávajícího chodníku a současně návrh dopravního řešení křižovatky ul. Zarámí x ul. Dlouhá. I tento projekt je připraven, v současné sobě probíhají jednání k dílčím požadavkům na změny a úpravy související se stávající zelení na ul. Dlouhá.

Protože u těchto navazujících projektů se v rámci jejich postupných návrhů změn a úprav aktuálně posuzují a projednávají, předpokládáme, že nejpozději v příštím roce bude rozhodnuto o dalším postupu celkového řešení.

Hezký den

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky