Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Oprava chodníku/betonového schodiště

11.6.2018 16:43:33 | odpovědět Dušan Horák

Dobrý den. Na koho se mohu obrátit s požadavkem na opravu betonového schodiště vedoucího k domu 4586 na ulici Luční?
Předem děkuji za odpověď.
D. Horák

Oprava chodníku/betonového schodiště

13.6.2018 10:51:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

referentem pro oblast Jižní Svahy (mimo jiné) je Jaroslav Kubáč, kontakt jaroslavkubac@zlin.eu , 577 630 724. A samozřejmě nemohu nikoho do ničeho nutit, ale kdybyste třeba měl tu možnost to i vyfotit a rovnou to referentovi zaslat, ať má z čeho vycházet, může to urychlit řešení. Bohužel se nám i stává, že lidé někdy hodně přehání či vyloženě lžou a to se pak nelze divit, že se vše nestíhá, když musí pracovníci vyjíždět i k planým poplachům. Netvrdím, že to je tento případ, jen mi to nyní přišlo jako vhodná příležitost ilustrovat, proč Vás o to prosím.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji Vám hezký den

Chodník na ulici Kvítková (kruhový objezd - lékařský dům)

11.6.2018 10:26:57 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den, je v plánu nějak řešit situaci chybějícího chodníku mezi kruhovým objezdem na Kvítkové ulici (vjezd do parkingu Zlaté jablko) a lékařským domem? Po obou stranách ulice se tam pohybují chodci, do toho parkují os. vozy (i když je tam zákaz) a je to tam docela hodně chaotické. Děkuji za odpověď

Chodník na ulici Kvítková (kruhový objezd - lékařský dům)

11.6.2018 14:20:27 | odpovědět Pavel Moravec, Odbor koncepce a realizace dopr. staveb

Dobrý den,

veřejný prostor zde bohužel neumožňuje vybudování chodníku.
Páteřní chodník se nachází mezi Čedokem a parkovištěm Zlatého jablka.
- Spojení pro objekty okolo Raiffeisen bank zajišťuje chodník od Obchodního centra Zlín.
- Spojení mezi Čedokem a Lékařským domem zajišťuje chodník těsně pod Obchodním centrem Zlín.
- Spojení mezi Čedokem a objekty okolo Hotelu Ondráš zajišťuje přechod pro chodce u kruhového objezdu.

Hezký den

Zákaz vstupu do lesa?

6.6.2018 16:32:56 | odpovědět Jitka L.

Dobrý den,
nemohu najít zprávu, zda se může již vstupovat do lesů kolem Burešova a Vršavy. Nebo zda i nadále platí zákaz vstupu do lesů z důvodu loňského zamoření morem divokých prasat.
Děkuji za odpověď

Zákaz vstupu do lesa?

8.6.2018 10:14:08 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

zákazy ohledně moru (AMP) vydává i odvolává Státní veterinární správa. Město Zlín vydávalo zákazy kvůli nebezpečným polomům způsobených vichřicí. Tyto některé zákazy již byly odvolány, co se však týče oblasti na kterou se ptáte, ta je zcela v gesci veterinářů. Nemáme žádné zprávy o tom, že by se blížilo odvolání tohoto zákazu. Bližší informace Vám mohou poskytnou na Státní veterinární správě.

Přeji hezký den a víkend

Vršava I - rychlost vozidel

6.6.2018 12:17:03 | odpovědět Jiří Janík

Dobrý den,
Při setkání s občany bylo se zástupci města jednáno o bezpečnosti chodců na ulici Vršava I. Není zde chodník a snížení rychlosti dopravní značkou 30 km/hod společně s retardéry a změnou přednosti není dostatečně účinné. Velké množství řidičů nedodržuje na technické podmínky této ulice jede bezohledně.
Nejkritičtější je v ranních hodinách. Průjezdnost ulicí Sokolská je ráno komplikovaná, v čase mezi 7:30-8:00 se tvoří pravidelně souvislá kolona již od dopravního hřiště. Řidiči jedoucí do Zlína ze severu si proto zkracují cestu přes ulici Vršava I, pokračují ulicí Partyzánská a Nivy II. V tomto čase je (nejen) na křižovatce Vršava I a Jižní Vršava největší ranní provoz chodců, hlavně dětí. Projíždějící auta omezení rychlosti 30 km/h nedodržují.
Můžeme očekávat nějaká účinnější opatření? Např.
- umístění ukazatele rychlosti, který řidiče upozorní
- zavedení úsekového měření rychlosti - např. https://budejovice.rozhlas.cz/radary-v-obcich-uz-jsou-bezne-nove-se-objevuji-kamery-s-usekovym-merenim-7036076
- zavedení jednosměrky nebo průjezd zakázán (podobně jako ulice Na požáře)
- další retardéry
- jiné

Děkuji za vyjádření
J. Janík

Vršava I - rychlost vozidel

11.6.2018 13:23:08 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

průběžně vyhodnocujeme účinnost v loňském roce realizovaných opatření a zvažujeme další opatření v podobě doplnění jednoho či více retardérů do prostředního úseku ulice Vršava I. O konkrétní podobě opatření jednáme s projektantem, DI PČR a silničním správním úřadem. Rovněž máme zadáno zpracování studie, která má prověřit možnosti dodatečného vybudování chodníku v této ulici, čímž by se taktéž významně zvýšila bezpečnost chodců.


DOPLNĚNÍ: Podnět byl také předán na MP Zlín, která zde přislíbila konat namátkové měření rychlosti.

Rekonstrukce Bratří Sousedíků

5.6.2018 12:44:59 | odpovědět Michal

Dobrý den,
rád bych se zeptal jak vypadá termín zahájení prací na rekonstrukci Bratří Sousedíků.
Autobusy nám tam jezdily téměř rok a vozovka je hodně zdevastovaná. Psalo se, že
rekonstrukce začne hned po rekonstrukci Mostní, ale zatím se nějak nic neděje a ani se o
tom už nikde nepíše ( nebo jsem špatně hledal ).
Díky, hezký den !

Rekonstrukce Bratří Sousedíků

8.6.2018 10:02:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem jen připomenu, že tato diskuze slouží k dotazům na úředníky nikoli na politiky. Za úředníky z OKaRDS mohu prozradit, že akce je připravena k realizaci. Vzhledem k velké finanční náročnosti však o takto velké investici rozhoduje rada města a případně zastupitelstvo. V rozpočtu pro zbytek roku tato akce zahrnuta není a co bude příští rok nelze nyní, i s ohledem na komunální volby, předjímat. V tuto dobu se v oblasti dopravních řešení začíná realizovat rekonstrukce ulic Česká, Moravská a Slezská a jedná se o investici za několik desítek milionů korun.

Přeji hezký den

oprava vozovky Pasecka

3.6.2018 15:23:56 | odpovědět Dolezel

Dobry den.
Bude se opravovat po dokončení kruhoveho objezdu na Mokre i cesta a chodnik , ktery je v hroznem stavu ,
smerem na na Paseky ? Dika za odpoved .

UPŘESNĚNÍ- zavíječ na krušpánku a doba postřiku

31.5.2018 9:41:27 | odpovědět J.Frelichová

Děkuji za odpověď a jen si dovoluji upřesnit.
Cituji:
"Životní cyklus.Zavíječ má na našem území zpravidla 2 generace do roka, při teplém podzimu se mohou částečně vylíhnout i housenky třetí generace. Přezimují housenky, které zahajují na jaře žír podle průběhu počasí od poloviny března do počátku dubna, žír housenek druhé generace probíhá od konce června do srpna."

Tento cyklus odpovídá zhruba i Zlínu, dá se říci, že letos byl žír housenek zahájen až v druhé polovině března a pokračoval celý duben.Druhá generace housenek se dá předpokládat tedy vzhledem k teplému počasí na ohlašovaný konec června .
PROTO JE VHODNÁ A NEJÚČINNĚJŠÍ APLIKACE POSTŘIKU PROTI ZAÍJEČI -A I LEPINOXU- AŽ PO OBJEVENÍ HOUSENEK A TO BUDE ZŘEJMĚ AŽ KONCEM ČERVNA.
Děkuji J.Frelichová
A možno sledovat od letošního roku i plošný monitoring zavíječe. viz odkaz a pokud je možno dát i na stránky magazínu Zlín ap, velmi bych se za tyto informace pro širokou veřejnost přimlouvala.Děkuji
http://eagri.cz/public/web/ukzuz/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2018_ukzuz-zahajil-plosny-monitoring-zavijece.html

UPŘESNĚNÍ- zavíječ na krušpánku a doba postřiku

31.5.2018 9:52:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

za ostatní, které toto téma zajímá, děkujeme za doplňující informace. Stejně jako v loňském roce, i letos velmi pravděpodobně zařadíme text o boji se zavíječem do nejbližšího čísla magazínu Zlín.

Hezký den

jak na to ...

30.5.2018 12:54:01 | odpovědět Tomáš

dobrý den,dne 28.5.2018 jsme byl zařazen do seznamu žadatelů o městský byt ve Zlíně.Obdržel jsem číslo,pod který bych měl mít možnost nahlednout do sezamu volných bytu,jen nevím,kam přesně toto číslo vepsat tady na strankách.Dekuji za pomoc

jak na to ...

30.5.2018 13:02:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

postup jsem Vám zaslal na Váš e-mail.

Hezký den

Oprava hřiště č 436 Zelinova

29.5.2018 14:52:02 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den, na hřišti č 436 (zelinova ulice JS) již delší dobu chátrá konstrukce velké skluzavky, která byla před více než 2 lety demontována (prý na opravu) a doteď nenavrácena. Na hřišti se propadli již dřevěné schůdky a celkově konstrukce je v havarijním stavu, a nebezpečná pro děti. Je plánována konečně nějaká oprava/zabezpečení současného stavu? Děkuji

Oprava hřiště č 436 Zelinova

31.5.2018 10:03:01 | odpovědět Kristýna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den,
o neutěšené situaci na hřišti víme. Dlouho jsme přemýšleli, jak tam skluzavku vrátit. Bohužel orientace svahu na jih je zásadní překážkou. V letošním roce by mělo dojít k odstranění betonových patek a schůdků. Výhledově bychom pak rádi vyměnili herní prvek se skluzavkou, který již není v dobré kondici a i po drobných opravách nese četné známky hniloby.

Hezký den

OPRAVA HŘIŠTĚ Č 436 ZELINOVA

31.5.2018 21:28:04 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den,

děkuji moc za vyčerpávající odpověď - mohl bych Vás jen poprosit o co nejdřívější termín odstranění schůdků a kusů betonu - je to opravdu extrémně nebezpečné pro děti.

Použité veci

29.5.2018 14:12:52 | odpovědět Jiří kadeřábek

Dobrý den,
protože často využívám sběrný dvůr na Zálesné a vidím kolik věcí, které by se mohly ještě někomu hodit, se tam vyhazuje ptám se, zda neuvazujete o podobném systému jejich využití, jak zřídili v Brně .https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/brno-ma-unikatni-nove-sberne-stredisko-obyvatele-mesta-budou-moci-jako-prvni-v-cesku-sd/.
Děkuji
za odpověď
J. Kadeřábek

Použité veci

4.6.2018 11:21:59 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Kadeřábku, děkujeme za Váš námět. Aktivity některých měst v oblasti opětovného využití spotřebních výrobků jsme zaznamenali. Může to skutečně být jedna z cest, jak předcházet vzniku odpadů. Realizace takového záměru vyžaduje splnění legislativních podmínek a také posouzení ekonomické výhodnosti. Systém nakládání s odpady ve Zlíně je v současné době nastaven tak, aby občané mohli zdarma předávat odpad v několika sběrných dvorech. To ale zároveň vylučuje opětovné využití odevzdaných věcí, které musí být zlikvidovány v režimu nakládání s odpady. Někteří občané však nejsou schopni velkoobjemový odpad, kterým je především dále využitelný nábytek, dopravit ani na jeden ze sběrných dvorů a zakládají černé skládky bez jakéhokoli dalšího zájmu o využití nebo likvidaci tohoto odpadu.
Případná změna by si vyžádal vybudování alespoň základního zázemí včetně např. zajištění obsluhy, evidence a provozních prostor. To vše by si vyžádalo nemalé náklady. Z důvodu složité agendy a také komplikované případné odpovědnosti za vady u znovu uvedených kusů do oběhu preferujeme pro zprostředkování dalšího využití nyní již funkčních a osvědčené platformy jako např. https://www.letgo.cz/, https://www.bazos.cz/ a další, kde nevznikají žádné další náklady na přepravu a administrativu, protože sdílení probíhá čistě mezi lidmi se zájmem o službu. Toto je ve výsledku efektivnější a levnější.

Jakub Černoch, ředitel TS Zlín
Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽP Zlín

<  1  2  3  4  5   ...z 5  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '18»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky