Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Obnova Gahurova prospektu

28.3.2018 13:05:24 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda součástí aktuálně probíhající obnovy horní části Gahurova prospektu bude i odstranění nevzhledného přístřešku pod památníkem T.Bati.
Děkuji
PH

Obnova Gahurova prospektu

28.3.2018 13:24:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

s odstraněním přístřešku se v rámci obnovy Gahurova prospektu pochopitelně počítá.

Hezký den

informační kampaň jak třídit odpad

27.3.2018 15:20:39 | odpovědět Alena Vallová

Dobrý den,
ačkoli není tříděný odpad žádná novinka, stále se při odevzdávání odpadu do speciálních popelnic setkávám s naprosto nepochopitelnými věcmi. V posledním měsíci pravidelně při otevření popelnice plastů koukám na množství použitých dětských plenek. Poprvé jsem si myslela, že se někdo spletl. Nyní po opakovaném zážitku si myslím, že to prostě někdo nepochopil... Je pravdou, že informační polep na většině nádob na separovaný odpad je už hodně zašlý. Mohli byste prosím zvážit, zda polepy neobnovit a případně zda třeba v Magazínu Zlín nezveřejňovat pravidelně nějaký miniseriál... Kdysi časopis Dtest udělal krásný výukový materiál s on-line testem. Při vyhodnocení testu redaktoři Dtestu konstatovali, že lidé neumí správně vytřídit až 30 % odpadu. Pak vznikl informační leták na A4, který dostal každý předplatitel. Třeba podobný leták jako příloha Magazínu Zlín by pomohl alespoň částečně změnit některé omyly uživatelů popelnic.... Děkuji

informační kampaň jak třídit odpad

3.4.2018 10:46:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ve Vámi popisovaném případě bych si osobně vsadil spíše na bezohlednost než na neinformovanost. Vždyť logicky uvažující člověk přece musí tušit, že kontaminovaná plena nebude zrovna to "pravé ořechové". Asi to bude podobný případ, jako když nacházíme v příkopech odpad, který je přitom možné zdarma odevzdat ve sběrných dvorech.

Nějakou formu informační kampaně do Magazínu Zlín však připravíme. Je otázka, zda se to dostane ke konkrétním očím. Osobně bych to u nás na vesnici řešil tak, že bych tam prostě izolepou nalepil vzkaz: „Pleny nejsou papír, patří do komunálu, děkuji“.
Pokud tam budou pleny navzdory tomuto upozornění i nadále, bude jasné, že jde o bezohlednost.

Co se týče obnovy polepu, informační nálepky na barevných kontejnerech budou kontrolovány v rámci každoročního mytí nádob, následně po vyhodnocení jejich stavu budou opraveny a přelepeny.

Hezký den

Absance košů a sáčků na psí exkrementy

26.3.2018 22:31:36 | odpovědět Lenka Snopková

Dobrý den,

z jakého důvodu rozdává město poplatníkům za psa igelitové sáčky? Co je to za ekologii, dávat trus do igelitu? Proč v jiných městech či vesnicích jsou běžné papírové sáčky a u nás to nejde? To, že chybí koše ani nekomentuji. Trus= hnojiv o X trus v igelitu=odpad!
Děkuji za vysvětlení.
Snopková

Absance košů a sáčků na psí exkrementy

3.4.2018 12:49:16 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem je nutné si uvědomit, že psí exkrementy se rozhodně nedají považovat za hnojivo. Mohou obsahovat různé patogeny, parazity apod. Proto jsou skutečně odpad, nikoli hnojivo.
Co se týče sáčků. Asi nejideálnější by bylo, kdyby pejskaři používali ke sběru staré sáčky, určené k vyhození. Řada lidí to tak dělá a sáček, ve kterém si donesete rohlíky a pak v něm máte svačinu, následně může alespoň ještě posloužit k tomuto účelu.
Město Zlín vydává majitelům psů sáčky na základě zaplacení poplatku. Jak to tak bývá, někdo je nepotřebuje vůbec a jinému je i 500 málo. Za stávajícího počtu vydaných sáčků a aktuálních cen by výměna za papírové poměrně významně navýšila náklady na tuto položku. To by se muselo řešit převodem jiné položky rozpočtu (což znamená, že by se někomu jinému či něčemu jinému museli vzít) nebo navýšením poplatku za psy, což by se jistě nesetkalo s nadšením. Do budoucna se však budeme snažit jít i cestou ekologičtějších sáčků.

V závěru píšete. Absenci košů raději nebudu komentovat. Předpokládám, že se domníváte, že jde opět o nějakou laxnost radnice. Není tomu tak.
Nevím, zda si vzpomínáte, ale tyto koše zde byly. Bohužel někteří naši/vaši spoluobčané do nich ukládali vše možné jen ne to, na co byly tyto koše určeny. Vzhledem k faktu, že koše neplnily svůj účel, bylo od nich upuštěno. Jsou-li města a obce, kde tyto koše fungují, patrně tam žijí uvědomělejší lidé. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Přeji hezký den

Uprava zeleně Nad Vývozem - Cigánov

25.3.2018 10:13:12 | odpovědět Denisa Podskalska

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaká přesně úprava zeleně probíhá v lokalitě mezi ulicí Vývoz a Nad Vývozem (Cigánov). Co se zde plánuje za změny a kde případně mohu najít informace o těchto změnách?

Děkuji.
S pozdravem
Denisa Nováková

Uprava zeleně Nad Vývozem - Cigánov

26.3.2018 10:04:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jedná se o akci o které jsme informovali zde:

www.zlin.eu/zacina-regenerace-zelene-pod-sidlistem-jizni-svahy-aktuality-4117.html

Text také vyšel v Magazínu Zlín, který dostávají občané zdarma do schránek.

O této akci byla následně natočena také reportáž:

www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-regenerace-zelene-pod-jiznimi-svahy-aktuality-4170.html


Budou-li Vás zajímat další podrobnosti, můžete se obrátit na Odbor životního prostředí a zemědělství, který akci koordinuje.

Hezký den

zasílání hlášení rozhlasu na mail asi nefunguje

24.3.2018 11:03:46 | odpovědět Hába

přestože jsem se přihlásil k odběru hlášení rozhlasu z místních částí Prštné a Louky a zároveň od té doby nějaká hlášení v uvedených místních částech jsou na webu Zlína, žádné hlášení mi do mailu nepřišlo. Mám se přihlásit znovu? Nebo vždycky těsně před hlášením?

zasílání hlášení rozhlasu na mail asi nefunguje

26.3.2018 10:37:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Hábo,

po registraci na webu je ještě nutné tuto registraci dokončit potvrzením ve vašem e-mailu. Je to běžný postup, který má chránit uživatele před nevyžádanou registrací. Tedy aby Vás do služby někdo neregistroval bez Vašeho vědomí. V tiskové zprávě i video reportáži o této novince, jsme o nutnosti potvrzení registrace informovali.
Informatik prověřil, že z Vaší adresy byla provedena registrace, ale nikoli už potvrzení.
V tuto chvíli informatik potvrdil Vaši registraci ručně na základě Vašeho dotazu. Příští hlášení by Vám tak mělo již v pořádku přijít.

Hezký den


<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '18»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky