Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Dotaz

22.5.2018 15:23:31 | odpovědět Jajka

Zdravím přicházím s dotazem ohledně eshopu https://eshop-franke.cz/ vypadá opravdu zajímavě. Máme v plánu zde nakoupit za velké peníze vybavení do bytu ve zlíně, tak at nenaletíme

Dotaz

23.5.2018 12:18:43 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

je mi líto, ale jako pracovník tiskového oddělení nemám absolutně žádný přehled o serioznosti jednotlivých internetových obchodů. Ideální asi bude, zkusit si najít na internetu nějakou recenzi.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Prázdný trojúhelník

21.5.2018 17:47:20 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké jsou do budoucna plány s velkým prázdným "trojúhelníkem" trávy mezi ulicemi T.Bati, Štefánikova, Gahurova.

Díky, Jakub

Prázdný trojúhelník

23.5.2018 12:28:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

z hlediska územního plánu se jedná o území zeleně, takže výstavba by zde probíhat neměla, nepovolili by to nejspíše ani památkáři. Vzhledem k tomu, že se postupně revitalizuje Gahurův prospekt a v návaznosti na revitalizaci nádraží se bude upravovat i prostor za ním (parčík + parkoviště Gahurova) tak tento trojúhelník zeleně se stane koncepční součástí pásu zeleně od památníku po nádraží.

Hezký den

Cyklostezky - zeleň

21.5.2018 6:49:30 | odpovědět Ivan

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o ořez zeleně zasahující do cyklostezky vedoucí podél Jateční ulice, hlavně v zúžení u autoservisu. Příroda se nějak rozbujela a je docela problém se tam vyhnout s chodci nebo cyklisty. A ano, je možné, že zeleň patří Povodí Moravy, ale cyklostezka je města, tak snad to půjde nějak zařídit.Tento problém je ale na více místech na cyklostezkách v katastru Zlína, bylo by fajn se na to trochu zaměřit.

Děkuji a přeji hezký den

Cyklostezky - zeleň

23.5.2018 12:40:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

předáno na OMZ, jakmile mi potvrdí, že je to ořezané, dám vědět. (pokud jsou to tedy stromy města). Pokud by to stromy města nebyly, může to být oficiálně složitější. Museli bychom vyzvat majitele a až kdyby to neudělal, to můžeme, v případě ohrožení provozu, udělat sami. Upozorním OMZ i na další místa. (však tu taky jezdím na kole :) Jen vysvětlím, že nejdříve se musela dokončit první seč a nyní přichází na řadu ořezy.

Děkujeme za upozornění a přeji hezký den

Skácení stromu na ul.KŘIBY

20.5.2018 19:50:03 | odpovědět Jiří Adámek

Dobrý den, na ul.Křiby před 17.ZŠ byl skácen smrk, po kterém zůstal zcela zdravý pařez průměru cca 80cm cm a obvodu cca 250cm. Jednalo se o soliterní smrk, tím že rostl osamoceně, velmi krásný. Strom nikomu nastínil ani nijak nezavazel. Rostl již před zahájením prací na přilehlé části sídliště a přežil tudíž veškerou stavební činnost v okolí. Nepřežil ale současný zásah a protože při kácení stromu bylo poškozeno přilehlé zábradlí, nabízí se možnost, že zásah byl od počátku neprofesionální. Prosím o sdělení, kdo skácení smrku povolil a zda toto rozhodnutí bylo v souladu se zákonem. Děkuji.

Skácení stromu na ul.KŘIBY

21.5.2018 16:40:30 | odpovědět Petra Halašková, OMZ

Dobrý den,

Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína obdržel 27. 4. 2018 žádost o posouzení stavu smrku rostoucího v blízkosti ZŠ Zlín, Křiby na Jižních Svazích od ředitele školy Mgr. Zdeňka Mikošky. V jeho žádosti bylo uvedeno, že smrk začíná pozvolna usychat a na jeho špatný stav byl v posledních týdnech upozorněn již několikrát i ze strany rodičů a obyvatel z okolních panelových domů na ulici Křiby. Vzhledem k tomu, že smrk stál v těsné blízkosti příjezdových komunikací a chodníků u ZŠ Zlín, Křiby, byla dle Mgr. Mikošky tímto ohrožena především bezpečnost žáků školy. Obrátil se tedy proto na náš odbor se žádostí o vyslání pracovníka našeho odboru na odborné posouzení stavu tohoto smrku.

Odbor městské zeleně místním šetřením vyhodnotil aktuální stav stromu a k žádosti o posouzení stavu smrku bylo žadateli 10. 5. 2018 sděleno následující:

„Konkrétně se jedná o smrk ztepilý (Picea abies) č. 125 na ploše ZŠ Křiby a Církevní ZŠ dle veřejně přístupného internetového portálu www.stromypodkontrolou.cz. Z hlediska fyziologického stáří se jedná o dospělý strom. Jeho zdravotní stav je silně narušený, je zde souběh defektů či přítomnost poškození výrazně snižujících dožití hodnoceného jedince (jedná se především o poškození kořenů a napadení podkorním hmyzem (pravděpodobně lýkožrout smrkový – Ips typographus)). Fyziologická vitalita stromu je výrazně snížená, je zde patrný začínající ústup koruny. Stabilita stromu je výrazně snížená, je zde přítomnost staticky významných defektů většího rozsahu (především jde o infekci kmene). Strom je neperspektivní, na stanovišti nevhodný, případně s velmi krátkou předpokládanou dobou přežití.

Po zhodnocení aktuálního stavu na základě Vaší žádosti bylo zjištěno výrazné zhoršení stavu jedince v důsledku napadení kůrovcem. Dle našich informací je pozemek, na kterém smrk roste, ve správě ZŠ Křiby. Ze zákona o lesích si každý musí počínat tak, aby nedocházelo k ohrožování nebo poškozování lesů, tedy pokud se objeví kalamitní škůdce, jako jsou kůrovci na stromech rostoucích mimo les, je Vaší povinností včas a účinně zasáhnout. V případě napadení kalamitním škůdcem, jako je lýkožrout smrkový, obecně zvaný kůrovec, je třeba strom v nejbližším možném termínu pokácet a do 15 dnů oznámit Magistrátu města Zlína, Odboru životního prostředí a zemědělství. Samozřejmé je zajištění důkazů o napadení stromu kůrovcem například fotodokumentací. Kácení si však musíte zařídit sami, Odbor městské zeleně na zahradách škol nekácí. Ručíte za všechny škody způsobené kácením, dřevní hmotu si můžete ponechat. Důležitá je také následná asanace škůdce. Kůrovce vyvíjející se pod kůrou lze asanovat včasným odvozem a zpracováním dřeva na pile, popř. mechanickým odkorněním na plachtu a spálením nebo odkorněním frézovacím adaptérem na motorovou pilu.“Z výše uvedeného vyplývá, že kácení proběhlo v souladu se zákonem. Povolení ke kácení v tomto případě nebylo potřeba - kácení stromů napadených kůrovcem je nutno pokácet co nejdříve. Fotodokumentace předmětného smrku dokazující napadení kůrovcem (např. výletové otvory na kmeni, výrazné sesychání jehličí, nadměrné smolení) je k dispozici k nahlédnutí na Odboru městské zeleně, budova Zarámí 4421, kancelář č. 211 (kontaktní osoba Ing. Petra Halašková). Kácení bylo v režii samotné školy, která ručí za všechny škody způsobené kácením.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se na mě neváhejte obrátit.

Nevyhovující stav vozovky na Mladcové, ulice Stráně

19.5.2018 8:38:46 | odpovědět Skopalová

Dobrý den,
chtěla bych upozornit na špatný stav vozovky, respektive jejího nezpevněného okraje v ulici Stráně. Jedná se o sjezd směrem ke Zboženským rybníkům před odbočkou na ulici Konvalinková. Okraj poměrně úzké cesty zde prudce končí výmolem cca 40 cm hlubokým, navíc špatně viditelným kvůli neposekané trávě. Spoluobčané se snažili řešit situaci svépomocí a vyplnili prohlubeň jílovitou zeminou, která se vyplavovala po celém úseku při nedávných přívalových deštích. Komunikace svou šířkou neodpovídá narůstající dopravě způsobené výstavbu nových rezidenčních čtvrtí, situace se navíc komplikuje vzhledem k objízdné trase zde vedené (sjezd na Stráně z ulice Návesní uzavřen). Velmi bych se přimlouvala za rychlé řešení tohoto problému např. navezením makadamu do nejhoršího úseku a posléze po zpracování patřičné dokumentace i celkové úpravy této trasy odpovídající intenzitě dopravy v této části Zlína-Mladcové. Děkuji. Skopalová

Nevyhovující stav vozovky na Mladcové, ulice Stráně

31.5.2018 10:00:49 | odpovědět Pavel Moravec, Odbor koncepce a realizace dopr. staveb

Dobrý den,

na části stavby křižovatky Mladcová ul. Návesní, Stráně by se měly zítra a pozítří pokládat živičné vrstvy.
Současně bude probíhat zásyp míst krajnic ul. Stráně směrem ke Zboženským rybníkům.

Hezký den

Nevyhovující stav vozovky na Mladcové, ulice Stráně

28.5.2018 12:40:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ohledně vyjádření Vás poprosím o strpení, daný referent nyní čerpá ŘD. A jak to bývá, po návratu nebude vědět co dříve. Váš dotaz zodpovíme, jakmile to bude možné.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky