Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

průchod vedle penny

13.9.2018 9:16:17 | odpovědět Josefina

Dobry den,
pokud jsem udala špatný email, tak se omlouvám. Ráda si přečtu váš názor, pokud se tak liší od mého.
Děkuji. Josefina

PŘIPOMENUTÍ PRAVIDEL

12.9.2018 13:13:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Znovu upozorňuji Vážené diskutující, že funkční e-mail je základní podmínkou komunikace a tedy i následného řešení věcí. Pokud zde svůj příspěvek neuvidíte, je to dáno buď porušením pravidel (což vždy oznamuji do e-mailu) a nebo tím, že porušení pravidel nemám kam oznámit. Odpovídám i na dotazy, které pravidlům odporují. Nefunguje-li však e-mail. Nemám kam odpovědět. Nyní píšu především kvůli vzkazu paní Josefíny, ke kterému jsem potřeboval upřesnění. Váš popis a moje osobní zkušenost jsou totiž značně odlišné. Navíc bych Vám rád vysvětlil jak to chodí s údržbou ploch, které nejsou v majetku města.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

pruchod vedle penny marketu

12.9.2018 11:14:08 | odpovědět Josefa

Dobrý den,
denně procházím do práce tzv. myší dírou a musím říct, že je to vždy velký zážitek. Když nestoupnete do nablitého, tak vás liští smrad od moči, nebo ještě spící bezdomovec. Nešla by tato část náměstí alespoň trošku udržovat? Když projdete průchodem pod Baťou, směr k jablku, tak je vidět, že je to denně myté a udržované. Nešlo by to realizovat i zde? Občas zde natrefím na pána, který to zametá, ale vzhledem k zanedbanosti tohoto místa to nestačí. Chtělo by to pravidelně vymýt i vydezinfikovat. Tím, že má magistrát pobočku i na Zarámí věřím, že vám to nebude úplně lhostejné. Těším se, že budu někdy procházet čistou uličkou. Děkuji. Pěkný den Josefina

pruchod vedle penny marketu

19.9.2018 11:37:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Na úvod: Také chodím tímto průchodem denně již několik let včetně mnoha kolegů, a ač se zde Vámi popisované jevy jistě objevily či objevují, rozhodně nesouhlasím, že je to VŽDY. Já bych spíše použil slovo občas. (většinou po víkendu) Průchod jsem s kolegyní zkontroloval cca tři hodiny po vložení vašeho dotazu a při znalosti Vaší informace jsme tam objevili „stopu“ po „odskočení na malou“. Ovšem, že by zde byl pravidelně výrazný odér, jako bývá někdy cítit jinde, s tím nesouhlasím. (ale uznávám, že ženy mají vyvinutější čich). Tzv. Myší díra (respektive dům nad ní) není objekt v majetku města. Pracovník TS Zlín, dle vyjádření ředitele TS Zlín, při čištění náměstí sice posbírá materiální odpad i zde. (to je ten co ho tam vídáte). Dům je však soukromníka, který na něm vydělává. Má zde správce a má tak i povinnost o svůj majetek pečovat. (mokrou údržbu by měl udělat ten správce – a já myslím, že ji dělá, protože tam nikdy nezůstane, jak sama píšete, „nablito“.) Město nemůže investovat do údržby cizího majetku. Proč? Uvedu konkrétní příklad, k čemu by mohlo teoreticky dojít. Vůbec nevím, kdo je vlastníkem objektu, ale představme si teoretickou možnost, že by dům patřil nějakému zastupiteli. V tom případě by se dalo říkat, a jistě by se to i říkalo, že si ten zastupitel nechává za městské peníze čistit soukromý dům, na kterém ještě vydělává. To by jistě nebylo košér a bylo by to kritizováno. To jen na vysvětlenou, proč nemají a nesmí města a obce investovat do soukromého majetku, byť by to bylo ospravedlnitelné.
Co se spícího bezdomovce týká, to považuji spíše za výjimku. Je-li však někde někdo, kdo dle Vás páchá přestupek či trestnou činnost, je vaší možností a dle zákona snad i povinnosti to nahlásit na MP či PČR. Psát do diskuze, že tam někdo spal, to bohužel nyní nemá již žádný efekt. Držet tam nonstop hlídku strážnici nemohou. Pokud uvidíte něco nepatřičného, co je dle Vás potřeba řešit, je jediným, správným řešením to řešit hned a to přímo s MP či policií. Stejně tak, pokud je někde nakáleno, či nazvraceno. Pracovníci TS Zlín provádí údržbu dle plánu a nemohou online vědět, kde se, kdo právě to, či ono. Já když na něco takového narazím, nelením a slušně a věcně (bez sarkasmů a jízlivostí) to oznámím na TS Zlín, kde na základě této informace mohou přehodit plány a vyčistit to přednostně.
Když na mě v podchodu vyletí odér, volám na TS a druhý den to je v pořádku. Stejně tak jsem z podchodu již párkrát vypoklonkoval bezdomovce, který se tam chystal vykonat potřebu. Kdyby to tak dělalo více lidí, jistě by byl Zlín čistější město. Pokud tedy bude tento průchod opět někdy výrazně znečištěn, první kdo to zjistí, by to měl oznámit např. těm prodejcům. Ti mají kontakt na správce a ve vlastním zájmu by měli trvat na tom, aby prostory, za které platí nájem, byly udržované v čistotě.

Snad jsem Vám dokázal vysvětlit, jak se věci mají. Že ne na vše, existují jednoduchá řešení.

Přeji Vám hezký den

úsekové měření ul. Slovenská

10.9.2018 14:32:58 | odpovědět martin

Dobrý den, prosím o informaci v jakém stavu je vybudování úsekového měření rychlosti pro ulici Slovenskou? Podle posledních informací měla být instalace provedena během letních prázdnin, nicméně začal školní rok a děti opět chodí do a ze školy a 2 školek na této ulici těsně podél závodníků do vrchu atakujících odhadem hranici 70 km/h a více. Děkuji.

úsekové měření ul. Slovenská

19.9.2018 10:38:48 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

Dílčí projekt „Úsekové kamerové měření rychlosti ve městě Zlín“, jehož součástí je i měření úseku komunikce ul. Slovenská, je zahrnutý do komplexního projektu „Aplikace inteligentních dopravních systémů“, na který v současné době projednáváme možnost uplatnění dotační podpory v rámci IPRÚ Zlín – Udržitelná doprava.

Protože se jedná o rozsáhlejší projekt, který kromě zmiňovaného opatření (úsekové měření rychlosti), obsahuje další řešené aktivity - opatření (např. parkovací navigační a závorový systém, kamerový dohlížecí systém – průjezd na červenou, apod.), připravuje se komplexně k odsouhlasení a dle požadovaných podmínek, v rámci IPRÚ Zlín na rok 2019.

Vlastní analýza a měření rychlosti v tomto úseku komunikace bylo naposledy provedeno v roce 2016, kdy dle zjištěných výsledků drtivá většina vozidel dosahovala max. rychlost do 50 km/hod (bráno pro oba směry), překračovaná rychlost nad 50 km/hod byla v jednotkách procent. Odhadovaná rychlost vozidel může být ovlivněna i tím, že se zde projíždí po pojízdné vrstvě z dlažebních kostek, jejichž hluk může ovlivnit člověkem odhadovanou rychlost. Zároveň vás informujeme, že chystáme aktuální provedení měření rychlosti v tomto úseku, protože tyto údaje poslouží mimo jiné i jako podkladový materiál ke zmiňovanému schválení dotačního projektu.


S pozdravem

Michal Zlámal

ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ UL. SLOVENSKÁ

19.9.2018 13:32:48 | odpovědět Jiří Ševčík

Dobrý den,

ještě bych doplnil, že v úseku od křižovatky s ulicí Štefánikova až k ZŠ Zlín, Slovenská 3076 (cca 500m) není žádný přechod pro chodce. Dcera chodí do MŠ Slovenská 1808 a syn do zmíněné základní školy a v pracovních dnech ráno je přecházení této ulice velmi problematické.
Co se týče rychlosti a Vašeho komentáře - je celkem jedno o jaký povrch silnice se jedná a případné zkreslení odhadu. Nevěřím tomu, že k překračování rychlosti dochází pouze v jednotkách procent. Vzhledem ke dvěma mateřským a jedné základní škole v tomto úseku by mělo jít zejména o bezpečnost dětí. Doufám, že řešení této situace nastane dřív než nějaké zranění.

S pozdravem

Jiří Ševčík

ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ UL. SLOVENSKÁ

24.9.2018 11:09:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud nevěříte analýze vypracované na základě měření a dat, tak je mi to líto, ale jediné co proti tomu mohu učinit, je doporučit Vám navštívit OKaRDS a se zprávou se seznámit na vlastní oči. Také jsem u kostkovice bydlel a má zkušenost to zase potvrzuje. Z mého pohledu jízda po kostkovici hlučnější a tedy i rychlost zkreslující, je. Rozsoudilo by nás asi jen měření hlučnosti při různých rychlostech. Když se však v některé obci či městě mění kostky za asfalt, důvodem často bývá i právě argument hlučnosti viz zde:

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/234766-jizde-po-dlazebnich-kostkach-na-jizni-morave-temer-odzvonilo/

...

Co se týče zřizování nových přechodů. Znovu připomínám, že to nefunguje stylem: město chce, město zřídí. Město je na podobné pozici, jako když byste např. vy, žádal o vyhrazenou značku. Město nemá pravomoc zřídit přechod, kde se mu zachce. Každý nový přechod musí splňovat přísná bezpečnostní kritéria a návrh musí schválit Dopravní inspektorát policie i stát prostřednictvím Silničního správního úřadu.

Bohužel nikdo tomu nechce věřit, ale statistiky mluví jasně. Pokud Vás ve městě srazí auto, bude to s největší pravděpodobnosti na přechodu. Je to paradox, ale je logický. Všímejte si někdy chování lidí, a právě třeba dětí, na přechodu. Na přechodu si dáváte mnohem menší pozor, než když přecházíte mimo přechod. Na přechodu si každý druhý myslí, že je nesmrtelný a že se již nemusí rozhlížet.
Domnívám se, že zřídit přechod v kopci na kostkovici, by právě naopak bylo čekáním na zranění. Asi si dokážete představit, jak se dobře na mokrých kostkách či v zimě brzdí. A možná jste někdy v zimě jako řidič i zaznamenal, že chodci skutečnost, že je třeba náledí, nezohledňují. Osobně bych jako rodič spíše po dětech vyžadoval, aby přecházely právě až na přechodu u školy, kde je to již více na rovince a může tam asistovat i MP.

Podnět pochopitelně předám, ale snažil jsem se osvětlit, proč zde zřízení přechodu DI PČR nejspíše nepovolí. A pokud si mohu dovolit přidat příklad pro srovnání. Víte, kolik máme přechodů v obci, kde bydlím? Ani jeden! A přitom se jedná o vesnici na hlavním tahu do Zlína. Tzn. není tam malý provoz. Zkrátka u nás nejde udělat bezpečně, tak u nás povolen není a nebude. A to byste měl vidět, jak se všichni, zvláště děti, poctivě třikrát rozhlédnou. A nepamatuji se, že by se u nás stala nějaká nehoda s chodcem. Zato si jich vybavuji spousty na přechodech.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji Vám hezký den.

Zastávky MHD na Kútech

8.9.2018 23:08:40 | odpovědět Zdeňka Adámková

Nejsem sama kdo si marně láme hlavu nad tím, proč zastávky MHD na Kútech, a to oběma směry, nejsou řešeny bezbariérově, když téměř všechny ostatní na tratích trolejbusů 8, 9 a 2 takové řešení mají. Otázka je o to palčivější, že na těchto dvou zastávkách nastupují a vystupují i lidé s pohybovými problémy, kteří v blízkosti navštěvují jak ambulanci ortopéda, tak i rehabilitační středisko SPONTE SUE a Complex Therapy. Již teď mají i maminky s kočárky občas problémy. A co teprve v zimě, kdy "případný sníh" shrnutý z vozovky vytváří bariéru, kterou překonat je problém i pro člověka bez pohybových komplikací. Nebo budeme věřit, že zima bude bez sněhu a vše zvládneme tak jako doposud ?

Zastávky MHD na Kútech

19.9.2018 10:36:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem je třeba zpřesnit, že tomu není tak, že by zastávky byly zcela bezbariérové. Chodníky u zastávky mají nájezdy pro kočárky i vozíčkáře a je zde i vodící pás pro nevidomé. Z vašeho popisu jsem se lekl, že je zastávka zcela bezbariérová. Patrně tedy máte na mysli, že tato zastávka není kompatibilní s nízkopodlažními vozy a píšete, že si lámete hlavu proč právě tato. Vysvětlení je prosté. Zastávky (jako všechno) se renovují postupně. Máte určitý rozpočet a z něho renovujete určitý počet zastávek, a poté další. Ani z finančního ani z praktického hlediska není vhodné, aby se opravovalo vše naráz. Každá zastávka je zasazena i do kontextu svého okolí a i to se musí zahrnout. Tzn. přednost mají v opravě ty zastávky, kde se zároveň budou opravovat i okolní chodníky, povrch vozovek atd. Brzká rekonstrukce nemine ani tuto zastávku. Níže Vám tedy ještě přikládám fundovanější odpověď pana Zlámala z OKaRDS.

Dobrý den,

bezbariérová úprava zastávek MHD Kúty je zahrnuta v rámci připravovaného projektu: „Rekonstrukce ul. prostoru v ulici tř. 2. května, Zlín“.
Předmětem projektu je rekonstrukce uličního prostoru, oprava komunikací pěších a navazujících vjezdů v úseku ulice tř. 2. května, které jsou v havarijním stavu. Budou doplněny chybějící přechody pro chodce, zvýšené prahy a místa pro přecházení. Je navržena výměna stávajících silničních obrubníků. Řešena je rekonstrukce dvou zmiňovaných zastávek. Součástí projektu je také veřejné osvětlení. V uličním prostoru je navržena stezka pro pěší a cyklisty se smíšeným provozem.

Předpoklad zahájení realizace akce je v roce 2019.

S pozdravem, Michal Zlámal, OKaRDS

Nájezd pro kočárky u stadiou

5.9.2018 16:04:52 | odpovědět Jindřich Březina

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné zajistit vybudování nájezdu pro kočárky (2 železné pásy nebo nájezd) na schodech, které jsou mezi školní jídelnou u ulice Hradská a budovou nám. T. G. Masaryka 588

Nájezd pro kočárky u stadiou

19.9.2018 14:07:11 | odpovědět Hana Večerková, OKaRDS

Dobrý den,

prověříme možnost umístění nájezdu na stávající schodiště. Pokud bude možné na stávající dlažbu nájezdy umístit, zadáme požadavek na doplnění nájezdu na Technické služby Zlín. Realizace nájezdů je možná v roce 2018.

V případě, že stávající dlažba bude pro umístění nájezdu nevyhovující, budeme muset schodiště zrekonstruovat a následně o nájezdy doplnit. Případnou rekonstrukci bychom realizovali v roce 2019.

Hezký den

Výtluky ve čtvrti Vršava, rozhlas hlásí Mladcovou

4.9.2018 14:45:42 | odpovědět Lukas

Dobrý den,

chtěl bych jen upozornit na výtluky zvětšujících se rozměrů na vozovce v ulici Střední Vršava. Taktéž jsem se chtěl zeptat, zda je důvod ve čtvrti Vršava vysílat oblastní rozhlas určen čtvrti Mladcová. Sice jsem rád, že na Mladcovou přijedou občas strážnici MPZ, nebo že dobrovolní hasiči Mladcové dělají zábavné odpoledne, ale nevím zda jsou tyto informace ocenitelné obyvateli této čtvrti. Teda pokud toto vysílání neslouží také jako test funkčnosti.

Děkuji za odpovědi.

Výtluky ve čtvrti Vršava, rozhlas hlásí Mladcovou

12.9.2018 13:41:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, ad výtluky. Děkujeme za zprávu a zaslané fotografie. Vše jsem předal na OKaRDS a kolegyně mi potvrdila, že to vložila do systému zadávání oprav. Co se týče hlášení, také děkujeme za upozornění díky kterému mohla být závada odstraněna. Závada vznikla na straně dodavatele systému, kde zafungoval lidský faktor a pracovníci firmy zaměnili dráty 6 a 7, Vršava, Mladcová. Bez upozornění se na takovou věc nepřichází snadno. V tuto dobu je závada již odstraněna.

Přeji hezký den

Kvalita vody z Tlumačova

30.8.2018 16:51:21 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den pane Fabiáne. Především zdůrazňuji, že v žádném případě nechci dále rozvášňovat náladu v tématu "Veolia". Nic méně bych prosil o objasnění jedné technické záležitosti, na kterou se Vám jistě podaří nalézt správnou odpověď. Jde o kvalitu vody z Tlumačova. Tak zvaná "Sekulova iniciativa" tvrdila ve svých dokumentech, že voda obsahuje nadlimitní množství pesticidů. Nijak jsem se tomu sdělení nepodivoval, neboť Tlumačovské studny sbírají vodu pod intenzivně obhospodařovanou Hanou, kde použití pesticidů je celkem normálním zemědělským postupem. Podobný problém má skoro celé Německo, které je rovinaté a zemědělci tam "stříkají" také. Situace tam došla tak daleko, že jde o docela frekventované téma v parlamentu. No a nyní jsem se ve Zlínském magazínu dočetl (zadní strana), že pesticidy ve vodě z Tlumačova jsou na nule. Co to prosím znamená ?? " Sekulovci" si tu docela věrohodně podanou informaci vycucali z prstu ? Nebo magazín Zlín nepíše pravdu ? Je to v magazínu jen reklama, kterou nemusí redakce korigovat ? Nebo jde o mírné mlžení, protože pesticidy tam nebudou, ale budou tam jejich rozkladné produkty, které také zdraví neprospívají ?
Moc prosím, abyste v rámci korektní informovanosti občanů uvedli věci na pravou míru. Třeba Vašim sdělením na tomto fóru.
Podotýkám, že intenzívní zemědělství ty pesticidy do pitné vody dostane vždy a jakákoliv diskuse na toto téma není šířením poplašné zprávy, ale reálným pohledem na svět ve kterém žijeme a který nejsme schopni, z důvodů vlastní " tupé roztažnosti" ušetřit budoucím pokolením.

Kvalita vody z Tlumačova

3.9.2018 12:45:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás pane Stavjaníku,

děkuji za Váš dotaz, díky kterému mohu uvést některé věci na pravou míru. Nejprve uvedu, že tento dotaz sem sice dle pravidel nepatří, rád však využiji příležitost, abych některé věci a záměrně šířené předvolební "alternativní pravdy" korigoval.

Vyžádal jsem si pro Vás protokol o měření pesticidních látek vody z Tlumačova, které provedl Státní zdravotní ústav v červenci a srpnu tohoto roku. V kolonce pesticidní látky celkem, je uvedena hodnota 0. Je tedy už jen na Vás, zda věříte nepodloženým a záměrně (za jakým účelem?) šířeným dezinformacím a nebo akreditované nezávislé laboratoři. Vím, že různé fámy o vodě se šířily i pomoci plátku, který záměrně parazitoval na vzhledu městského Magazínu Zlín. Já osobně bych se sám sebe ptal, zda je možné věřit někomu, kdo záměrně, s cílem zmást čtenáře, napodobuje radniční tiskoviny. Přijde mi to podobně „etické“ jako když Vám někdo pošle reklamní leták v obálce s nápisem „DŮLEŽITÉ“. Každý to otevře, ale já bych se ptal, jak férový je někdo, kdo používá takové triky.

Zde pak přikládám, odpověď společnosti MOVO na Váš dotaz:

Vážený pane,

jak VAK Zlín jako vlastník, tak i provozovatel Moravská vodárenská, veřejně informují o tom, že od loňského roku probíhá na úpravně vody v Tlumačově rekonstrukce s cílem doplnit úpravárenský proces pitné vody. O tom, že se v posledních letech začaly objevovat v kritických množstvích zejména metabolity pesticidů, byla jak veřejnost, tak státní zdravotní dozor informován. Žádná opatření však nevedla ke zjištění zdroje či konkrétní příčiny a proto bylo nutno doplnit technologii úpravy vody. Nejedná se podle našeho názoru snad ani o to, že by v posledních letech docházelo ke zneužívání pesticidů, jako spíše o to, že laboratorní analytická technika je čím dále lepší a detailnější a je schopna detekovat dříve nepředstavitelně malá množství látek.

Konkrétně se jedná o doplnění o ozonizaci a aktivní uhlí. Kombinace těchto nových prvků pak zaručuje, že pesticidy, popřípadě jejich metabolity budou z vody odstraněny. Rekonstrukce sice není dokončena, ale nové technologie již běží ve zkušebním provozu a výsledky odpovídají očekáváním. Ve vodě nejsou detekovány ani pesticidy ani jejich metabolity.

Přikládáme Vám výsledky Státního zdravotního ústavu, který analýzy prováděl.

Proč pak pan Sekula poměrně jednostranně informoval způsobem, jakým informoval, ponecháme na Vašem uvážení v tomto předvolebním čase.
........

- Tolik tedy vyjádření těch, kteří mají k dispozici nezávislé protokoly - Protokol jsem Vám zaslal k prostudování. Rád bych všechny diskutující také požádal, nechť se nebojí (ideálně slušně) na cokoli zeptat a nevěřit každému nesmyslu, který někdo vypustí do éteru. Zvláště v této předvolební době toho bude dost a dost. Už nyní vidím, jak někteří slibují věci, které absolutně nemohou ovlivnit. Smutné je, když tomu lidé uvěří. Proto prosím, než si uděláte názor, seznamte se s fakty a nebojte se zeptat.

Přeji Vám hezký denTřetí prostor

28.8.2018 19:33:12 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, jak dopadla soutěž Třetí prostor a kdy uvidíme vítězná díla ve městě?

Třetí prostor

3.9.2018 15:03:07 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Abych Vám mohl zodpovědně odpovědět na otázku, kdy uvidíme díla ve městě, tak to by nesměly být za měsíc volby. Každopádně platí, že byla vybrána díla, která jsou doporučená k realizaci. Jen poznamenám, že město se k realizaci nijak smluvně nezavázalo, takže pokud by zde byl po volbách na projekt jiný názor, může to dopadnout jakkoli. Jedním z vybraných děl je i návrh "vlna", který měl být realizován v areálu lázní. Zdejší venkovní areál však projde rekonstrukcí a tak by nebylo šťastné instalovat sochu na staveništi. V rámci rozmísťování soch ve veřejném prostoru však město využilo nabídku festivalu Sculpture Line, který městu zapůjčil sochu "pastelky". Dílo bylo vybráno také s ohledem na skutečnost, že se zde koná dětský filmový festival. Pastelky jsou symbolem dětství a v současnosti zpříjemňují park u zámku.

Hezký den

Pergola u cyklostezky na Vršavě

28.8.2018 11:18:42 | odpovědět František Bělovský

Včera jsem se asi po dvou letech zastavil pod torzem pergoly na Vršavě a byl jsem rozčarovaný jak je místo zdevastované. Cca 10 let jsem se tam zastavoval s dětmi na výletech a bylo vždy upravené, město se o to očividně staralo. Vím že proti vandalům se těžce bojuje a dá se stav svést na ně. Ale rostoucí tráva v pískovišti, celé zarostlé trávou a plevelem, vše svědčí že město o místo ztratilo jakýkoliv zájem. Jestli není síla na to místo udržovat, jako je tomu u cyklostezek ve zbytku republiky (projel jsem toho na kole hodně ale tohle jsem neviděl), pak bych navrhoval celé místo odstranit. Je to ostuda pro město a mám pocit že i nebezpečí pro občany. V neudržovaném pískovišti nebo v trávě mohou být nebezpečné injekční stříkačky a podobně.

Pergola u cyklostezky na Vršavě

3.9.2018 12:10:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Bělovský,

ihned po vašem příspěvku jsem sedl na kolo, abych Vámi popisovaný stav ověřil na vlastní oči. Po tom co jsem viděl, musím konstatovat, že já bych patrně až tak emočně zabarvený a naléhavý popis nepoužil. Na základě Vašeho popisu jsem si to představoval mnohem horší, ale každý vidíme věci jinak. Není sporu o tom, že zde nebylo zcela čisto, ale nedopalky od cigaret rozhodně nemohu vnímat jako nebezpečí pro občany, jak to popisujete. Není v silách žádného města bez prodlení uklízet po každém nevychovanci. Zvláště na takovém místě, v polích. Popelnice tam přitom je. Nevím, zda má skutečně význam rozporovat či vysvětlovat jednotlivá vaše tvrzení, tak jen krátce. Město se stará o tisíce a tisíce položek drobného i většího mobiliáře. Jen pravidelně udržovaných dětských hřišť je ve Zlíně více než 250. A je pochopitelné, že mobiliář např. v parcích má v údržbě přednost než mobiliář v polích a v lesích. Je pochopitelné, že přednost má ona cca stovka pískovišť ve městě a na sídlištích. Pokud máte určitý rozpočet a daný počet zaměstnanců, musíte určovat priority. Doma, ve firmě, stejně jako ve městě. K tomu srovnání: Také jsem projel velkou část republiky na kole, celou ČR jsem obešel pěšky po hranici, takže mám přehled o stavu turistického mobiliáře v celé ČR. A všude platí, že stav odpovídá věku. Absolutně bych si nedovolil tvrdit, že Zlín v tomto zaostává. Mrzí mě, že v popisu používáte emotivní ovšem nijak nepodložená vyjádření např. oním strašením se stříkačkami. Injekční stříkačky v pískovišti mi připadají jako taková typická městská legenda. Všichni o tom slyšeli, ale jen málo kdo to někdy zažil, viděl, či snad našel. Při poslední velké akci zaměřené na vyhledávání jehel u hřišť byl počet nalezených stříkaček 0.

Děkujeme Vám za upozornění na stav mobiliáře, který předávám dál. Nedomnívám se však, že si to zasloužilo až tako odsuzující komentář.

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky