Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Seřízení semaforů

26.1.2018 9:18:19 | odpovědět Jarmila Zdráhalová

Dobrý den,
prosím Vás o informaci, kdo zajišťuje seřízení semaforů. Abych byla konkrétní tak u Lidlu (Obeciny) na tř. T.Bati. Každý den touto křižovatkou procházím a nerozumím tomu, proč chodci, kteří přecházejí přes hlavní cestu nemají automaticky zelenou jako chodci na vedlejší ulici.
Když tam přejede trolejbus MHD, který si navíc vynutí volný průjezd křižovatkou, tak by chodci mohli přejít, ale nemohou. Systém nastavení signalizace se tak rozhodí a chodci tady zase čekají, až přijde další signál.
S pozdravem
Jarmila Zdráhalová

Seřízení semaforů

30.1.2018 10:57:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dodavatel semaforů je odborná firma CROSS. Tato zlínská firma je největším dodavatelem signalizačních zařízení v ČR i na Slovensku. Vaši připomínku jsem postoupil jak na OKaRDS tak také společnosti Patriot, která je zase smluvní servisní organizací zodpovědnou za nastavení světelné signalizace ve Zlíně. Jakmile obdržím zpětnou vazbu, budu Vás informovat.

Hezký den

Doplnění vyjádření společnosti Patriot:

Poptávka u chodců se mimo jiné využívá z důvodu jejich dlouhých vyklizovacích mezičasů, což na této lokalitě platí obzvláště. To je taky důvod, proč se některé signály Volno nerealizují podle pohledu „z chodníku“. Zrušením poptávky by se zbytečně prodlužovala předmětná dopravní fáze i v případě, když přechod žádní chodci nevyužívají; pokud se chodecká skupina neuplatní, je ušetřený čas poskytnut jiným směrům. Preference trolejbusů sice signální plán ovlivní, ale ne tak, že by byl signál pro chodce v rámci délky cyklu úplně vypuštěn.

Upozornění na dodržování pravidel diskuze - funkční e-mail je nutností

25.1.2018 9:14:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážení tazatelé,

poslední dobou se začínají množit dotazy, které jsou zavádějící, přehnané, smyšlené, bylo na ně již zodpovězeno či nespadají do kompetencí města. U některých dotazů si potřebuji vyžádat upřesnění či vysvětlení e-mailem. Funkční e-mail je navíc dle pravidel diskuze podmínkou. Pokud však někdo zadá falešný e-mail, nemohu jej kontaktovat s žádostí o upřesnění, či mu nemohu zaslat informaci, kterou jsem pro něj zjistil, ačkoli se nejednalo o záležitost města. Každému tazateli odpovídám, každý dotaz chci řešit, bez funkčního mailu to však není možné.

Děkuji za pochopení.

Oprava ulice Bratří Sousedíků

23.1.2018 13:26:40 | odpovědět Dana Jurajdová

Dobrý den,

ráda bych se informovala, zda je v dohledné době plánována oprava ulice Bratří Sousedíků a popřípadě kdy.

Děkuji

Oprava ulice Bratří Sousedíků

8.2.2018 10:31:02 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jak jsem zjistil na OKaRDS tak tato stavba je kompletně připravená včetně územního rozhodnutí. Dle projektu však půjde o více než 50 milionů korun a v této lokalitě (Letná) se nedávno podobná částka vložila do ulice Mostní. Rozhodnutí, které nyní neumím předjímat, je tak na Radě města Zlína.

Hezký den

Parkování pro občany města Zlín bydlící v baťovských mezidomcích na Slovenské ulici

17.1.2018 11:21:11 | odpovědět Klácelová Milana

V letošním roce byla provedena změna dopravního značení na Slovenské ulici. Od Štefánikovy směrem k Lesní čtvrti. Pravda je, že pokud tam parkovaly auta po obou stranách, stala se z ulice jednouporoudová, zvlášť ve spodní části. Ale u 3.ZŠ kde se parkovalo výhradně po straně pravé, a to ještě omezeně žlutými pruhy, nám bylo parkování zcela znemožněno, protože po straně levé jsou 4 výjezdy z garáží a zastávka trolejbusu. Uvažuje město o udělení vyjímek (parkovací karty..) pro majitele mezidomků (s trvalým bydlištěm) v bezprostřední části tohoto inkriminovaného místa?

Parkování pro občany města Zlín bydlící v baťovských mezidomcích na Slovenské ulici

18.1.2018 13:26:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

platí odpověď pana Hlaváče z 18.1 na obdobný dotaz. Naleznete jej o několik dotazů níže.

Hezký den

Propadlý kanál, Tř. T. Bati

16.1.2018 15:07:54 | odpovědět Vladimír Malík

Dobré odpoledne přeji,

na třídě T.Bati se začíná propadat víko jednoho kanálu. Dneska bylo na jedné straně tak 5 cm pod úrovní asfaltu.
Je to zhruba v těchto místech: https://mapy.cz/s/2keHx
Myslím
, že je to druhý kanál od zastávky Zahradnická zpátky na Otrokovice
Dal bych i fotku, ale nebylo dneska nějak času.

Nevím, komu přesně napsat, tak radši sem než vůbec :-)
Mějte se
V.M.

Propadlý kanál, Tř. T. Bati

17.1.2018 10:57:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

děkujeme za upozornění. Jak jsem se ujistil, silnice na Tř. T. Bati je silnice 1. třídy a tedy spadá plně do kompetencí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Obratem jim podnět předávám a poprosím je o vyjádření, či ideálně o vyřešení.

díky, hezký den

Propadlý kanál, Tř. T. Bati

18.1.2018 13:24:02 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

tak již jsem od ŘSD dostal zprávu v následujícím znění:

Na základě Vámi zaslané informace byla provedena prohlídka na místě. Uliční vpusť je poškozena a je nutné provést opravu. Aktuálně bylo místo označeno přechodným dopravním značením. V nejbližším termínu bude provedena oprava.
Děkuji za informaci.

PROPADLÝ KANÁL, TŘ. T. BATI

18.1.2018 13:54:20 | odpovědět Vladimír Malík

Děkuji moc,
aspoň už vím, že se to jmenuje vpusť a ne kanál :)

V.M.

Zákaz stání na ulici Slovenská

15.1.2018 19:02:20 | odpovědět Eva Hesková

Dobrý den,
ráda bych se informovala z jakého důvodu byla na ulici Slovenská od křižovatky s ulicí Kamennou instalována značka Zákaz stání. Tato značka zakazuje stání (parkování) majitelům půldomků v okolí. Tímto krokem bylo odebráno cca 15 parkovacích míst. Předešlá úprava s omezení rychlosti na 30km/hod a žlutou čarou v místech přechodu s ohledem na školu a pohyb dětí byl po několik let vyhovující. Ranní "masakr" zastavujících aut, vysedání dětí do cesty apod. se tímto krokem nevyřeší. Pouze osobám trvale žijícím v dané oblasti bylo znepříjemněno bydlení.
Z jakého důvodu byla provedena úprava? Je možno tento krok nějak zvrátit zpět?
Bude tedy kompenzačně povoleno stání v jiných lokalitách v nejbližším okolí pro majitele domků či se plánuje jiné parkoviště?
Děkuji za odpověď.

Zákaz stání na ulici Slovenská

18.1.2018 13:18:20 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

doplnění dopravního značení "zákaz stání" bylo zrealizováno za účelem vyřešení problémů s vyhýbáním se protijedoucích vozidel (zejména trolejbusů), které vznikaly v situacích, kdy zaparkovaná vozidla stála po obou stranách komunikace. Tímto krokem došlo k jasnému vymezení, na které straně komunikace vozidla stát můžou a na které ne, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro bezpečné vyhnutí se protijedoucích vozidel. Při této úpravě jsme se snažili zohlednit zaužívaný stav, kdy v úseku mezi křižovatkou s ul. Kamenná a křižovatkou s ul. Pod Školou se stávalo zpravidla na levé straně (myšleno směrem nahoru od ul. Štefánikovy) a dále za touto křižovatkou zase na straně pravé až po křižovatku s ul. Pod Vrškem. Tak je to patrné i na internetových mapách. Toto zůstalo zachováno. Kdybychom zvolili opačnou variantu, vzniklo by mnohem méně parkovacích míst, protože na pravé straně (směrem nahoru) je při stání nejprve nutno zachovat bezpečný odstup od hranice křižovatky, pak následuje piktogram "pozor děti", na kterém se taktéž nesmí stát, pak je volné místo na cca 3 osobní auta a pak už zase následuje zastávka MHD. Na protější straně lze (kromě prostoru před vjezdy) parkovat bez problémů, takže je zde zajištěn prostor pro mnohem více vozidel. Rád bych připomněl, že zákaz stání ruší křižovatka (i křižovatka ve tvaru T), takže v obou směrech platí zákazy stání pouze po křižovatku s ul. Pod Školou (samozřejmě s výjimkou vyznačeného přechodu pro chodce, žlutých čar apod.).

Tímto krokem nedošlo k omezení počtu parkovacích míst, pouze došlo k usměrnění vozidel na jednu či druhou stranu komunikace. Pokud by stála vozidla po obou stranách, jednalo by se o stání v rozporu s pravidly silničního provozu. O povolení výjimky tedy nelze uvažovat, protože by byla ohrožena bezpečnost silničního provozu.

Hezký den


Chodníky na ulici Kamenná

4.1.2018 19:26:39 | odpovědět Eva Gergelová

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda v nejbližsí době dojde k rekonstrukci chodníků na ulici Kamenná, jsou opravdu v hrozném stavu, loni jsem zde chodila pravidelně s kufrem a naprosto si u něj zničila kolečka, stejně tak se zde nedá pořádně chodit ani s kočárkem, opravdu jsou chodníky zničené, chybí kachličky, nedrží, čekám, kdy si zde, v lepším případě, zvrtnu kotník.

Děkuji za Vaši odpověď

Hezký nový rok

Eva Gergelová

Chodníky na ulici Kamenná

8.1.2018 14:38:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

po prověření na OKaRDS Vám mohu sdělit potěšující zprávu. Tento zmíněný chodník je skutečně připraven k rekonstrukci. Smlouva o dílo je již podepsaná, realizace by měla začít v jarních měsících, jakmile to počasí dovolí.

Hezký den

vánoční osvětlení

4.1.2018 13:16:27 | odpovědět ludmila

dobrý den

CHtěla jsem se zeptat proč v Malenovicích nebyla světelná vánoční výzdoba.
Každý rok byla. Okolo všude svítila vánoční světla jen u nás jako by vánoce nebyly tak ponuře to tu vypadalo.

děkuji za odpověď

vánoční osvětlení

8.1.2018 14:40:14 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Dobrý den,

pro vánoční výzdobu města pořídily na objednávku Statutárního města Zlín Technické služby Zlín v loňském roce zcela nové světelné prvky. Celkem bylo namontováno 180 vánočních motivů. Rozmístění určil městský architekt. Osvětlení vánočních stromů v místních částech si zajišťovaly místní části samy, servis poskytovaly Technické služby.

Jakub Černoch

Novoroční ohňostroj

3.1.2018 7:30:20 | odpovědět Ludmila

Dobrý den a úspěšný Nový rok!

Tímto děkuji v zastoupení mém i mých přátel za krásnou podívanou 1.1.2018 v 18hod na náměstí Míru. Bylo to prostě dechberoucí!!!!
Můžete prosím, sdělit tým, který byl strůjcem ohňostroje?
Slyšela jsem, že v Praze stál novoroční ohňostroj asi milion korun, tak jen pro zajímavost - jaké byly náklady na ten náš? Protože mi připadal nejméně tak dobrý, jako v Praze.
Jen víc takových akcí pro nás očany města !
Srdečné díky
Ludmila

Novoroční ohňostroj

3.1.2018 10:59:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za názor, který jistě potěší kolegyně z Odboru cestovního ruchu, jež se na přípravě podílely. Průběh programu připravila zlínská agentura Velryba za částku, která jen velmi málo přesáhla cifru 200 tisíc korun. Částka není jen za ohňostroj samotný, ale za celý program.

Hezký den

Revitalizace tržiště Pod kaštany

2.1.2018 13:34:34 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda stávající kovové kontejnery skutečně zůstanou součástí revitalizovaného tržiště. Pokud ano, tak mě zajímá zda se zástupcům města podařilo s jejich vlastníky alespoň domluvit na úpravách, které umožní jejich začlenění do nového prostoru (nátěr atd.).
Děkuji
P.H.

Revitalizace tržiště Pod kaštany

3.1.2018 11:26:44 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Odpověď na Vaši otázku, kterou můžeme nyní zodpovědně sdělit zní, že pravděpodobně ano.

zde je možno si již prostudovat návrh studie proveditelnosti:

https://www.tenderarena.cz/profil/zakazka/detailVerzeDokumentu.jsf?id=169428&idDokumentu=940347&idVerze=1054429

REVITALIZACE TRŽIŠTĚ POD KAŠTANY

3.1.2018 14:14:47 | odpovědět Michal K.

Dobrý den,
chtěl bych se při této příležitosti zeptat na ty rezavé plechové stříšky trčící z těch plechových oblud na tržišti. Nezasahují nad pozemky města? Pokud ano, platí aspoň za to majitelé nájem nejlépe s příplatkem za odpudivost? Jistá tolerance města vůči záborům jeho pozemků mi již začíná docela vadit ( nejen toto ale i budování odpudivých pakovacích stání a navážek stavebního odpadu např. na Lesní čtvrti atd)
S pozdravem M.K.

REVITALIZACE TRŽIŠTĚ POD KAŠTANY

9.1.2018 11:54:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle mého zjištění nezasahují.


Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky