Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Dotaz / junior pas (DSZO)

26.7.2018 11:03:02 | odpovědět Dana

Na základě informace uvedené na hlavní stránce v aktualitách bych se ráda zeptala: opravdu je nutné běhat po úřadech a platit za výpisy z evidence obyvatel za účelem vyřízení junior pasu, když na stávající kartičce dítěte na MHD je přece bydliště již uvedeno?
Předem díky za info.

Dotaz / junior pas (DSZO)

26.7.2018 12:08:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

údaj na stávající kartičce je pouze informativní a neověřený. Obecný nárok na slevu je dán věkem nikoli bydlištěm. Kdežto junior pas je benefit pro obyvatele Zlína a Otrokovic. Proto je nutné úřední ověření. I pro úřad se bude jednat o nemalou zátěž, bohužel ne všichni jsou poctivci a v konečném důsledku by na tom tratilo město a jeho obyvatelé, kdyby to bylo příliš benevolentní a tedy snadno zneužitelné.

Děkujeme za pochopení. Ideální je spojit to a udělat dítěti za stejnou cenu rovnou již OP, který se jistě může hodit. Děti, které OP mají, tak jejich zástupci již na úřad nemusí.

Hezký den

Nevhodné osvětlení na nově vybudovaném hřišti u 16. ZŠ ulice Okružní

26.7.2018 7:59:53 | odpovědět Alena Šimonková

Chci vznést velmi důležitý poznatek. Na nově vybudovaném školním hřišti u 16. ZŠ na ulici Okružní je osvětlení velmi nevhodně řešeno. Zvláště s ohledem na obyvatele okolních panelových domů. Dva stožáry osvětlení se nám spojují v jeden vysoký stožár. Osvětlení je vybaveno LED žárovkami, což je velmi zdravotně škodlivé, zvláště pro domácnosti, kterým stožár září do oken. Projektant, který toto řešení osvětlení navrhl, zřejmě neuvažoval, že pod hřištěm jsou umístěny panelové domy hodně tzv. "utopené" dole ve svahu a bude obyvatelům zářit přímo do oken.
Situace by měla být řešena zabezpečením osvětlení hřiště, aby nezářilo lidem do bytů, které jsou umístěny pod hřištěm. A prostor pod hřištěm by měl být osázen stromy. Jen jsou stromy káceny a ořezávány i s keři a jsou budovány nevhodné objekty, které některým obyvatelům vyhovují, ale dalším velmi škodí a obtěžují je.
Pokud byl projekt plánován, měl být v předstihu řešen s městskou zelení. Prosím o vstřícné vyjádření.

Nevhodné osvětlení na nově vybudovaném hřišti u 16. ZŠ ulice Okružní

26.7.2018 14:08:00 | odpovědět Milan Smola, Odbor školství

Dobrý den,

ve zkušebním provozu hřiště byla ve večerních hodinách provedena zkouška osvětlení týkající se sklonu reflektorů a měření intenzity osvětlení. Sklon světel se upravil a nasměroval více do hřiště, zkouška proběhla dle platných norem a hygienických předpisů. Nevylučuji ovšem, že se mohlo osvětlení vychýlit např. silným větrem. Necháme tuto skutečnost prověřit a po návratu projektanta z dovolené probereme Váš námět i s ním.

S přáním hezkého dne

pravidla zateplení

25.7.2018 3:24:18 | odpovědět Petra Šedá

Dobrý den, před časem se tady řešil celošedý půldomek u zastávky Lazy-škola. Ve zlínském deníku bylo tehdy prezentováno, že „památková péče bude požadovat obklad cihelným páskem tak, aby byl zachován původní vzhled režného zdiva“, současně byla citována majitelka, která tvrdila, že "čeká na vyjádření odboru a pak prý bude samozřejmě situaci řešit podle požadavků města a ví, že bude muset domek obložit." Zajímalo by mně (i vzhledem k případnému zateplení svého domku), jak se situace u zmíněného půldomku po téměř roce posunula.. Platí jednotné pravidla nebo neplatí?

pravidla zateplení

26.7.2018 9:28:56 | odpovědět Jiří Šrámek, OKPP

Dobrý den,

jednotná pravidla samozřejmě platí. Objekt z režného zdiva je nutné po jeho zateplení obložit cihelným páskem tak, aby jeho finální vzhled napodoboval vzhled původního režného zdiva. V případě zmíněného domku s šedou fasádou došlo k nerespektování tohoto pravidla a orgán památkové péče zahájil a stále činí kroky k nápravě tohoto stavu, byť jsou zákonné možnosti značně omezené, dle našeho názoru bohužel. Baťovské domky jsou (vedle dalších významných budov) pro Zlín typické. Právě díky nim je naše město výjimečné a dá se říci, že všichni návštěvníci jsou těmito částmi města fascinováni. Jen někteří obyvatelé půldomků a čtvrtdomků považují požadavky památkové péče za neadekvátní. Je však především v zájmu města toto unikum zachovat. Kde by byl Zlín bez Bati a architektury jeho éry? Bylo by velmi dobré, kdyby si to uvědomili všichni Zlíňané, kteří chtějí být na své město hrdi.

Hezký den

Hlodavci na A. Randýskové

23.7.2018 17:03:53 | odpovědět Jiří Samsonek

Dobrý den,
v poslední době jsem zaznamenal potkany na ul. A. Randýskové, nevím, jestli je to ojedinělé, nebo jsou přemnoženi. Rovněž nevím, zda nemá výskyt hlodavců nějakou souvislost s dvěma vybydlenými domy uprostřed ulice, děkuji za reakci...

Hlodavci na A. Randýskové

24.7.2018 12:13:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

předal jsem informaci na OŽP s prosbou o vyjádření či návrh řešení.

Děkuji a přeji hezký den

Hlodavci na A. Randýskové

9.8.2018 9:44:23 | odpovědět Jolana Michenková, OŽPZ

Dobrý den, na území statutárního města Zlína máme některé lokality, které jsou z důvodu zvýšeného výskytu hlodavců monitorovány po celý rok a jsou zde prováděny ohniskové deratizace. Důvodem zvýšení hlodavců může být zdroj potravy, propadlá kanalizace, popř. i opuštěné domy. Na ulici A. Randýskové jsme doposud ze strany občanů žádné problémy s přemnožením hlodavců nezaznamenali. Ovšem pokud je situace taková, jak ji popisujete, bude zde provedena terénní prohlídka za účasti pracovníků firmy DERATEX spol. s r. o. a OŽPaZ MMZ a v případě nutnosti zde ohniskovou deratizaci provedeme.

Děkujeme za upozornění,

s přáním pěkného zbytku dne

Úklid trasy cyklistického závodu ME

22.7.2018 16:15:23 | odpovědět Petr Maleník

Dobrý den,

pohled kolem cest kudy se jelo ME v cyklistice juniorů je poněkud smutný. Všude kolem cest zejména na Kudlově jsou odpadky po závodních - energetické gely, proteinové tyčinky a prázdné obaly. Neměl by organizátor soutěže zajistit úklid, tak jako se to děje na všech cyklistických závodech?

S pozdravem

P. Maleník - Kudlov

Úklid trasy cyklistického závodu ME

24.7.2018 12:18:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle mého ano. Požádal jsem organizátory o vyjádření a řešení. Pokud se nic nebude dít, proberu další postup s OŽP. Domnívám se, že i obecně, bez smlouvy, by měl pořadatel jakékoli akce toto zajistit. Je to minimálně slušnost.

Hezký den

Úklid trasy cyklistického závodu ME

25.7.2018 14:19:34 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle organizátora byli pořadatelé proškoleni aby úklid provedli. Každopádně ještě včera to tam byli zkontrolovat a případně, dle jejich slov, dosbírat. Dnes jsem jel přes Kudlov do práce na kole. Jel jsem schválně pomalu abych se také podíval na skutečný stav věcí. V horní části jsem zahlédl všeho všudy dva obaly, které lze spojit se závodem, ty jsem posbíral. Pak jsem dva zahlédl dole, ty posbírám cestou z práce. Musím bohužel konstatovat, že více odpadu je tam od našich spoluobčanů, kteří si pletou příkopy s popelnicí. Pokud by kdokoli věděl o nějakém nedočištěném místě, budu rád za zaslání informace případně i fotografie a bude to jistě řešitelné.

Hezký den

Doplnění: přímo na Kudlově jsem již nic neviděl, něco bylo dole pod kopcem cca dvě desítky obalů, ty jsem posbíral, ale dám pořadatelům echo, nechť to ještě zkontrolují.

Dopravní situace Zlín - Dlouhá/Kvítková

18.7.2018 11:05:50 | odpovědět Erika Dulíková

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy se začne řešit dopravní situace při vjezdu na ulici Kvítková z ulice Dlouhá? Bývalo to několikrát denně, nyní mám pocit, že se jedná téměř o celodenní záležitost, kdy auta, která chtějí parkovat v parkovacích prostorách Zlatého jablka, naprosto zablokují ulici a znemožňují tak ostatním autům průjezd dále.
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Dulíková

Dopravní situace Zlín - Dlouhá/Kvítková

9.8.2018 10:09:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Dulíková,

v době takového překotného rozvoje automobilismu, kterého jsme svědky, se musí počítat s tím, že se občas někde v městském prostoru objeví dopravní zácpa či komplikace. Ptáte-li se na řešení, nabízí se v teoretické rovině nějaké stavebně technické. Když se na tu lokalitu podívám laickým pohledem, vidím, že tam žádné takové (jednoduché) řešení možné není. Leda by se muselo zbourat půl parkoviště. I kdyby však možné bylo, přestavba křižovatky by způsobila takové komplikace, že pokud si tam nyní "postojíte" pár minut, pak poté by to bylo možná i několik desítek minut. Respektive by ta křižovatka byla zcela po nějakou dobu uzavřená. Byla byste ochotna tudy třeba půl roku nejezdit a využívat objížďku, aby se průjezd v budoucnu o pár minut urychlil? Každopádně křížení ulic Dlouhá, Zarámí, Kvítková si úpravu beztak v budoucnu vyžádá. Rychlejším a efektivnějším řešením by mohlo být zefektivnění a urychlení vjezdů a výjezdů z tohoto parkoviště, což se shodou okolností před nedávnou dobou stalo. Viz zpráva na webu Zlatého Jablka. Patrně to pomohlo, protože jsem se byl na místě několikrát podívat a Vámi popisovanou situaci jsem tam neviděl ani jednou.
V závěru jen případným zájemcům obecně nastíním, jak jsem si dopravní situaci vyřešil já. Od té doby co mám elektrokolo, by mě ani nenapadlo využívat pro pohyb ve městě auto. Jedinou výjimkou je převoz většího nákladu, či velmi špatné počasí. Ale já nemohu nikomu radit. Pouze za svou osobu konstatuji, že výměna auta za elektrokolo měla ten efekt, že se při cestách po městě již téměř nerozčiluji, nenadávám a nemračím. Jsem všude rychleji a neztrácím čas parkováním. A denní dávku pohybu zvládnu už jen cestami do/z práce a obchodu. Zbývá mi pak více času na jiné zájmy. Toto však jistě nelze paušálně radit všem, na to si musí každý přijít sám.

Hezký den

cyklo závod - ukončení

16.7.2018 8:58:24 | odpovědět Miloslav

Dobrý den pane Fabiáne, dovolte mi reagovat ještě po ukončení závodu. Předně bych chtěl říct, že s vámi plně souhlasím, že se každý má zajímat o dění ve městě. Ne vždy a každý však zaregistruje nějakou zásadní informaci a proto je stále nejúčinnější způsob informování - jako pro "blbce" kus papíru do schránky - na ten se před vyhozením snad podívám. Doposud se mi mimochodem ve schránce neobjevil žádný leták :-). Zároveň bych měl malou připomínku k informování o uzávěře na webu města: jestliže na mě vyskočí fotka závodících cyklistů, tak takový článek přejdu bez čtení, protože mě tento druh sportu nezajímá. Pokud by však na mě civěla z obrazovky značka zákazu vjezdu nebo podobný druh upozornění na omezení v dopravě, tak si takovou zprávu přečtu. A myslím, že podobný přístup má mnoho dalších, kteří občas shlédnou web města. Po ukončení závodu musím konstatovat, že pokud by se ke všem na LČ a Lazech dostaly kompletní informace a to i detailnější info k průjezdu, tak by nebylo možná tolik nevole. Měl jsem možnost chvíli sledovat závod v místě průjezdu a musím říct, že průjezd byl vcelku hladký - doba setrvání ne déle než 10min. A taková malá vsuvka na konec - snad si město zvládne ohlídat i úklid. Předpokládám, že má pořadatel ve smlouvě i povinný úklid podél trati, protože tolik plastových obalů od občerstvování cyklistů jen na trase Malá scéna - evangelický kostel je tristní.

cyklo závod - ukončení

24.7.2018 11:46:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

já s vámi souhlasím, ale pořadatel tvrdí, že distribuoval 5000 letáků. Jestli si to někde brigádníci ulehčili a práci neodvedli, také bych jim rád za to osobně "poděkoval". Protože to, co jsem tu zažíval, bych nepřál ani nepříteli :) Co se týče ilustrační fotky... co člověk, to názor. Patrně jsme předpokládali, že titulek " Řidiči! Pozor na víkendové uzavírky Jaroslavic a Kudlova... bude dostatečně výstižný. Obrázek značky práce na silnici totiž dáváme poměrně často. Co se úklidu týče, nevím jak tam vypadá situace nyní (teprve jsem se vrátil z ŘD) ale zaslal jsem dotaz na úklid na zástupce pořadatele a pokud se neozvou či to nebude stále uklizené, mohu to probrat s OŽP, zda je k tomu nějak úředně přimějí. Každopádně za sebe, jako člověka, který spíše cizí odpadky ze země sebere, než ty své zahodí, by se mi to pochopitelně také nelíbilo.

Hezký den

Uzavírka Lesní čtvrti ve dnech 14.-15.7.2018

13.7.2018 11:04:04 | odpovědět Pavel Kostelník

Dobrý den, jakým oficiálním způsobem zodpovědní úředníci MMZ informovali občany dotčených částí o takto rozsáhlé uzávěrce?

Uzavírka Lesní čtvrti ve dnech 14.-15.7.2018

24.7.2018 11:24:45 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane,

dle smlouvy byla hlavní informační povinnost na straně pořadatele. Dle jeho vyjádření, mimo jiné, distribuovali do schránek v dotčených oblastech 5000 informačních letáků. Prověřit, zda doručovatelé udělali svou práci na 100 %, není v mých silách ani možnostech. Já osobně jsem zaznamenal i v médiích poměrně silnou odezvu na toto téma.

Co se týče pracovníků magistrátu:

- Úředníci z OSDŘ informovali o uzavírkách a omezeních na dopravních portálech typu dopravniinfo.cz a dalších.
- Úředníci z OKRD zajistili informování o omezení na informačních panelech při vjezdu do města.
- Zaměstnanci MITS zveřejnili informace o závodě a následných omezeních na svém webu i FB a také na FB města.
- Výluky a omezení si samostatně komunikoval i DSZO skrze své tiskové zprávy, svůj web, a další kanály.
- Úředníci z OKŘaO zajistili hlášení varovným systémem VISO po celém městě.
- Úředníci z OKP zajistili hlášení rozhlasu v místní části Jaroslavice a Kudlov a rozmístění zpráv ve vývěskách
- Úředníci z tiskového oddělení postupovali následovně.
-
o První zpráva o konání závodu, trase a informace, že budou nutná omezení, vyšla již 1. 6. tedy cca 40 dní před závodem v Magazínu Zlín, který vychází v počtu 34 tisíc kusů a obyvatelé jej dostávají zdarma do schránek. Podrobnější informace se objevily následně i v červencovém čísle.
o Od června postupně vycházely na webu zlin.eu různé texty k tomuto tématu. A čím se závod blížil, tím častěji vycházely texty k tématu závod a omezení. Poslední cca týden to bylo denně a text s názvem „Řidiči pozor na víkendové uzavírky....! byl od 11.7 držen neustále v TOP 5 zprávách webu.
o Texty zveřejněné na webu Zlin.eu vyšly také jako tiskové zprávy v různých regionálních mutacích médií. Deník, MF Dnes, Právo atd. Informace byly zveřejněny také na FB Zlín v pohybu.
o Kromě toho pracovníci tiskového oddělení odpovídali na telefonické dotazy, poskytovali rady a potřebné kontakty a to v počtu několika desítek až stovek. Tyto telefonáty vyřizovali i pracovníci MITS, OKP a dalších odborů. Většinou odpovídali na věci, které již byly uvedeny na webu i v Magazínu.

Závěrem konstatuji, že ačkoli se nejednalo o akci města a hlavní informační povinnost nebyla na straně města, tak jsme postupovali tak, jako bychom propagovali jakoukoli jinou důležitou záležitost. Osobně jsem se poslední 4 dny nevěnoval již ničemu jinému. Rád bych na tomto místě znovu připomněl, že nejjednodušší řešení jak se dovědět novinky z města, je zaregistrovat si zasílání novinek na e-mail. Uvítáme i náměty a tipy na další formy informování občanů.

Letní režim diskuze!

13.7.2018 9:31:51 | odpovědět Lukáš Fabián

Vážení diskutující,

v letním období není, s ohledem na výběr dovolených, možné reagovat v takových časech jako je to běžné v průběhu běžného roku. Dovolenou čerpají lidé, od kterých potřebuji získat vyjádření, i já.
Od 13. 7 čerpám řd. Vašim dotazům se budu moci věnovat 23.7. V urgentních případech se obracejte na jednotlivé odbory a pracoviště Magistrátu. Budete-li mít o víkendu 14 - 15.7. dotazy k cyklistickému ME, využijte informační linku 778 400 300

Děkuji za pochopení a přeji všem krásné léto

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů, správce diskuze

Památník Tomáše Bati

13.7.2018 7:47:48 | odpovědět Riegl Alois

Dobrý den.
V první řadě bych chtěl poblahopřát městu Zlín k odvážné rekonstrukci Památníku Tomáše Bati. Po letech čekání je to krásný výsledek (zatím alespoň zvenčí).
Existují již internetové stránky Památníku a v médiích proběhlo několik informací o plánované náplni. Bylo by možné nějak upřesnit, co se bude v Památníku konat a kdo se o to bude odborně starat?
Děkuji všem za velký kus odvedené práce
RA

Památník Tomáše Bati

9.8.2018 10:13:38 | odpovědět Eva Husáková, vedoucí Odboru kultury a PP

Dobrý den,

děkujeme. Kurátorem je Ivan Bergmann ml. Co bude v památníku není dosud zcela jasné. Hlavním exponátem bude letadlo, pro otevření se připravují výstavy o historii památníku a o setkání „dvou Tomášů“ Tomáše Bati a T. G. Masaryka u příležitosti 100. výročí Československa. Trochu více se dozvíte v srpnovém čísle magazínu.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '18»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky