Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

informační kampaň jak třídit odpad

27.3.2018 15:20:39 | odpovědět Alena Vallová

Dobrý den,
ačkoli není tříděný odpad žádná novinka, stále se při odevzdávání odpadu do speciálních popelnic setkávám s naprosto nepochopitelnými věcmi. V posledním měsíci pravidelně při otevření popelnice plastů koukám na množství použitých dětských plenek. Poprvé jsem si myslela, že se někdo spletl. Nyní po opakovaném zážitku si myslím, že to prostě někdo nepochopil... Je pravdou, že informační polep na většině nádob na separovaný odpad je už hodně zašlý. Mohli byste prosím zvážit, zda polepy neobnovit a případně zda třeba v Magazínu Zlín nezveřejňovat pravidelně nějaký miniseriál... Kdysi časopis Dtest udělal krásný výukový materiál s on-line testem. Při vyhodnocení testu redaktoři Dtestu konstatovali, že lidé neumí správně vytřídit až 30 % odpadu. Pak vznikl informační leták na A4, který dostal každý předplatitel. Třeba podobný leták jako příloha Magazínu Zlín by pomohl alespoň částečně změnit některé omyly uživatelů popelnic.... Děkuji

informační kampaň jak třídit odpad

3.4.2018 10:46:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ve Vámi popisovaném případě bych si osobně vsadil spíše na bezohlednost než na neinformovanost. Vždyť logicky uvažující člověk přece musí tušit, že kontaminovaná plena nebude zrovna to "pravé ořechové". Asi to bude podobný případ, jako když nacházíme v příkopech odpad, který je přitom možné zdarma odevzdat ve sběrných dvorech.

Nějakou formu informační kampaně do Magazínu Zlín však připravíme. Je otázka, zda se to dostane ke konkrétním očím. Osobně bych to u nás na vesnici řešil tak, že bych tam prostě izolepou nalepil vzkaz: „Pleny nejsou papír, patří do komunálu, děkuji“.
Pokud tam budou pleny navzdory tomuto upozornění i nadále, bude jasné, že jde o bezohlednost.

Co se týče obnovy polepu, informační nálepky na barevných kontejnerech budou kontrolovány v rámci každoročního mytí nádob, následně po vyhodnocení jejich stavu budou opraveny a přelepeny.

Hezký den

Absance košů a sáčků na psí exkrementy

26.3.2018 22:31:36 | odpovědět Lenka Snopková

Dobrý den,

z jakého důvodu rozdává město poplatníkům za psa igelitové sáčky? Co je to za ekologii, dávat trus do igelitu? Proč v jiných městech či vesnicích jsou běžné papírové sáčky a u nás to nejde? To, že chybí koše ani nekomentuji. Trus= hnojiv o X trus v igelitu=odpad!
Děkuji za vysvětlení.
Snopková

Absance košů a sáčků na psí exkrementy

3.4.2018 12:49:16 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem je nutné si uvědomit, že psí exkrementy se rozhodně nedají považovat za hnojivo. Mohou obsahovat různé patogeny, parazity apod. Proto jsou skutečně odpad, nikoli hnojivo.
Co se týče sáčků. Asi nejideálnější by bylo, kdyby pejskaři používali ke sběru staré sáčky, určené k vyhození. Řada lidí to tak dělá a sáček, ve kterém si donesete rohlíky a pak v něm máte svačinu, následně může alespoň ještě posloužit k tomuto účelu.
Město Zlín vydává majitelům psů sáčky na základě zaplacení poplatku. Jak to tak bývá, někdo je nepotřebuje vůbec a jinému je i 500 málo. Za stávajícího počtu vydaných sáčků a aktuálních cen by výměna za papírové poměrně významně navýšila náklady na tuto položku. To by se muselo řešit převodem jiné položky rozpočtu (což znamená, že by se někomu jinému či něčemu jinému museli vzít) nebo navýšením poplatku za psy, což by se jistě nesetkalo s nadšením. Do budoucna se však budeme snažit jít i cestou ekologičtějších sáčků.

V závěru píšete. Absenci košů raději nebudu komentovat. Předpokládám, že se domníváte, že jde opět o nějakou laxnost radnice. Není tomu tak.
Nevím, zda si vzpomínáte, ale tyto koše zde byly. Bohužel někteří naši/vaši spoluobčané do nich ukládali vše možné jen ne to, na co byly tyto koše určeny. Vzhledem k faktu, že koše neplnily svůj účel, bylo od nich upuštěno. Jsou-li města a obce, kde tyto koše fungují, patrně tam žijí uvědomělejší lidé. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Přeji hezký den

Uprava zeleně Nad Vývozem - Cigánov

25.3.2018 10:13:12 | odpovědět Denisa Podskalska

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaká přesně úprava zeleně probíhá v lokalitě mezi ulicí Vývoz a Nad Vývozem (Cigánov). Co se zde plánuje za změny a kde případně mohu najít informace o těchto změnách?

Děkuji.
S pozdravem
Denisa Nováková

Uprava zeleně Nad Vývozem - Cigánov

26.3.2018 10:04:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jedná se o akci o které jsme informovali zde:

www.zlin.eu/zacina-regenerace-zelene-pod-sidlistem-jizni-svahy-aktuality-4117.html

Text také vyšel v Magazínu Zlín, který dostávají občané zdarma do schránek.

O této akci byla následně natočena také reportáž:

www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-regenerace-zelene-pod-jiznimi-svahy-aktuality-4170.html


Budou-li Vás zajímat další podrobnosti, můžete se obrátit na Odbor životního prostředí a zemědělství, který akci koordinuje.

Hezký den

zasílání hlášení rozhlasu na mail asi nefunguje

24.3.2018 11:03:46 | odpovědět Hába

přestože jsem se přihlásil k odběru hlášení rozhlasu z místních částí Prštné a Louky a zároveň od té doby nějaká hlášení v uvedených místních částech jsou na webu Zlína, žádné hlášení mi do mailu nepřišlo. Mám se přihlásit znovu? Nebo vždycky těsně před hlášením?

zasílání hlášení rozhlasu na mail asi nefunguje

26.3.2018 10:37:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Hábo,

po registraci na webu je ještě nutné tuto registraci dokončit potvrzením ve vašem e-mailu. Je to běžný postup, který má chránit uživatele před nevyžádanou registrací. Tedy aby Vás do služby někdo neregistroval bez Vašeho vědomí. V tiskové zprávě i video reportáži o této novince, jsme o nutnosti potvrzení registrace informovali.
Informatik prověřil, že z Vaší adresy byla provedena registrace, ale nikoli už potvrzení.
V tuto chvíli informatik potvrdil Vaši registraci ručně na základě Vašeho dotazu. Příští hlášení by Vám tak mělo již v pořádku přijít.

Hezký den


zastávka školní

23.3.2018 7:36:16 | odpovědět Dana Čuříková

Dobrý den,
četla jsem článek na MF dnes ohledně zastávky na školní ulici. V něm se uvádí, že se zastávka musí posunout směrem blíže ke školám, asi o jeden metr. Z důvodu množství procházejících chodců, kteří zavazejí lidem při nástupu do prostředků MHD. Nebylo by vhodnější místo nákladného posunování zatávky udělat chodník pro pěší za zastávkou? Taklhle se sice o jeden metr prostor před zastávkou rozšíří, ale lidé se tam budou motat stejně, jen na to bude víc prostoru.

zastávka školní

26.3.2018 10:13:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za podnět i tyto varianty se zvažovaly. Při definitivním rozhodnutí se musely brát v úvahu tyto aspekty:

- řešily se varianty jak chodníku za autobusovým přístřeškem (jak směrem podélným, tak napříč, přes přístřešek), ale obě varianty jsou nevyhovující (první, jednak z důvodu jeho údržby, tak není jisté, že by se využíval v potřebné intenzitě, ve druhém případě zasahujeme do pozemku UTB ve Zlíně a ohrožujeme kořenové systémy nových stromů v rámci chystané nové výsadby),

- tato zastávková plocha patří mezi nejvíce vytížené případy, což by posunutím přístřešku mělo lépe vyhovovat,

Ještě si neodpustím poznámku, že kdybych text v MF dnes četl jako člověk bez bližších informací, také bych se mírně řečeno podivoval. Škoda, že v textu řada důležitých informací chybí. Ale to už by pak asi nebylo tak dramatické.

Hezký den

Třetí prostor

21.3.2018 14:12:43 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, jak dopadla výzva třetí prostor? Jaké projekty byly vybrány k realizaci a kdy k ní dojde? Díky.

Třetí prostor

22.3.2018 11:48:34 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,
ze druhého kola vzešly čtyři návrhy doporučené k realizaci. Jedná se o tyto návrhy:

M. A. Vladimír Kovařík – dílo projekce „365+1“
akad. soch. Zdeněk Šmíd – dílo „Vlna“
MgA. Kryštof Ambrůz – dílo „Vyhlídka“
Skupina Woven Slovensko – dílo „Já My“

K první realizaci byl vybrán návrh akademického sochaře Zdeňka Šmída. Předpokládaný termín je podzim tohoto roku. Připravíme také tiskovou zprávu s fotografiemi vítězných návrhů. Zpráva bude zveřejněna na webu města a v Magazínu Zlín.

Hezký den.

Prlovská ulice - oprava

21.3.2018 0:31:47 | odpovědět Václav Hajduček

Už je téměř u konce oprava propadliny na vozovce. Díky, bylo to docela rychle. Je to už ale asi dvacátá propadlina vozovky do kanalizace za poslední roky. Mimo to je ta část Prlovské po Lazy I v katastrofálním stavu. Je v úvahách městských plánovačů nějaká důkladnější oprava Prlovské, která už by zasloužila generální opravu ve stylu jako byla ulice Mostní, včetně řešení parkování? Místní občané nemají jinak kde parkovat, takže stojí nelegálně na Prlovské, město se tváří, že to nevidí, protože jinak by muselo odpovědět na otázku kde tedy mají parkovat. A vozidla se vzájemně míjejí jen v křižovatkách, protože se na úzkou cestu vedle zaparkovaných aut nevejdou.

Prlovská ulice - oprava

27.3.2018 13:03:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

co se týče plánů větších oprav ve zmíněné lokalitě, tak dle informací OKaRDS je projekčně k realizaci připravena oprava komunikací včetně chodníků v úseku Lazy I až Lazy IV. Do letošního rozpočtu však stavba zahrnuta ještě nebyla. Samotná projekční příprava oprav Prlovské ul. v tuto chvíli připravená není. Problém však je, jak to tak bývá, v otázce financí. Věřte, že každý politik i úředník by rád opravil a vyřešil vše hned, ale stejně jako každá rodina i město hospodaří s vymezeným rozpočtem a může si dovolit jen to, na co má prostředky. Je mi líto, že Vám nemohu dát potěšující zprávu, ale ulic s podobnými požadavky a potřebami je mnohem více, a nelze vše udělat hned. Letos se v oblasti dopravy a parkování bude dít velká investice za 50 milionů korun v oblasti Jižních Svahů. Tato akce zlepší životní podmínky stovkám či tisícům lidí. Je mi zcela jasné, že Vás na Prlovské investice na svazích nemusejí zajímat. Vy chcete opravit svou ulici. Při rozhodování se však musejí brát v úvahu všechny aspekty, ne jen osobní názor obyvatel dané ulice.
Co se týče argumentu, že nemáte kde parkovat, tak se omlouvám, ale takový argument mi nepřijde relevantní. V době, kdy vychází 2-3 auta na jednu rodinu, řeší tento problém 90 % obyvatel měst. Na parkovací místo přímo před domem bohužel neexistuje žádný právní nárok. Jestli si mohu dovolit osobní příklad, tak ve městě se mi většinou nikdy nepodařilo zaparkovat blíže než 300 metrů od domu. A upřímně mě ani nenapadlo si to na někom nárokovat. To je bohužel daň za život ve městě, který nabízí zase jiné výhody než bezproblémové parkování.

Hezký den

PRLOVSKÁ ULICE - OPRAVA

29.3.2018 0:35:29 | odpovědět Václav Hajduček

Nestěžoval jsem si, že bych neměl kde parkovat. Upozorňoval jsem na katastrofální stav Prlovské od dolního konce (od parčíku nad přehradou) po Lazy I. To je ta část dlážděná kostkami. Objevují se tam stále propady, nejvíc je jich do kanalizace na pravé straně směrem nahoru. Další část Prlovské (asfalt) až nahoru po Lazy V je ve slušném stavu, jenom je úzká, a při případné rekonstrukci by se dalo najít několik míst, stavebně upravitelných na kolmé stání. Při kolmém stání, jak víme, zaparkuje na stejné délce daleko více aut. O tento způsob přemýšlení mi šlo, a také je mi jasné, že to nejde hned. A už také slyším ten křik z domů, kde by se stojící auta (jejich vlastní) přiblížila o pár metrů k jejich oknům. Takže tato část je o promýšlení budoucnosti. Ale ten úsek od spodu po Lazy I, ten je daleko naléhavější řešit. Mimochodem: pár metrů směrem dolů od právě skončené opravy se již objevuje další propad. Aktuálně by mohlo trochu pomoci, kdyby se té části věnovala s nějakou pravidelností i Městská policie, a dle § 25 odst.3 zák.361/2000 vyhnala odsud parkující auta. Prakticky žádné není místních obyvatel, všichni mají vjezdy na své pozemky, málokdy parkují na ulici. Často ale vidíme jak přijede auto, zaparkuje, a řidič jde dolů do města. A v pracovní době je tam tedy docela plno, večer skoro nikdo. Je jasné čí auta tam stojí. Asi by bylo dobré, kdyby se občané více dovídali o tom, zda radnice vůbec ví, jaké jsou jejich problémy, a jakým způsobem uvažuje radnice o jejich řešení. Ano, občas (zřídka) uspořádá radnice setkání s občany, v našem případě pro Lazy a Lesní čtvrť. Co ale nikomu na radnici nedochází, že obyvatelé Lazů nemají chuť na takové schůzi 95% času řešit problémy Lesní čtvrti. Rozmní lidé určitě nepožadují všechno hned. Neřešené problémy bez výhledu do budoucna však po překročení určité meze způsobují výbuch nespokojenosti. Zkrátka bychom rádi od Vás slyšeli, že víte, a že nám to říkáte, abychom věděli i my, že víte. Přeji mnoho úspěchů ve Vaší práci.

PRLOVSKÁ ULICE - OPRAVA

3.4.2018 13:13:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

já s Vašim pohledem na věc mohu rozhodně souhlasit, ale to je tak bohužel vše co ze své pozice mohu udělat. Vaše připomínky jsou spíše na politiky než na úředníky či dokonce na mě.
Zkusím ještě osvětlit pár věcí:

ad problémy lokality a setkávání s občany.
Jen připomenu, že dříve taková setkání nebyla ve zvyku vůbec. Je mi líto, že občany Lazů nezajímá L. čtvrť, ale pokud se to ještě rozmělní na menší lokality, tak to by taková setkání byla jednou za deset let.

ad parkování cizích aut.
Jednu věc bych Vám uměl garantovat. Více pokut ve vaši ulici by znamenalo větší příjem pro město, ale nikoli vyřešení parkujících aut. Za každého řidiče, kterého by pokuta odradila, se najdou dva, kteří to risknou. Asi bych se neměl přiznávat, ale mluvím z vlastní zkušenosti. Nyní už dojíždím na kole, takže nikomu nikde nic neblokuji, ale dříve jsem také parkovával v uličkách Zlína. A vědomí, že mohu dostat pokutu, mě nikdy neodradilo. ( a že jich nebylo zrovna málo ) Pokud by se tam začali strážníci objevovat častěji, chyběli by zase jinde. Přitom strážníků je poměrně hodně, ale úkolů a špatně parkujících řidičů je stokrát více. Přejete-li si aby se ve Vaší ulici více pokutovalo, je nutné individuálně volat MP, či zaslat písemnou žádost k rukám pana ředitele, který může zařadit lokalitu do prioritních úkolu. Pokud zašlete oficiální žádost jako občan, bude to mít větší váhu, než když jen přepošlu e-mail, kterých dostává pan ředitel denně desítky. Ale jak jsem psal, jsem přesvědčen, že to bude znamenat více udělených pokut v ulici Prlovská, nikoli méně parkujících aut.

Přeji Vám hezký den

vykácení stromů u cyklostezky v Kostelci

19.3.2018 11:57:41 | odpovědět Roman Šerý

Dobrý den, jaký je důvod vykácení stromů kolem břehů potoka vedle cyklostezky v Kostelci?
Podle toho, jak vypadají v řezu to nevypadá, že by byly ve špatném stavu.

vykácení stromů u cyklostezky v Kostelci

19.3.2018 12:05:08 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem sdělím, že se nejedná o stromy ve vlastnictví města, ale Lesů ČR. Přesto jsme na toto téma vypracovali vysvětlující článek, kde je veřejnosti důvod vysvětlen. Článek vyšel v Magazínu Zlín (který dostávají občané města zdarma do schránek), je umístěn na webu města, vyšel v několika regionálních médiích. Tím chci naznačit, že informace o kácení je zcela veřejná a šířili jsme ji všemi možnými informačními kanály. Závěrem Vás tedy odkážu na předmětný článek, kde je vše vysvětleno a kde je naopak vyargumentováno, že stromy právě naopak zdravé nejsou.

zde text:
www.zlin.eu/nemocne-a-nebezpecne-jasany-nahradi-u-cyklostezky-odolne-druhy-stromu-aktuality-4172.html

Hezký den

VYKÁCENÍ STROMŮ U CYKLOSTEZKY V KOSTELCI

19.3.2018 12:08:12 | odpovědět Roman Šerý

Děkuji za informaci. Článek se mi podařilo přehlédnout.

Výměna povrchu Středová

18.3.2018 19:10:44 | odpovědět Vlastimil Vlček

Dobrý den, je v dohledné době v plánu celková výměna povrchu silnice Středová ve směru od Billy na východ ? Povrch je původní 30 let starý, občas zalátaný, zvláště u zastávky MHD u "Šmouláku" jsou hrby jak na tankodromu. Bylo by vhodné stávající záplatovaný koberec nahradit "tichým asfaltem", protože se vzrůstajícím provozem narůstá i hluk, který dle mého úsudku překračuje hygienické normy. Děkuji

Výměna povrchu Středová

19.3.2018 14:28:06 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

na opravu zmíněné komunikace je zpracována projektová dokumentace, která kromě opravy vozovky řeší i chodníky, stezku pro cyklisty, zálivy MHD a další bezpečnostní prvky. V současné době máme již k dispozici pravomocné stavební povolení a řeší se finanční krytí této stavby. Předpoklad realizace v roce 2019.

Hezký den

TS Zlín

16.3.2018 10:45:40 | odpovědět Jaroslav Frgal

Dobrý den,

pravděpodobně městskou organizací TS Zlín během obnovy výsadby vzrostlých stromů na pozemku 473/1 katastr. území - Prštné , byl přejezdem nákladního poničen nedávno opravený chodník. Copak za to neponese nikdo následky, nikdo to snad nekontroluje a práci nepřebírá?

TS Zlín

22.3.2018 7:54:09 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

po prověření konstatujeme, že tam TS žádnou činnost neprováděly. Vzhledem k tomu, že dosud není jasné,( a to ani Vám) kdo a kvůli čí činnosti to tam poškodil. Domnívám se, že poslední věta už není příliš fér.

Každopádně děkujeme za upozornění.

Hezký den

TS ZLÍN

21.3.2018 16:10:30 | odpovědět Lenka Lukašíková

Jezdím okolo každý den , a Ts za to nemůžou.... cestu si tam udělali dělníci při rozebírání střechy u nově opraveného domu , stromy se sázely až později , v každém případě si pánové myslí že jsou borci a můžou všechno , například jejich parkování tak že člověk musí do cesty ,aby se vůbec dostal na chodník

TS ZLÍN

22.3.2018 7:59:44 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za informaci, která potvrdila, že ne vždy a za vše může město. Město také nemůžu ihned okamžitě vědět o každém poškození jeho majetku. Proto jsme velmi rádi za každé slušné upozornění. Urychlí to řešení. Informaci předám OKaRDS, který může následně vymáhat po viníkovi náhradu.

Velmi rád bych také apeloval na tazatele, aby sarkasmus používali, až když jsou si jisti, že je skutečně na místě. Vinit někoho z něčeho, za co nemůže, do slušné společnosti, dle mého, nepatří.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky