Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Sobotní "akce" na Náměstí Míru

13.8.2018 11:10:26 | odpovědět Pavel

Dobrý den, rád bych věděl, kdo povolil sobotní akci na Náměstí Míru, která trvala téměř do půl jedné v noci. Proč není respektován noční klid? Bydlím na Budovatelské a poslední dobou všechny akce pořádané právě na Náměstí jsou hlasitě slyšitelné, proč tomu tak je? Kdo nastavoval systém ozvučení Náměstí, kdo je zodpovědný? Můžete si to přijít sami poslechnout - vždy, když je na Náměstí jakákoliv akce, tak je ten hluk slyšet až na Jižních svazích, týká se to i ostatních ulic, dokonce i I. etapy JS. Musí opravdu reproduktory na Náměstí tak řvát?? Nehledě na to, že když vysílá místní rozhlas, tak bere takovou ozvěnu, že není vůbec slyšet, ale když na Náměstí hrají, tak jsou slyšet jasně slova i melodie...Děkuji za odpověď a případnou nápravu, hluk je opravdu obtěžující.

(ne)udržované cyklostezky ve Zlíně

12.8.2018 8:46:32 | odpovědět Jiří Metela


Dobrý den,

nevím, jestli existuje ve Zlíně nějaký systém na údržbu zdejších cyklostezek, ale v posledních letech o tom dost pochybuji. Město sice stezky postaví (což chválím), hodně o nich píše, ale nějak se o ně zapomíná starat. Stezky jsou na mnoha místech zarostlé keři, sem tam jsou vyvrácené stromy a zvednuté asfaltové povrchy. Jeden letitý zvednutý povrch je na Vršavě naproti tenisovým kurtům.
Při mé víkendové procházce ze Zlína do Kostelce jsem to již nevydržel a nafotil jsem několik míst, které by si zasloužily zásah motorovou pilou než se stane nějaká nehoda. Jsou tam na třech místech stromy, které jsou nahnuté, zasahují do cyklostezky a časem se možná i vyvrátí. Jedná se o úsek mezi Vršavou a Kosteleckým mostem. Fotografie jsem Vám chtěl poslat, ale bohužel jsem nenašel, jak je vložit do "diskusního fóra".
Dalším podobným místem je cyklostezka směrem od Lešné ke Kostelci, kde je hodně smutečních vrb a ty zasahují dost nízko do cyklostezky, takže cyklisty šlehají do obličeje (vlastní zkušenost). Což při jízdě z kopce není vůbec bezpečné.
Jak říká staré přísloví „dobrý hospodář se o svůj majetek stará“. Snad se toho dočkají i cyklisti na Zlínsku.

Přeji hezký den.

Jiří Metela

Nadměrný hluk z centra Zlína při akcích na náměstí, rušení nočního klidu

12.8.2018 6:39:08 | odpovědět Jarmila

Dobrý den, bydlím na Jižních svazích. Při produkcích na Náměstí Míru je ozvučení špatné natolik, že je hlasitě slyšet i zde. Zajímalo by mě, kdo instaloval systém právě na Náměstí Míru a zda je možné hlasitost snížit, případně nastavit zvukový systém tak, aby neobtěžoval obyvatele Jižních svahů.
Také by mě zajímalo, proč hudební produkce dne 11.8.2018 trvala až do půlnoci - proč nerespektujete noční klid od 22:00? Myslím, že většina občanů se chce v noci vyspat, proč má trpět tím, že menšina se chce bavit?
Děkuji za odpověď a také za návrh řešení, jak hodláte provést nápravu situace. Nadměrný hluk z hudebních produkcí je obtěžující pro většinu obyvatel sídliště, zejména v letních měsících, kdy je akcí více a kdy rovněž většina obyvatel má otevřená okna.

Nadměrný hluk z centra Zlína při akcích na náměstí, rušení nočního klidu

16.8.2018 12:10:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

produkce 11.8 nebyla z náměstí nemohu se proto bohužel vyjádřit ke zvučení na náměstí, když reklamujete akci, která se uskutečnila jinde.
Co se týče nočního klidu. Při výjimečných událostech jako je třeba festival evropského významu (což je příklad 11.8.) může rada města rozhodnout o výjimečném prodloužení. Je to běžná praxe v celém civilizovaném světe. Jsou dokonce města, kde je víkendová produkce do 24 hodin zcela běžně upravena vyhláškou. Ve Zlíně se tak děje zcela výjimečně párkrát za rok. Pamatuji si dokonce, že dříve byl v Uh. Hradišti při Letní filmové škole noční klid zrušen úplně. To uvádím pro ty diskutující, kteří moc necestují a často mi argumentují ve stylu "toto se může stát jen ve Zlíně". Není tomu tak, Zlín se absolutně nijak nevymyká z průměru. Ba naopak se velmi často setkáváme s názorem, že zde "zdechl pes" a nic se zde o víkendu neděje. Tak skutečně nevím, kdo má pravdu. Ohledně menšiny, jedná se o Váš privátní názor. Když vím, kolik lidí se festivalu účastnilo, nedovolil bych si mluvit o menšině. Osobně je mi líto, že Vás akce vyrušila.

Přeji Vám hezký den

PS: Možná tím někoho popudím, ale uvedu malý příklad rozdílného náhledu na toleranci. Nám na dědině zvoní kostelní zvon v sobotu v 6 ráno!!! Vlastně každý den v 6 ráno... a nikoho nezajímá, že já bych rád spal třeba do 7. Nikdy mě však ani nenapadlo, to s církví svatou nějak řešit. Beru to tak, že to k dědině patří, stejně jako kohoutí kokrhání a psí štěkání. I to mě ruší, ale patří to k dědině. Domnívám se, že stejně tak ke krajskému městu patří, že se zde občas něco děje. Ale to je můj privátní názor, a omlouvám se těm, které mohl popudit. Domnívám se však, že je vhodné vidět všechny různé náhledy na jednu situaci.


Vraky na parkovištích

8.8.2018 16:07:37 | odpovědět Petr Jeřábek

Dobrý den pane Fabiáne, toto téma se tu probírá stále dokola. Jeden z příkladů na Kútech. Žluté auto, které si cca před sedmi roka odněkud přivezli nějací mladíci. Bylo jen a pouze na převozních značkách (už tato věc zaráží, že tomu policie nevěnovala pozornost). Za tu dobu měli na okně několikrát poznámku od MP na podezření z vraku ( pochopil bych jednu výzvu a pokud se do určité doby nic nestane, tak vozidlo bude sešrotováno na náklady majitele). Dnes je z toho totální vrak a stále nic. To máme skutečně tak blbé zákony, že si nedokážeme poradit s takovou ptákovinou. Proč někdo neustále strká hlavu do písku. To čekáme až nějaký hlupák to zapálí a odskáčí to ti kolem? Napište konkrétně, kdo tohle může řešit. Děkuji.

Vraky na parkovištích

16.8.2018 11:09:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

již jsme to spolu dořešili po mailu, tak jen pro ostatní. Ano, jak píšete, bohužel stále stejná písnička. Auto musí splňovat přesně definované kritéria, aby mohlo být označeno za vrak. Absence RZ či zaprášení auta nestačí. Zákon musí počítat s tím, že dotyčný třeba na x let odletěl pracovat např. do USA. Dotyčný by se po návratu divil, proč tam nemá své auto, když doba parkování omezena není a on si dal své RZ pouze do depozitu. To uvádím jen příklad, na co právě zákon pamatuje a proč není možné odstranit "jen" dlouhodobě parkující auta. Každopádně ať to zakončím pozitivně. Toto auto má dle posledních zjištění rozbité čelní sklo, čímž to tak na hraně definici "trvale nepojízdné" splňuje. Je to tedy již v řešení. Připomenu, že loni a letos se podařilo odstranit cca 20 takových vozidel.

Přeji Vám hezký den

PS: úředníci se musí řídit zákonem. Zákony mění a upravují zákonodárci. Předpokládám, že případnou změnu by mělo tedy iniciovat Ministerstvo dopravy.

Parkovací systém

7.8.2018 10:39:48 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda a případě kdy se uvažuje se zprovozněním automatického systému placení na parkovištích. Současná podoba s výběrčími v budkách mi moc "smart" nepřipadá.
Děkuji
PH

Parkovací systém

8.8.2018 10:38:03 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

co se týče oblasti systému parkování, tak na příští rok chystáme komplexní projekt „Zefektivnění silničního provozu prostřednictvím aplikace inteligentních dopravních systémů“, jehož součástí je jak nový parkovací systém, který se skládá nejen ze systému placení (to je zahrnuto do podprojektu „Závorový a parkovací systém“), kde první takové formy plateb uplatnili kolegové z TS Zlín, s.r.o. na parkovacích místech např. na ul. Zarámí a budou postupně uplatněny i v rámci ostatních městských parkovišť, např. Březnická, u PRIORU, u Velkého kina, pod hotelem Moskva, atd.

Součástí tohoto komplexního projektu bude i uplatnění nových modernizovaných informačních tabulí, které budou mimo jiné informovat i o aktuálním stavu obsazenosti jednotlivých parkovišť. Bude se to týkat nejen městských parkovišť, ale zásluhou vedení statutárního města Zlína se povedou jednání i s vlastníky ostatních důležitých soukromých parkovišť, kteří by se do tohoto projektu zapojili a tím bychom informovali motoristy o stavu obsazenosti na všech exponovaných parkovišť ve městě Zlíně.

Hezký den

Stromy na náměstí T.G.M.

2.8.2018 22:54:45 | odpovědět Simona

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, proč byly vykáceny všechny stromy a keře pod hotelem Moskva na náměstí T.G.M.?

Děkuji

Stromy na náměstí T.G.M.

8.8.2018 13:11:12 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

patrně máte na myslí spíše náměstí Práce. Tento prostor bude rekonstruován. Nevzhledné a nepřehledné keře, kde často sídlili bezdomovci, nahradí lipová alej vysazena u příležitosti výročí republiky.

Hezký den

Znečištění spodní vody ve Zlíně

2.8.2018 10:20:52 | odpovědět Jiří

Zdravím, chci se zeptat jestli město hodlá něco dělat se znečištěním spodní vody pod JS v lokalitě Cigánov. Před asi 10ti lety jsme přestali používat studnu protože v ní byli zjištěny Koliformní bakterie a další stopy po fekáliích. Je zcela jisté že někde v okolí ulicé Výsluní a nebo na jižních svazích uniká odpadní voda do země. Sousedi několikrát čistili studny a problémy se vždy okamžitě vrátili. Voda zapáchá. Nutno dodat že to byla naprosto lahodná pitná voda na kterou neměla ani ta městská. Vzhledem k tomu jak začíná být nedostatek vody a jaké jsou sucha, zajímá mě jestli s tím město hodlá začít něco dělat??

Znečištění spodní vody ve Zlíně

8.8.2018 11:21:34 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

aby mohlo být cokoliv řešeno, je třeba problém nejprve konkretizovat. Musí být upřesněno, o jakou studnu se jedná, a současně je třeba vyhodnotit míru překročení znečištění vody v jednotlivých ukazatelích rozboru vody. Podle typu bakterií a počtu jejich kolonií ve vzorku vody lze odhadnout možný zdroj znečištění (splašky, splachy z terénu, hnilobný rozklad,…). V případě podezření na znečištění splašky musí být rozbor vody učiněn i v ukazatelích chemického znečištění (amonné ionty, dusičnany, dusitany,…).

Příčinu znečištění vody ve studni bude po vyhodnocení rozborů potřeba nejprve hledat v jejím bezprostředním okolí. V první fázi by měl být posouzen fyzický stav samotné studny se zaměřením na těsnost studny vůči možnému vniknutí srážkových vod. Dále by měl být ověřen technický stav všech potenciálních zdrojů znečištění do vzdálenosti až několika desítek metrů od studny (vnitřní rozvody kanalizace u domů, přípojky, žumpy, septiky, hnojiště,…).

Teprve po vyloučení možnosti znečištění studny z bezprostředního okolí má smysl pátrat po možných zdrojích znečištění z větší vzdálenosti. Z informací, které jsou v dotazu uvedeny, nelze jednoznačně usoudit, co je zdrojem znečištění. V případě Vašeho zájmu jsme na Odboru ŽPaZ - odd. vodního hospodářství - připraveni poskytnout konzultaci při osobní návštěvě.

Hezký den

Matrika

1.8.2018 23:00:09 | odpovědět Petra

Dobry den,
chci se zeptat, zda je to normalni chovani úředních pracovnic na matrice... pul hodiny pred skončením úředních hodin úřednice odmítá s námi zaridit přiznání otcovství se sdělením, ze musime nejpozdeji v 16:00 h prijit , aby to stihla. Je to prosim , nekde napsane nebo nas paní slušně řečeno odpalkovala? Nakonec si nase doklady jen ofotila a rekla, ze příteli zavola, at se dostaví az to bude připravené . Problem ale je v tom , ze diky zaměstnání se tam pritel nemuze dostavit jiny termin v dané úřední i neuredni hodiny, coz jsme ji vysvětlovali. Doufam, ze úřednice bude mit nejaky navrh, ktery by nam umožnil vyridit tuto vec bez problému a nahradil jeji neochotu. Jedna se o pani matrikarku Helenu Merianovou.

Matrika

8.8.2018 14:30:21 | odpovědět Elena Kovaříková, vedoucí oddělení matrik a ověřování

Vážená paní Lukášová,

v době Vaší návštěvy, tj. 1. 8. 2018, přibližně v čase 16.30 hod., zpracovávala matrikářka, paní Helena Merianová, prohlášení o určení otcovství souhlasným prohlášení rodičů pro jiné dva páry rodičů, kteří se na matriku dostavili před Vámi a se kterými bylo dohodnuto, že si vyzvednou hotový zápis před 17. hodinou. Matrikářka tedy nemohla rozdělanou práci s dohodnutým termínem pro jiné klienty přerušit.

Zpracování jednoho prohlášení, včetně kontroly dokladů, zabere přibližně 30 minut, v případě řešení zjištěných problémů problémů i déle.

Naše matrika se nastávajícím rodičům vždy snaží vycházet vstříc, a to tak, že je možné se telefonicky objednat na určitý čas, případně po dohodě přijít kdykoli mimo úřední
hodiny.

Stejně tak jsme flexibilně zareagovali i na Váš požadavek, prohlášení bylo přichystáno druhý den, tj. 2. 8. v 6.30 ráno a během dne, po dohodě s Vámi a v závislosti na Vašich časových možnostech, doplněno o Vaše podpisy hotového prohlášení.

Hezký den

Auto na zákazu stání na ulici Hluboká

1.8.2018 22:46:50 | odpovědět Eva Gergelová

Dobrý den,

zajímalo by mne, jakýmzpůsobem bude řešeno stojící auto na ulici Hluboká, které stojí na zákazu stání přibližně 2,5 měsíce a má již asi dvě či tři pokuty od MP. Toto auto v daném místě překáží, jezdím tamtudy téměř denně a pokud zespodu stojí více aut, zůstane člověk naprosto zablokován a musí nějakou dobu čekat. Když jsem v této záležitosti kontaktovala MP Zlín, tak mi bylo řečeno, že to není v jejich kompteneci, nýbrž v kompetenci PČR, což mi přijde velmi zvláštní. Byla bych ráda, kdyby toto bylo nějakým způsobem vyřešeno, jelikož tam v podstatě stojí vrak.
Také mám k tomu otázku, zda neplánuje MP, že by zavedla odtahovou službu, nebo alespoň botičky, protože to, jakým způsobem lidé ve Zlíně parkují, je naprosto nesnesitelné. Například i zde na té Hluboké stávají velmi dlouho auta a překážejí, nebo například na Prlovské, takže když jedu z Kamenné, tak vůbec nevidím, zda z Prlovské něco nejede a je to velmi nebezpečné. Takto bych mohla pokračovat ve výčtu velmi problematických míst a přijde mi, že pokuty absolutně nic neřeší. Proto bych byla ráda, kdyby toto bylo řešeno nějakým efektivnějším způsobem než dosud.

Děkuji za Vaši odpověď

Auto na zákazu stání na ulici Hluboká

8.8.2018 12:48:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Gergelová,

nebylo Vám sděleno, že to je věcí PČR, ale bylo to myšleno tak, že pokud se jedná o urgentní a nebezpečnou situaci jak jste nejspíše popisovala, tak v ulici Hluboká shodou okolností přímo v dané křižovatce sídlí obvodní oddělení PČR a tak by možná bylo logičtější i logističtější kdyby si věci, které se jim dějí pod okny, řešili sami. MP jinou pravomoc než udělit pokutu, což jak sama říkáte, udělali, nemá. Co se týče botiček, nasazení botičky, skutečně nepomůže odstranit překážející auto dříve. Logicky ba právě naopak. Co se pokut týče, vysvětloval jsem několikrát. Na jedno nelegální místo si brousí zuby stovky řidičů. Takže když dáte pokutu Pavlovi, Pavel už tam nezaparkuje, ale zaparkuje tam Petr. Když dáte pokutu Petrovi, tak tam už Petr nezaparkuje, ale zaparkuje tam Martin, atd., atd., Vymýtit špatné parkování je asi stejně „jednoduché“, jako donutit lidi aby nekradli, nebo neodhazovali žvýkačky a nedopalky na zem. Tzn. dle mého, utopie.

Pokud se jedná o překážku provozu, měla - musí PČR nařídit majiteli komunikace překážku odstranit, pokud se nedohledá majitel.
Pokud se nejedná o překážku provozu, ale „pouze“ o dlouze zaparkované auto, tak to ještě není vrak. To jak vypadá vrak je přesně metodicky popsáno. Město nemůže odstranit auto jen proto, že někde dlouho parkuje. Pokud to kritéria vraku splňuje, či se to tomu blíží, MP to již předala na OKaRDS. Každopádně to bude prověřeno a bude se postupovat podle zákona. Jinou možnost město nemá.

Hezký den

Junior pas a potvrzení o docházce do školy

27.7.2018 14:16:45 | odpovědět Petr

Dobrý den, oceňuji možnost pořízení Junior pasu do MHD pro školáky. Ale nechápu povinnost získat "potvrzení školy, že dítě plní povinnou školní docházku" - i kdyby dítě získalo dvakrát odklad (víckrát ze zákona nelze), je zřejmé, že ve věku 9 až 15 let musí nějakou školu navštěvovat, když máme 9-ti letou povinnou školní docházku. Nebylo by tedy rozumnější vyžadovat potvrzení o návštěvě školy jen u dětí mladších 9-ti let? Snížila by se tím i administrativní zátěž pro školy. Předem děkuji za odpověď.

Junior pas a potvrzení o docházce do školy

9.8.2018 9:32:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

mohu pouze tlumočit, co mi bylo sděleno na DSZO:

Jak sám správně uvádíte, existují různé možné výjimky. Nejen kvůli odkladům, ale i na druhém protipólu i kvůli tzv. propadlíkům. Existují i přerušení výuky kvůli např. dlouhodobé nemoci. Těch výjimek, kdy není nárok, může být ve všech věkových kategoriích celá řada. Když by se to nastavilo od osmi, čelili bychom dotazům proč ne od devíti a podobně. Paušální povinnost je férová pro všechny a kromě toho, dle mého názoru se o administrativní navýšení zátěže nejedná. V tuto dobu (úvod šk. roku) jsou všechna studijní oddělení připravena taková potvrzení vydávat a není zas tak velký rozdíl, když si dítě nechá orazit dva dokumenty nebo tři. Zároveň je nutno konstatovat, že skutečnost, že je něco dáno zákonem ještě neznamená, že to všichni dodržují. I v zájmu radnice bylo nastavit kompromisní systém, který příliš nezatíží rodiče, školy a úřad, ale který zároveň minimalizuje možnosti podvodů. Lidé jsou velmi vynalézaví, a kdyby se po čase zjistilo, že dochází ke zneužívání, čelili bychom zase kritice, že to bylo nastaveno benevolentně. Radnice se musí chovat jako řádný hospodář a řádný hospodář by se měl chovat v duchu hesla: důvěřuj, ale prověřuj.

Děkujeme Vám za zájem o dění ve městě a přeji Vám hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky