Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Studánka Příluky

23.9.2018 15:36:20 | odpovědět Jaromír Bařina

Dobrý den,

docela pravidelně chodíme odebírat vodu ze studánky v Přílukách. Poslední dobou tam začal působit nějaký "kutil". Zpočátku zmizely dřevěné výplně jedné lavičky a část konstrukce byla natřena. Usoudil jsem, že pravděpodobně odbor, který se stará o údržbu městského mobiliáře začal s nápravou tohoto sezení. Při dnešní návštěvě jsem nabyl dojmu, že tam řádil Pat a Mat. Dřevěné výplně jsou připevněny zcela asymetricky, křivě, část jich chybí, všude kolem nepořádek: kovové špony, piliny, odřezky apod. Toto je vizitka údržby města, či za to město někomu platí nebo tak chce učinit? V místě, kde kontroluje zdravotní ústav kvalitu pitné vody takový nepořádek? Za odpověď děkuji. J.Bařina

Studánka Příluky

24.9.2018 10:20:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

výměnu mobiliáře iniciovala komise místní části ve spolupráci s Odborem městské zeleně. Práce nebyly dosud ukončeny a stále probíhají. Pokud by při předání díla byly shledány závady, nebude dílo převzato a bude se pochopitelně požadovat náprava. Poprosil bych Vás tedy s hodnocením a případnou kritikou počkat až to bude hotové.

Děkuji za trpělivost a zájem o dění ve městě.

Oprava výmol při vjezdu k poště č.5 + na ploše u pošty 5 na JS

19.9.2018 20:16:01 | odpovědět Pavel

Dobrý den, prosím Vás o zajištění opravy větší výmoly pod poštou č.5 a dále potom na ploše před poštou na Jižních Svazích je taky pár výmolů.

Děkuji moc
P.

Oprava výmol při vjezdu k poště č.5 + na ploše u pošty 5 na JS

24.9.2018 10:03:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

předal jsem na OKaRDS, kde mi potvrdili, že opravu objednají.

Přeji hezký den

Přechod pro chodce na Dlouhé ulici ve Zlíně

19.9.2018 11:38:16 | odpovědět Jan Pastorek

Dobrý den. V generelu dopravy pro město Zlín je mimo jiné plánován přechod na ulici Dlouhá ve Zlíně, kdy z předchozí komunikace s Odborem koncepce a dopravních staveb z minulého roku vím, že by měl být naproti č.p. 122. Dovoluji si Vás požádat o sdělení, kdy je předpoklad realizace tohoto přechodu. Dále prosím o sdělení, zda-li je stále plánována po Dlouhé ulici i cyklostezka a v jakém časovém horizontu. Děkuji.

Přechod pro chodce na Dlouhé ulici ve Zlíně

24.9.2018 11:35:20 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

přechod pro chodce na ul. Dlouhá je skutečně zahrnutý do Generelu dopravy a statutární město Zlín má zpracovanou odbornou studii k tomuto přechodu pro chodce, včetně posouzení intenzit dopravy.

Součástí tohoto projektu je i zpracování a úprava systému řízení světelného signalizačního zařízení, které je jak součástí tohoto přechodu pro chodce, tak je v případě jeho realizace nutné zapracovat jeho systémové propojení se stávajícími systémy světelné signalizace na křižovatkách ul. Dlouhá x ul. Vodní x ul. Santražiny, nebo ul. Dlouhá x tř. T. Bati x ul. Osvoboditelů, tak aby nedocházelo k průběžným kolonám vozidel mezi těmito křižovatkovými uzly na ul. Dlouhá.

Je ale nutné počítat s tím, že jakýkoliv přechod pro chodce ovlivní dopravní tok na dotčené komunikaci a zbrzdí vlastní intenzity dopravy a dojde ke zhušťování vlastní dopravy.

Stávající podchod pod ul. Dlouhá je proto nejbezpečnější způsob přepravy chodců.

Součástí celkového dopravního řešení v rámci ul. Dlouhá je i Vámi zmiňovaný projekt nové cyklostezky, včetně rekonstrukce stávajícího chodníku a současně návrh dopravního řešení křižovatky ul. Zarámí x ul. Dlouhá. I tento projekt je připraven, v současné sobě probíhají jednání k dílčím požadavkům na změny a úpravy související se stávající zelení na ul. Dlouhá.

Protože u těchto navazujících projektů se v rámci jejich postupných návrhů změn a úprav aktuálně posuzují a projednávají, předpokládáme, že nejpozději v příštím roce bude rozhodnuto o dalším postupu celkového řešení.

Hezký den

Požadavek

13.9.2018 19:18:26 | odpovědět Lukáš Králíček

Dobrý večer, chci se zeptat, zda-li mohly být v odpočinkovém parku (místo torza) houpací sítě - alespoň 4 (3) pevně uvázané, šlo by? Například na čtení v leže. Děkuji

Požadavek

19.9.2018 12:03:12 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

konkrétní účel využití plochy po torzu bude potvrzen až dle výsledků komunálních voleb. Využití, mimo jiné i k volnočasovým aktivitám, proklamovalo současné vedení města. Z vyjádření některých opozičních představitelů jsem vyrozuměl, že by tam rádi viděli i bytovou výstavbu. Váš návrh tak můžu dát pouze zatím jako tip na příslušné odbory.
Přesně pro tyto a podobné návrhy, však slouží projekt participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Zlín, kde si sami Zlíňané mohli navrhovat své nápady na úpravu veřejných prostranství. Na základě hlasování obyvatel by se pak vítězné nápady realizovaly. Škoda, že jste se s tímto nápadem do projektu nezapojil. Podobné tipy tam totiž jsou. Viz např. zde:

https://vote.d21.me/cs/info/tvorimezlin/proposals/5ae6bdc03653892ce8b957b6-tyce-pro-houpaci-site-univerzitni-park

Stejně si však nejsem jistý, zda by zde mohly být houpačky permanentně. Bál bych se krádeží či rychlého opotřebení v důsledku povětrnostních vlivů. Já osobně jsem to vyřešil jednoduše. Za pár stovek jsem si pořídil hamak a šňůry (pár set gramů, dáte i do kapsy) a mohu se s knížkou pohupovat, kde se mi zachce. I v terénu, kde by sednout či lehnout si na zem, bylo nemyslitelné. Samozřejmě jsou-li tam stromy. A ty tam jsou. Nemusím se na nikoho spoléhat, zda někde někdy postaví nějaké tyče. Pokud uvítáte rychlé řešení, doporučil bych Vám udělat to stejně jako já. Hamak pořídíte i za tři sta korun a stromy jsou tam zdarma.

Přeji Vám hezký den

průchod vedle penny

13.9.2018 9:16:17 | odpovědět Josefina

Dobry den,
pokud jsem udala špatný email, tak se omlouvám. Ráda si přečtu váš názor, pokud se tak liší od mého.
Děkuji. Josefina

PŘIPOMENUTÍ PRAVIDEL

12.9.2018 13:13:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Znovu upozorňuji Vážené diskutující, že funkční e-mail je základní podmínkou komunikace a tedy i následného řešení věcí. Pokud zde svůj příspěvek neuvidíte, je to dáno buď porušením pravidel (což vždy oznamuji do e-mailu) a nebo tím, že porušení pravidel nemám kam oznámit. Odpovídám i na dotazy, které pravidlům odporují. Nefunguje-li však e-mail. Nemám kam odpovědět. Nyní píšu především kvůli vzkazu paní Josefíny, ke kterému jsem potřeboval upřesnění. Váš popis a moje osobní zkušenost jsou totiž značně odlišné. Navíc bych Vám rád vysvětlil jak to chodí s údržbou ploch, které nejsou v majetku města.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

pruchod vedle penny marketu

12.9.2018 11:14:08 | odpovědět Josefa

Dobrý den,
denně procházím do práce tzv. myší dírou a musím říct, že je to vždy velký zážitek. Když nestoupnete do nablitého, tak vás liští smrad od moči, nebo ještě spící bezdomovec. Nešla by tato část náměstí alespoň trošku udržovat? Když projdete průchodem pod Baťou, směr k jablku, tak je vidět, že je to denně myté a udržované. Nešlo by to realizovat i zde? Občas zde natrefím na pána, který to zametá, ale vzhledem k zanedbanosti tohoto místa to nestačí. Chtělo by to pravidelně vymýt i vydezinfikovat. Tím, že má magistrát pobočku i na Zarámí věřím, že vám to nebude úplně lhostejné. Těším se, že budu někdy procházet čistou uličkou. Děkuji. Pěkný den Josefina

pruchod vedle penny marketu

19.9.2018 11:37:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Na úvod: Také chodím tímto průchodem denně již několik let včetně mnoha kolegů, a ač se zde Vámi popisované jevy jistě objevily či objevují, rozhodně nesouhlasím, že je to VŽDY. Já bych spíše použil slovo občas. (většinou po víkendu) Průchod jsem s kolegyní zkontroloval cca tři hodiny po vložení vašeho dotazu a při znalosti Vaší informace jsme tam objevili „stopu“ po „odskočení na malou“. Ovšem, že by zde byl pravidelně výrazný odér, jako bývá někdy cítit jinde, s tím nesouhlasím. (ale uznávám, že ženy mají vyvinutější čich). Tzv. Myší díra (respektive dům nad ní) není objekt v majetku města. Pracovník TS Zlín, dle vyjádření ředitele TS Zlín, při čištění náměstí sice posbírá materiální odpad i zde. (to je ten co ho tam vídáte). Dům je však soukromníka, který na něm vydělává. Má zde správce a má tak i povinnost o svůj majetek pečovat. (mokrou údržbu by měl udělat ten správce – a já myslím, že ji dělá, protože tam nikdy nezůstane, jak sama píšete, „nablito“.) Město nemůže investovat do údržby cizího majetku. Proč? Uvedu konkrétní příklad, k čemu by mohlo teoreticky dojít. Vůbec nevím, kdo je vlastníkem objektu, ale představme si teoretickou možnost, že by dům patřil nějakému zastupiteli. V tom případě by se dalo říkat, a jistě by se to i říkalo, že si ten zastupitel nechává za městské peníze čistit soukromý dům, na kterém ještě vydělává. To by jistě nebylo košér a bylo by to kritizováno. To jen na vysvětlenou, proč nemají a nesmí města a obce investovat do soukromého majetku, byť by to bylo ospravedlnitelné.
Co se spícího bezdomovce týká, to považuji spíše za výjimku. Je-li však někde někdo, kdo dle Vás páchá přestupek či trestnou činnost, je vaší možností a dle zákona snad i povinnosti to nahlásit na MP či PČR. Psát do diskuze, že tam někdo spal, to bohužel nyní nemá již žádný efekt. Držet tam nonstop hlídku strážnici nemohou. Pokud uvidíte něco nepatřičného, co je dle Vás potřeba řešit, je jediným, správným řešením to řešit hned a to přímo s MP či policií. Stejně tak, pokud je někde nakáleno, či nazvraceno. Pracovníci TS Zlín provádí údržbu dle plánu a nemohou online vědět, kde se, kdo právě to, či ono. Já když na něco takového narazím, nelením a slušně a věcně (bez sarkasmů a jízlivostí) to oznámím na TS Zlín, kde na základě této informace mohou přehodit plány a vyčistit to přednostně.
Když na mě v podchodu vyletí odér, volám na TS a druhý den to je v pořádku. Stejně tak jsem z podchodu již párkrát vypoklonkoval bezdomovce, který se tam chystal vykonat potřebu. Kdyby to tak dělalo více lidí, jistě by byl Zlín čistější město. Pokud tedy bude tento průchod opět někdy výrazně znečištěn, první kdo to zjistí, by to měl oznámit např. těm prodejcům. Ti mají kontakt na správce a ve vlastním zájmu by měli trvat na tom, aby prostory, za které platí nájem, byly udržované v čistotě.

Snad jsem Vám dokázal vysvětlit, jak se věci mají. Že ne na vše, existují jednoduchá řešení.

Přeji Vám hezký den

úsekové měření ul. Slovenská

10.9.2018 14:32:58 | odpovědět martin

Dobrý den, prosím o informaci v jakém stavu je vybudování úsekového měření rychlosti pro ulici Slovenskou? Podle posledních informací měla být instalace provedena během letních prázdnin, nicméně začal školní rok a děti opět chodí do a ze školy a 2 školek na této ulici těsně podél závodníků do vrchu atakujících odhadem hranici 70 km/h a více. Děkuji.

úsekové měření ul. Slovenská

19.9.2018 10:38:48 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

Dílčí projekt „Úsekové kamerové měření rychlosti ve městě Zlín“, jehož součástí je i měření úseku komunikce ul. Slovenská, je zahrnutý do komplexního projektu „Aplikace inteligentních dopravních systémů“, na který v současné době projednáváme možnost uplatnění dotační podpory v rámci IPRÚ Zlín – Udržitelná doprava.

Protože se jedná o rozsáhlejší projekt, který kromě zmiňovaného opatření (úsekové měření rychlosti), obsahuje další řešené aktivity - opatření (např. parkovací navigační a závorový systém, kamerový dohlížecí systém – průjezd na červenou, apod.), připravuje se komplexně k odsouhlasení a dle požadovaných podmínek, v rámci IPRÚ Zlín na rok 2019.

Vlastní analýza a měření rychlosti v tomto úseku komunikace bylo naposledy provedeno v roce 2016, kdy dle zjištěných výsledků drtivá většina vozidel dosahovala max. rychlost do 50 km/hod (bráno pro oba směry), překračovaná rychlost nad 50 km/hod byla v jednotkách procent. Odhadovaná rychlost vozidel může být ovlivněna i tím, že se zde projíždí po pojízdné vrstvě z dlažebních kostek, jejichž hluk může ovlivnit člověkem odhadovanou rychlost. Zároveň vás informujeme, že chystáme aktuální provedení měření rychlosti v tomto úseku, protože tyto údaje poslouží mimo jiné i jako podkladový materiál ke zmiňovanému schválení dotačního projektu.


S pozdravem

Michal Zlámal

ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ UL. SLOVENSKÁ

19.9.2018 13:32:48 | odpovědět Jiří Ševčík

Dobrý den,

ještě bych doplnil, že v úseku od křižovatky s ulicí Štefánikova až k ZŠ Zlín, Slovenská 3076 (cca 500m) není žádný přechod pro chodce. Dcera chodí do MŠ Slovenská 1808 a syn do zmíněné základní školy a v pracovních dnech ráno je přecházení této ulice velmi problematické.
Co se týče rychlosti a Vašeho komentáře - je celkem jedno o jaký povrch silnice se jedná a případné zkreslení odhadu. Nevěřím tomu, že k překračování rychlosti dochází pouze v jednotkách procent. Vzhledem ke dvěma mateřským a jedné základní škole v tomto úseku by mělo jít zejména o bezpečnost dětí. Doufám, že řešení této situace nastane dřív než nějaké zranění.

S pozdravem

Jiří Ševčík

ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ UL. SLOVENSKÁ

24.9.2018 11:09:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud nevěříte analýze vypracované na základě měření a dat, tak je mi to líto, ale jediné co proti tomu mohu učinit, je doporučit Vám navštívit OKaRDS a se zprávou se seznámit na vlastní oči. Také jsem u kostkovice bydlel a má zkušenost to zase potvrzuje. Z mého pohledu jízda po kostkovici hlučnější a tedy i rychlost zkreslující, je. Rozsoudilo by nás asi jen měření hlučnosti při různých rychlostech. Když se však v některé obci či městě mění kostky za asfalt, důvodem často bývá i právě argument hlučnosti viz zde:

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/234766-jizde-po-dlazebnich-kostkach-na-jizni-morave-temer-odzvonilo/

...

Co se týče zřizování nových přechodů. Znovu připomínám, že to nefunguje stylem: město chce, město zřídí. Město je na podobné pozici, jako když byste např. vy, žádal o vyhrazenou značku. Město nemá pravomoc zřídit přechod, kde se mu zachce. Každý nový přechod musí splňovat přísná bezpečnostní kritéria a návrh musí schválit Dopravní inspektorát policie i stát prostřednictvím Silničního správního úřadu.

Bohužel nikdo tomu nechce věřit, ale statistiky mluví jasně. Pokud Vás ve městě srazí auto, bude to s největší pravděpodobnosti na přechodu. Je to paradox, ale je logický. Všímejte si někdy chování lidí, a právě třeba dětí, na přechodu. Na přechodu si dáváte mnohem menší pozor, než když přecházíte mimo přechod. Na přechodu si každý druhý myslí, že je nesmrtelný a že se již nemusí rozhlížet.
Domnívám se, že zřídit přechod v kopci na kostkovici, by právě naopak bylo čekáním na zranění. Asi si dokážete představit, jak se dobře na mokrých kostkách či v zimě brzdí. A možná jste někdy v zimě jako řidič i zaznamenal, že chodci skutečnost, že je třeba náledí, nezohledňují. Osobně bych jako rodič spíše po dětech vyžadoval, aby přecházely právě až na přechodu u školy, kde je to již více na rovince a může tam asistovat i MP.

Podnět pochopitelně předám, ale snažil jsem se osvětlit, proč zde zřízení přechodu DI PČR nejspíše nepovolí. A pokud si mohu dovolit přidat příklad pro srovnání. Víte, kolik máme přechodů v obci, kde bydlím? Ani jeden! A přitom se jedná o vesnici na hlavním tahu do Zlína. Tzn. není tam malý provoz. Zkrátka u nás nejde udělat bezpečně, tak u nás povolen není a nebude. A to byste měl vidět, jak se všichni, zvláště děti, poctivě třikrát rozhlédnou. A nepamatuji se, že by se u nás stala nějaká nehoda s chodcem. Zato si jich vybavuji spousty na přechodech.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji Vám hezký den.

Zastávky MHD na Kútech

8.9.2018 23:08:40 | odpovědět Zdeňka Adámková

Nejsem sama kdo si marně láme hlavu nad tím, proč zastávky MHD na Kútech, a to oběma směry, nejsou řešeny bezbariérově, když téměř všechny ostatní na tratích trolejbusů 8, 9 a 2 takové řešení mají. Otázka je o to palčivější, že na těchto dvou zastávkách nastupují a vystupují i lidé s pohybovými problémy, kteří v blízkosti navštěvují jak ambulanci ortopéda, tak i rehabilitační středisko SPONTE SUE a Complex Therapy. Již teď mají i maminky s kočárky občas problémy. A co teprve v zimě, kdy "případný sníh" shrnutý z vozovky vytváří bariéru, kterou překonat je problém i pro člověka bez pohybových komplikací. Nebo budeme věřit, že zima bude bez sněhu a vše zvládneme tak jako doposud ?

Zastávky MHD na Kútech

19.9.2018 10:36:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem je třeba zpřesnit, že tomu není tak, že by zastávky byly zcela bezbariérové. Chodníky u zastávky mají nájezdy pro kočárky i vozíčkáře a je zde i vodící pás pro nevidomé. Z vašeho popisu jsem se lekl, že je zastávka zcela bezbariérová. Patrně tedy máte na mysli, že tato zastávka není kompatibilní s nízkopodlažními vozy a píšete, že si lámete hlavu proč právě tato. Vysvětlení je prosté. Zastávky (jako všechno) se renovují postupně. Máte určitý rozpočet a z něho renovujete určitý počet zastávek, a poté další. Ani z finančního ani z praktického hlediska není vhodné, aby se opravovalo vše naráz. Každá zastávka je zasazena i do kontextu svého okolí a i to se musí zahrnout. Tzn. přednost mají v opravě ty zastávky, kde se zároveň budou opravovat i okolní chodníky, povrch vozovek atd. Brzká rekonstrukce nemine ani tuto zastávku. Níže Vám tedy ještě přikládám fundovanější odpověď pana Zlámala z OKaRDS.

Dobrý den,

bezbariérová úprava zastávek MHD Kúty je zahrnuta v rámci připravovaného projektu: „Rekonstrukce ul. prostoru v ulici tř. 2. května, Zlín“.
Předmětem projektu je rekonstrukce uličního prostoru, oprava komunikací pěších a navazujících vjezdů v úseku ulice tř. 2. května, které jsou v havarijním stavu. Budou doplněny chybějící přechody pro chodce, zvýšené prahy a místa pro přecházení. Je navržena výměna stávajících silničních obrubníků. Řešena je rekonstrukce dvou zmiňovaných zastávek. Součástí projektu je také veřejné osvětlení. V uličním prostoru je navržena stezka pro pěší a cyklisty se smíšeným provozem.

Předpoklad zahájení realizace akce je v roce 2019.

S pozdravem, Michal Zlámal, OKaRDS

Nájezd pro kočárky u stadiou

5.9.2018 16:04:52 | odpovědět Jindřich Březina

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné zajistit vybudování nájezdu pro kočárky (2 železné pásy nebo nájezd) na schodech, které jsou mezi školní jídelnou u ulice Hradská a budovou nám. T. G. Masaryka 588

Nájezd pro kočárky u stadiou

19.9.2018 14:07:11 | odpovědět Hana Večerková, OKaRDS

Dobrý den,

prověříme možnost umístění nájezdu na stávající schodiště. Pokud bude možné na stávající dlažbu nájezdy umístit, zadáme požadavek na doplnění nájezdu na Technické služby Zlín. Realizace nájezdů je možná v roce 2018.

V případě, že stávající dlažba bude pro umístění nájezdu nevyhovující, budeme muset schodiště zrekonstruovat a následně o nájezdy doplnit. Případnou rekonstrukci bychom realizovali v roce 2019.

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky