Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Neupravený výsek chodníku

21.10.2018 18:35:57 | odpovědět Jan Kohout

Dobrý den,
nerozumím tomu, proč v rámci opravy parkoviště mezi Tržnicí a Priorem nedošlo k opravě povrchu chodníku u Tržnice a co má znamenat neopravený výsek mezi parkovištěm pod Priorem a parkovištěm pod Velkým kinem. To tam opravdu zůstane?
Předem děkuji za odpověď,

Neupravený výsek chodníku

22.10.2018 10:38:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

odpověď na Váš dotaz je obsažena v odpovědi panu Grygerovi. Ve zkratce: V místě je plánovaná rekonstrukce tepelného kanálu, proto je město nuceno to udělat po etapách. Zjednodušeně řečeno: Nezůstane to tak.

Hezký den

Optická síť

21.10.2018 12:57:44 | odpovědět Lubomír Slovák

Dobrý den
Je možné se někde seznámit s projektem Metropolitní síť Zlín net- Zlín část Příluky 1.etapa? V části “projekty“ jsem k tomuto tématu nic nedohledal. Zajímá mne, zda v další etapě je počítáno s napojením nové zástavby, ul. Červánková, Nebeská, atd, jak to bude časově, přípojky k domům.
Děkuji
Slovák

Optická síť

22.10.2018 10:34:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle informací od kolegů z Odboru informatiky je projekt metropolitní síť v současné podobě určen pouze pro potřeby MMZ. V části Příluky bude připojena Kancelář místní části.

Hezký den

Bezohlední řidiči

19.10.2018 8:36:32 | odpovědět Radek

Dobrý den, u hlavni brány Baťovy nemocnice využívá horda bezohledných řidičů bílé šrafování k parkováni. Včera v rannich hodinách jsem došlo diky tomu málem k přijetí starší pani. Stejně tak u ZŠ Dřevnická vjíždí řidiči do zákazu vjezdu a ohrožují děti. Prosím o radu jak postupovat, aby to začala městská policie řešit, než se něco stane. Děkuji mnohokrát

Bezohlední řidiči

22.10.2018 10:22:14 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

asi jedinou cestou jak zajistit, aby strážníci MP neprodleně řešili nějaký konkrétní přestupek je, zavolat je. V každý okamžik se ve městě děje tisíce různě závažných přestupků, strážníci nemohou být pořád všude. Vidíte-li nějaký přestupek, který dle Vás nesnese odkladu a má být neprodleně řešen, je vhodné zavolat MP. Oznámení se ukládají a lze následně ověřit, zda jak to bylo řešeno. V dlouhodobějším horizontu by mohly pomoci nějaké technické zábrany. Existuje i studie, která lokalitu Havlíčkova nábřeží řeší komplexně právě i s ohledem na zvýšení bezpečnosti v lokalitě. Studie je k náhledu zde:

http://www.zlin.eu/en/studie-koncepce-parkovani-havlickovo-nabrezi-usek-pred-kntb-zlin-cl-2668.html

Plánovaný chodník na Lesní Čtvrti pod lesem

18.10.2018 20:18:52 | odpovědět Zdeněk

Dobrý den, z úřední desky jsem se dočetl, že město plánuje vybudování chodníku podél asfaltové cesty pod lesem k autobusové zastávce směr Gymnázium Lesní Čtvrť. Hledal sem podrobnější informace na stránkách města, nějaký situační nákres, jeslti bude chodník osvětlen atd, ale nic jsem nenašel. Děkuji za případný odkaz na infromace o této plánované stavbě. Čevora

Parkování ul.Slunečná

18.10.2018 20:14:50 | odpovědět Petr Markytán

Dobrý den, mám dotaz zdali by nešlo nějakým způsobem vyřešit parkování v ulici Slunečná potažmo v ulici Nad Stráněmi. V době kdy začíná studijní rok na UTB, je zde velmi obtížné zaparkovat a to již v dopoledních hodinách a bohužel až do hodin večerních (také ale pátek a sobota),díky studentům kteří přijízdějí vlastními auty. Je možnost nějakým způsobem apelovat na UTB, aby si tuto situaci vyřešili a zajistili si parkování pro své studenty vybudováním např. vlastního parkoviště? Myslím si, že by obyvatelé místní části Jižních svahů neměli být omezováni v parkováním u svých domů přijídějícími studenty. Děkuji za zoodpovězení. Markytán

hřiště za 1. segmentem

16.10.2018 17:45:58 | odpovědět Dana

Hřiště za 1. segmentem zaslouží velkou pochvalu, je opravdu krásné a pro děti i rodiče bude radost na něm pobývat. Jeho umístění v blízkosti Městské policie je velmi účelné, doufejme, že vandalové se mu budou obloukem vyhýbat. Zasloužilo by zveřejnit, kdo se na vybudování tohoto hřiště podílel.
Děkuji

hřiště za 1. segmentem

17.10.2018 9:06:20 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, děkujeme. Vzkaz předám kolegům z Odboru investic a Odboru městské zeleně, kteří měli stavbu hřiště pod patronátem. Více je možné se dočíst v TZ na webu města.

Hezký den

Náměstí práce

16.10.2018 12:53:23 | odpovědět Daniel

dobrý den, oceňuji že město konečně zvelebuje tuto část Zlína ale co bude prosím s tím prostorem mezi nově dlážděným chodníkem na Náměstí práce vedoucím k bočnímu vchodu Prioru a parkovištěm pod Priorem? To dnešní zalátání děr mám chápat jako zkrášlení náměstí práce, jak mluvil pan primátor v televizi? Předpokládám že tento meziprostor bude ještě nějak upraven, jinak to vpadá hodně polovičatě. Snad v tom nejsou zase nějaké "spory" s majiteli pozemků, podobně jako v podchodu či na tržišti pod kaštany.

Náměstí práce

22.10.2018 9:56:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud chcete vědět, co pan primátor svým vyjádřením myslel, musíte se zeptat pana primátora. Diskuze slouží k dotazům na úředníky. Za mě osobně ten prostor, po vysazení lip, opravách chodníků atd, hezčí je. Chápu však, že to je otázka individuálního pohledu na věc.

Zde vyjádření za úředníky z OKaRDS:

Máme zpracovaný projekt, který řeší komplexně celou tuto oblast.
V současné době se upravují ty exponované plochy, které řeší parkovací požadavky ve vztahu k obchodnímu domu PRIOR, tak veřejné prostory pod hotelem Moskva. Tyto dopravně stavební úpravy řeší zajištění základní dopravní obslužnost v těchto oblastech.
Jak jsem se zmínil, řešíme komplexní úpravu celé této oblasti. S tím souvisí jak rekonstrukce pochůzných a pojízdných ploch, tak i např. inženýrské sítě, atd.
Ve zmiňované ploše, o které se zmiňuje občan, je veden tepelný kanál, jenž je svým správcem plánován v nejbližší době na celkovou rekonstrukci. Jsme proto nuceni provést celkovou rekonstrukci této části centra města v etapách. Finální úprava kritizované plochy bude provedena současně s rekonstrukcí tohoto kanálu.
Současná realizace dopravních úprav řeší zajištění základních požadavků na dopravní obslužnost v těchto místech s ohledem na rekonstrukci domu PRIOR a související plochy pod hotelem Moskva.
Jenom pro upřesnění, součástí připravované celkové rekonstrukce této části města jsou např. i opravy chodníkových tras podél budovy Tržnice s cyklodopravou, atd.

Hezký den

úprava pietního místa na hřbitově v Loukách

15.10.2018 13:35:34 | odpovědět Zdenka M.

Děkuji za dodržení rok starého slibu - úpravu pomníčku padlým.
Stačilo málo a je poznat, že jsme nezapomněli...

frézování hrbů na ulici Středová ,Jižní Svahy

11.10.2018 22:18:07 | odpovědět Jiří M.

Dobrý den, minulý týden se frézovaly hrby na ul. Středová u restaurace Vyhlidka .O 100m dál na této ulici u zastávky trolejbusů Budovatelská je nepříjemný dvojhrb, proč když tam už frézovací stroj byl,tak se nesfrézoval i tento nepříjemný velbloudí hrb.Nebo jestli je to v plánu. Děkuji.

sídliště Kúty

5.10.2018 22:55:38 | odpovědět Jana K

Dobrý den, má město Zlín v blízké době v plánu revitalizaci sídliště Kúty? Připadá mi, že se na něj nějak zapomnělo. Neudržovaná zeleň, městský mobiliář, špatný stav komunikací, přetížené parkovací plochy. Kritická situace mi připadá hlavně směrem k třídě 2. května. Děkuji

sídliště Kúty

10.10.2018 16:14:17 | odpovědět Martin Poláček, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

v oblasti Kúty není v současné době plánována revitalizace sídliště. V této oblasti však nyní připravujeme celkovou rekonstrukci uličního prostoru na ul. 2.května v úseku od ul. Sokolské po most u Januštice. Jedná se o obnovu živičného povrchu komunikace a celkovou rekonstrukci chodníků po obou stranách včetně zřízení přechodů pro chodce. V celém úseku bude provedena rovněž výměna sloupů trolejového vedení včetně nového veřejného osvětlení.

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky