Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

sídliště Kúty

5.10.2018 22:55:38 | odpovědět Jana K

Dobrý den, má město Zlín v blízké době v plánu revitalizaci sídliště Kúty? Připadá mi, že se na něj nějak zapomnělo. Neudržovaná zeleň, městský mobiliář, špatný stav komunikací, přetížené parkovací plochy. Kritická situace mi připadá hlavně směrem k třídě 2. května. Děkuji

sídliště Kúty

10.10.2018 16:14:17 | odpovědět Martin Poláček, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

v oblasti Kúty není v současné době plánována revitalizace sídliště. V této oblasti však nyní připravujeme celkovou rekonstrukci uličního prostoru na ul. 2.května v úseku od ul. Sokolské po most u Januštice. Jedná se o obnovu živičného povrchu komunikace a celkovou rekonstrukci chodníků po obou stranách včetně zřízení přechodů pro chodce. V celém úseku bude provedena rovněž výměna sloupů trolejového vedení včetně nového veřejného osvětlení.

Hezký den

Osvětlení v Malenovicích

4.10.2018 12:00:14 | odpovědět petr matula

Dobrý den. Zajímalo by mě kdo odpovídá za městské osvětleni a i za kontrolu, zda osvětlení svítí. Nebo je třeba hlásit odpovědné organizaci, kde že lampy veřejného osvětlení nesvítí? Například v Malenovicích to mnohdy místy nesvítí - např. u domu č.p 808 - roh u cesty k parkovišti, či u domu č.p. 802 - směrem ke školce. Nebylo by možné vymyslet třeba systém, kdy by každá lampa měla značku, či číslo, nebo něco, podle čeho by šlo nahlásit, že to nesvítí. Když pak jdete místem, kde je tma a zvlášť na sídlišti není moc příjemné se pohybovat ve tmě, a to jsme muž, co pak mají dělat ženy, dívky … .
Moc děkuji za řešení a urychlené vyřešení.

Osvětlení v Malenovicích

5.10.2018 12:57:32 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Matulo,

veřejné osvětlení spravují Technické služby Zlín. Uvítáme upozornění na poruchu, kontrola jednotlivých světelných bodů není možná.

Číslování sloupů VO není bohužel úplné, ne vždy je navíc sloup ve vlastnictví Technických služeb či města. Zejména jde o osvětlení na sloupech E.On či DSZO. Naši technici zajistí co nejdříve opravu. Pokud ale můžete nefunkční či poškozené světlo vyfotit a poslat e-mailem, řešení se tím ještě urychlí.

Děkujeme za upozornění a přeji hezký den

Jakub Černoch, ředitel TS Zlín


Doplnění: Ještě bych doplnil, že preventivní fyzická kontrola je při množství sloupů, lamp a všeho mobiliáře velmi obtížná. Nelze bohužel každý sloup kontrolovat "denně". O každé závadě se nejrychleji vždy dovědí lidé, kteří v daném místě žijí a mají to tak denně na očích. Na vše se dříve či později přijde a opraví. Hlásit závady, vandalismus atd. mají i hlídky MP či zaměstnanci kanceláří místních částí, ale při včasném upozornění od občanů, lze nápravu vždy ještě urychlit. Lze to i prostřednictvím webu TS Zlín, kde je hned na úvodním straně ikona "Hlášení závad".
Děkujeme za Váš zájem o dění ve městě.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů MMZ

Stromy na Letne

2.10.2018 11:59:03 | odpovědět E.P.

Dobrý den chci se zeptat jak řešit stav kdy si sousedé mezi domy, vzdálennost domů 20 m, vysadili před 3 lety stromy (kaštan a další listnáče které už teď dosahují přes 10m výšky). Nejenom že tímto už nemáme žádné slunce na zahradě a v domě (okna jsou pouze na jižní stranu) ale také se obáváme jak to bude v budoucnu až budou tyto vysoké stromy staré a budou hrozit pádem na náš dům. Už teď by dosáhly. Protože pozemky pod bať. domky patří městu, se ptáme jak tuto situaci řešit. Díky za info

Stromy na Letne

5.10.2018 13:08:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

požádal jsem o vyjádření oddělení pozemkové a nebytové správy. V případě soukromých pozemků by to mělo být na dohodě. Pokud ta není možná, často nezbývá než se obrátit na civilní soud. Ten pak posoudí mírů projevů těchto, tzv. negativních externalit, jako je zastínění zahrady, opad listí na sousedův pozemek atd., a případně soudně nařídí nápravu. Ale počkejme nejdříve na vyjádření oddělení.

Hezký den a víkend

Doplnění: Jak jsem Vám psal již do e-mailu. Pro konkrétní odpověď by OMZ potřeboval znát konkrétní lokalitu. Děkuji.

Poplatky a jiné

1.10.2018 19:33:29 | odpovědět Milan Hlavica

1) Dnes jsem zaplatil 200 Kč za výměnu řidičského průkazu, který končí v únoru 2019. Na stránkách životních situací o lhůtě, kdy tato výměna podléhá poplatku není ( na rozdíl od výměny občanského průkazu, kde je zmíněna lhůta půlroční před skončením platnosti ) ani zmínka.

2) Při rezervaci termínu přes internet mně připadá potvrzovací e-mail ve znění " Gratulujeme Vám atd " poněkud komický a nepatřičný. Spíše by tam asi mělo býti : Děkujeme za rezervaci za prostřednictvím atd. Gratulovat se dá asi k výhře, narozeninám apod. , ale k rezervaci na úřad ?

Poplatky a jiné

8.10.2018 15:49:46 | odpovědět Antonín Šrajer, vedoucí OOSA

Dobrý den,

děkujeme za podněty. Znění informačního textu jsme aktualizovali a dodavatel provedl i změnu textu rezervačního systému. Původní text z továrního nastavení je tak již upraven.

Hezký den

Stromy na Santražinách

26.9.2018 13:04:31 | odpovědět Karel Janoušek

Dobrý den, na Satražinách před Městskou policií, byly konečně dodělány venkovní úpravy po výměně potrubí.
Je plánovaná výsadba stromů na východní straně domu č.1624 ? Původní 3 stromy byly vykáceny.
Dále by bylo vhodné urychleně opravit podpěry u jednoho stromku, který se nachází na západní straně výše
uvedeneho domu. Stromek byl v nedávné době vysazen a hrozí jeho zlomení.
Děkuji za odpověď.

Stromy na Santražinách

2.10.2018 11:13:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na OMZ jsem zjistil následující. Co se týče náhradní výsadby tak z východní strany domu Santražiny 1624 je naplánována výsadba dvou ks ovocných stromů (hrušeň), výsadba by se mohla uskutečnit ještě letos na podzim. Výsadby jsou průběžně kontrolovány a ošetřovány.
Co se týče podpěry, tak tento týden má investor akce, Teplo Zlín, provést konečnou úpravu terénu včetně zatravnění a včetně opravy toho kůlu.

Odstranění závady je tedy v řešení, přesto děkujeme za upozornění. Pracovníci OMZ nemohou o každé závadě vědět ihned. Nejdříve to vědí vždy obyvatelé dané lokality. Proto jsme za včasné a slušné upozornění rádi

Hezký den

Zbytečně se tvořící kolona aut

24.9.2018 19:34:48 | odpovědět Pavel Večeřa

Dobrý den,
téměř denně pozoruji, že se po 14 hodině tvoří zbytečně dlouhá kolona aut, které vyjíždějí od Čepkova přes Benešovo nábřeží na ulici Dlouhá. (běžně tu trvá 10 minut vyjet na Dlouhou ulici, která neni nijak zacpaná). Problém vidím v příliš krátké zelené v tomto denním čase. Bylo by možné dohodnout s provozovatelem světelné signalizace nápravu (prodloužení zelené).
Děkuji.

Zbytečně se tvořící kolona aut

2.10.2018 11:00:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal k prověření na OKaRDS. Prověřit to musí dodavatelská firma. Následně sem vložím jejich reakci.

Hezký den

Studánka Příluky

23.9.2018 15:36:20 | odpovědět Jaromír Bařina

Dobrý den,

docela pravidelně chodíme odebírat vodu ze studánky v Přílukách. Poslední dobou tam začal působit nějaký "kutil". Zpočátku zmizely dřevěné výplně jedné lavičky a část konstrukce byla natřena. Usoudil jsem, že pravděpodobně odbor, který se stará o údržbu městského mobiliáře začal s nápravou tohoto sezení. Při dnešní návštěvě jsem nabyl dojmu, že tam řádil Pat a Mat. Dřevěné výplně jsou připevněny zcela asymetricky, křivě, část jich chybí, všude kolem nepořádek: kovové špony, piliny, odřezky apod. Toto je vizitka údržby města, či za to město někomu platí nebo tak chce učinit? V místě, kde kontroluje zdravotní ústav kvalitu pitné vody takový nepořádek? Za odpověď děkuji. J.Bařina

Studánka Příluky

24.9.2018 10:20:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

výměnu mobiliáře iniciovala komise místní části ve spolupráci s Odborem městské zeleně. Práce nebyly dosud ukončeny a stále probíhají. Pokud by při předání díla byly shledány závady, nebude dílo převzato a bude se pochopitelně požadovat náprava. Poprosil bych Vás tedy s hodnocením a případnou kritikou počkat až to bude hotové.

Děkuji za trpělivost a zájem o dění ve městě.

Oprava výmol při vjezdu k poště č.5 + na ploše u pošty 5 na JS

19.9.2018 20:16:01 | odpovědět Pavel

Dobrý den, prosím Vás o zajištění opravy větší výmoly pod poštou č.5 a dále potom na ploše před poštou na Jižních Svazích je taky pár výmolů.

Děkuji moc
P.

Oprava výmol při vjezdu k poště č.5 + na ploše u pošty 5 na JS

24.9.2018 10:03:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

předal jsem na OKaRDS, kde mi potvrdili, že opravu objednají.

Přeji hezký den

Přechod pro chodce na Dlouhé ulici ve Zlíně

19.9.2018 11:38:16 | odpovědět Jan Pastorek

Dobrý den. V generelu dopravy pro město Zlín je mimo jiné plánován přechod na ulici Dlouhá ve Zlíně, kdy z předchozí komunikace s Odborem koncepce a dopravních staveb z minulého roku vím, že by měl být naproti č.p. 122. Dovoluji si Vás požádat o sdělení, kdy je předpoklad realizace tohoto přechodu. Dále prosím o sdělení, zda-li je stále plánována po Dlouhé ulici i cyklostezka a v jakém časovém horizontu. Děkuji.

Přechod pro chodce na Dlouhé ulici ve Zlíně

24.9.2018 11:35:20 | odpovědět Michal Zlámal, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

přechod pro chodce na ul. Dlouhá je skutečně zahrnutý do Generelu dopravy a statutární město Zlín má zpracovanou odbornou studii k tomuto přechodu pro chodce, včetně posouzení intenzit dopravy.

Součástí tohoto projektu je i zpracování a úprava systému řízení světelného signalizačního zařízení, které je jak součástí tohoto přechodu pro chodce, tak je v případě jeho realizace nutné zapracovat jeho systémové propojení se stávajícími systémy světelné signalizace na křižovatkách ul. Dlouhá x ul. Vodní x ul. Santražiny, nebo ul. Dlouhá x tř. T. Bati x ul. Osvoboditelů, tak aby nedocházelo k průběžným kolonám vozidel mezi těmito křižovatkovými uzly na ul. Dlouhá.

Je ale nutné počítat s tím, že jakýkoliv přechod pro chodce ovlivní dopravní tok na dotčené komunikaci a zbrzdí vlastní intenzity dopravy a dojde ke zhušťování vlastní dopravy.

Stávající podchod pod ul. Dlouhá je proto nejbezpečnější způsob přepravy chodců.

Součástí celkového dopravního řešení v rámci ul. Dlouhá je i Vámi zmiňovaný projekt nové cyklostezky, včetně rekonstrukce stávajícího chodníku a současně návrh dopravního řešení křižovatky ul. Zarámí x ul. Dlouhá. I tento projekt je připraven, v současné sobě probíhají jednání k dílčím požadavkům na změny a úpravy související se stávající zelení na ul. Dlouhá.

Protože u těchto navazujících projektů se v rámci jejich postupných návrhů změn a úprav aktuálně posuzují a projednávají, předpokládáme, že nejpozději v příštím roce bude rozhodnuto o dalším postupu celkového řešení.

Hezký den

PŘECHOD PRO CHODCE NA DLOUHÉ ULICI VE ZLÍNĚ

26.9.2018 8:23:51 | odpovědět Jan Pastorek

Dobrý den, pane Zlámale. Děkuji za vyčerpávající odpověď. Shodneme se, že podchod je nejbezpečnější variantou způsobu přepravy chodců. Zároveň však nutno dodat, že je nejméně přirozenou variantou, o čemž konečně svědčí i skutečnost, že dodnes řada chodců Dlouhou ulici přebíhá bez ohledu na instalované zábrany, což je ještě nebezpečnější. Centrum města by mělo sloužit, podle mého, prioritně chodcům a cyklistům. Přeji Vám, ať se Vašemu týmu podaří najít řešení, v němž skloubíte vše zmiňované a ať se brzy dočkáme i předmětného přechodu pro chodce, který je, jak oba víme, ze strany obyvatel Zlína, velmi žádaný. Ještě jednou děkuji a přeji Vám hezký den. Jan Pastorek

skatepark

18.9.2018 14:56:40 | odpovědět Jakub Červeňák

dobry den ,skatepark ve zline vypada strasne. chtel bych pozadat nase mnesto aby investovalo vice penez do sportu a postavilo novy skatepark. v Praze maji nekolik super skateparku a mi takovy ktery nestoji ani za zminku

skatepark

2.10.2018 11:45:37 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

díky za dotaz. Úvodem však musím konstatovat, že srovnávat Zlín a Prahu mi nepřijde moc proporční. Aby mělo srovnání vypovídající hodnotu, měla by se srovnávat podobná sídla. V případě Zlína se tak srovnávat třeba s Olomoucí či Jihlavou.
Nyní k vašemu dotazu. Je třeba si úvodem přiznat, že skateparky jsou obecně kontroverzní projekty. Většinou je nikdo pod okny nechce. Co se týče stávajícího areálu, město má k dispozici studii na úpravu skatebordového hřiště včetně dvou přilehlých sportovišť s umělým povrchem. Zvažovaly se i lokality, kde by šlo vybudovat hřiště zcela nové. Bohužel vhodné městské pozemky jsou buď od centra velmi vzdálené, nebo jsou naopak moc blízko obytných částí města. Pokud by se mělo stávající hřiště upravit, aby odpovídalo našim a snad i vašim představám, tak by se zase musely zrušit vedlejší sportoviště, což by si také našlo své kritiky. Aktuálně se tak oddělení, které má hřiště ve správě, zaměřuje na úpravu současných prvků, aby byly bezpečné. Poslední úpravy, včetně instalace nové překážky, se uskutečnila letos.
Mám však pro Vás případně jiný tip. Město se při investicích musí řídit nějakými nepsanými pravidly. Musí se investovat v různých částech a do různých oblastí. Každý má pochopitelně na věc jiný pohled. Pokud mají obyvatelé Zlína pocit, že mají dobrý nápad, který radnice nechce realizovat, je zde projekt Tvoříme Zlín. Sami obyvatelé mohou navrhovat a pak v hlasování rozhodnout, jaké akce se budou realizovat. Tento ročník už je v běhu, ale třeba můžete zkusit něco navrhnout v roce příštím. Podívejte se na web či FB tohoto projektu. Ještě bych Vás poprosil, máte-li nějaké konkrétní tipy na vylepšení současného areálu, tipy na doplnění či úpravu prvků, zázemí atd. Neváhejte mi to napsat, já to předám na dané oddělení. Přeci jen, sami uživatelé vědí nejlíp, co by tam ocenili.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky