Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Vzkaz pro pana Pavla

20.4.2018 9:52:11 | odpovědět Lukáš Fabián

Vážený pane Pavle, pokud požadujete po radnici řešení nějaké situace bylo by záhodno se podepsat. Ok, je to sice v pravidlech, ale rád odpovím o anonymům. Ovšem, pokud si vymyslíte i e-mail, tak nevím, jak Vám mohu pomoci. Nehledě na to, že když pro Vás prověřuji informace, strávím na tom dvě hodiny času a pak mi přijde, že e-mail neexistuje, je to vůči mně bezohledné a je to bezohledné i vůči ostatním tazatelům, protože jsem v tu dobu mohl řešit jejich záležitosti. Závěrem ve zkratce. K řešení přestupků v dopravě se využívá PČR či MP nikoli anonymní vzkazy na radnici. Děkuji za pochopení. Do e-mailu jsem Vám napsal několik návrhů řešení, ale bohužel marně... Budete-li chtít navázat komunikaci, splňte prosím pravidla diskuze.

Nefunkční rozhlas

17.4.2018 16:11:55 | odpovědět TV

Zdravím, bylo by možné prověřit funkčnost tlampačů obecního rozhlasu na ulici M. Knesla, který je umístěn cca v její dolní třetině? Byl tam instalován dodatečně, ale už je tam umístěn delší dobu, avšak v případě hlášení je nefunkční a hlášení z jiných, dále umístěných tlampačů je naprosto nesrozumitelné. Díky. TV

Nefunkční rozhlas

18.4.2018 16:14:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle vyjádření kolegy z odboru krizového řízení je na ulici M. Knesla pouze jeden hlásič a druhý je již na ulici Broučkova. Každopádně oba zesílil. Odpoledne provedla kontrolu servisní firma PWS Plus s.r.o. Staré Město. Oba jsou plně funkční.

Obecně platí, že v lokalitách vnitřního Zlína se hlášení z místních části neprovozuje. Pouze 1x měsíčně, a to zpravidla první středu v měsíci, je upozornění, že proběhne zkouška sirén. Tlampače v těchto lokalitách slouží pro varovný systém VISO

Děkujeme za upozornění a přeji hezký den

herna

14.4.2018 20:48:37 | odpovědět Renata

Dobrý den, chtěla bych vysvětlení, jak je možné, že město schválí v blízkosti dvou škol 4. a 5. ZŠ ,v objektu COOP Januštice ,nově zřídit hernu ? V době, kdy se snaží obecní úřady z měst herny vymýtit? Děkuji za vysvětlení

herna

16.4.2018 13:51:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

žádáte vysvětlení povolení nové herny. Žádná nová herna zde však povolena nebyla, tudíž teoreticky není co vysvětlovat. Prověřoval jsem však, co Vás mohlo k této dezinformaci přivést a zajistil jsem pro Vás vyjádření Odboru kultury a památkové péče, které přikládám.


Vyjádření OKPP:
Herna, o niž jde, byla v dané budově v prvním patře, nyní došlo k jejímu přesunu v rámci budovy, tzn., že nová herna nevznikla. O této skutečnosti jsme byli předem informováni a reflektuje ji i městská vyhláška stanovující místa s povoleným provozem hazardních her. V daném případě nebyl důvod tomuto přesunu bránit, neboť v předmětném objektu se herna historicky dlouhodobě nacházela a jejím přemístěním v rámci budovy nedochází k navýšení celkového počtu herních provozoven ani v této budově ani na území města Zlína. Jak současný zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, tak i minulý zákon č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, zakazují provoz loterií či hazardních her pouze v objektech škol, nikoli v jejich blízkosti.

Pokud jde o plošný zákaz heren, statutární město Zlín již dlouhodobě preferuje kompromisní přístup k regulaci hazardu, neboť jeho plošný zákaz by vzhledem k možnosti následného přesunu hráčů na internet či vzniku nelegálních heren problém nevyřešil. Obdobný přístup pak preferuje i většina statutárních měst na území ČR. Naopak z hlediska atraktivity pro mládež a její konfrontace s reklamami na hazard aktuálně považujeme za mnohem problematičtější provoz hazardu přes internet, kde je přístupnost pro hráče snazší a regulace není tak přísná jako u „kamenných“ provozoven.

S pozdravem Eva Husáková, vedoucí OKPP

Voda - Štefánikova

12.4.2018 14:49:04 | odpovědět Marie

Dobrý den,
mezi baťovými domky (mezi Díly V a Díly IV u Štefánikovy) probíhají nějaké opravy nebo úpravy vedení vody. Prý má být v úterý 17. 4. i odstávka vody, což jsem ale na internetu nenašla. Můžete mi prosím odstávku potvrdit a také sdělit, jaká firma opravy provádí? Pořád tam někdo kolem chodí a nakukuje do zahrádek a k domkům a je to dost nepřjemné, i když chápu, že dělají svoji práci.

Voda - Štefánikova

13.4.2018 7:47:06 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud by se jednalo skutečně o opravu vedení vody, nebyla by to akce města. Takovou opravu by prováděl VAK Zlín, nebo Moravská vodárenská. Na obě organizace jsem zaslal Váš dotaz s prosbou o prověření. Co se týče odstávky, tak na webu vakzlin.cz v sekci klient a odrážce odstávky, nic nevidím.

Jakmile něco zjistím, dám vědět.

Hezký den

Voda - Štefánikova

13.4.2018 10:51:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

zjistil jsem tedy následující. Probíhající stavbu v místě provádí pro VaK Zlín, a.s. firma RIS-MONT Zlín, s. r. o., v koordinaci s firmou DORG (dodavatel speciální technologie zatahování - rekonstrukce stávajícího vodovodního potrubí).

Veškeré práce koordinuje stavební firma v součinnosti s provozní společností MOVO, a.s.
Prozatím žádná odstávka vody plánována není, pokud by však došlo během stavebních prací k přerušení dodávek vody, informace budou neprodleně zveřejněny na stránkách MOVO, a.s. (www.smv.cz) a odběratelé, kteří jsou zaregistrováni do služby SMS – Info obdrží zdarma informativní sms o průběhu a pravděpodobném ukončení odstávky vody v daném místě.

Hezký den

PS: Doporučuji nechat si zasílat sms o odstávkách. Je to zdarma. Registrovat se můžete na stránkách MOVO.

Poškozené přístupové schodiště

9.4.2018 16:19:06 | odpovědět Lenka Benčíková

Prosím o informaci, na koho se mohu obrátit ohledně opravy přístupového schodiště mezi 5. a 6. terasovým domem na Jižních svazích. Na schodišti dlouhodobě schází dlaždička a rovněž zábradlí je poškozené . Děkuji.

Poškozené přístupové schodiště

11.4.2018 16:16:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

předmětnou lokalitu má na starosti (mimo dalších) referent OKaRDS pan Jaroslav Kubáč. jaroslavkubac@zlin.eu. Vaši zprávu jsem mu předal, ale pro případné bližší upřesnění či domluvu se na něj můžete směle obrátit.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Hlavní komunikace do Filmových atelierů

5.4.2018 18:17:33 | odpovědět Lucie

Dobrý den, chtěla bych se informovat kdy se bude provádět rekonstrukce cesty do Filmových ateliérů? A zda zvažujete posunutí retardéru, který je umístěny až před odbočku na ulici Fabiánka II před odbočku do ulice Fabiánka I. Auta zde jezdí velkou rychlostí a někdy je to risk když vyjíždíme z ulice Fabiánka I, prosím o zamyšlení zda by nebyl retardér vhodnější posunout. Děkuji Vám mnohokrát.

Hlavní komunikace do Filmových atelierů

9.4.2018 9:42:10 | odpovědět Hana Večerková, OKaRDS

Dobrý den,

akce rekonstrukce ul. Filmová, etapa II. a III. je připravena k realizaci. V letošním roce však není zařazena mezi investiční akce města, čekáme na přidělení finančních prostředků. Aktuálně posunutí retardéru nezvažujeme, i v rámci rekonstrukce ul. Filmová je počítáno s jeho umístěním mezi křižovatkami ul. Fabiánka I a Fabiánka II. Na základě Vašeho podnětu ale změnu umístění retardéru prověříme na Dopravním inspektorátu a případně jeho umístění změníme.

Pěkný den

Hana Večerková

Toulavý pes - Zlín, Obeciny

3.4.2018 15:32:53 | odpovědět Marie Zuzaníková

Dobrý den. Ve čtvrtek 29.3.2018 jsem ve večerních hodinách po 22. hodině při venčení mého psa byla ohrožována psem - kříženec, větší velikost, pískové barvy. Pes na mě vrčel a cenil zuby... Bohužel podobnou zkušenost s tímto stejným toulavým psem jsem měla i zhruba před 4 lety, kdy jsem přivolala odchytovou službu MP Zlín, pes byl odvezen do útulku, telef. jsem si tehdy ověřila, že si psa následující den vyzvedl z útulku jeho majitel - K. F., bydl. Lesní čvrt ve Zlíně - Ve čtvrtek 29.3.2018 ve 22.09 hod. jsem přivolala hlídku MP Zlín - psa se odchytit nepodařilo, hlídka psa viděla, ale neodchytila. Při komunikaci se strážnikem MP, jsem upozornila na skutečnost, že se jedná v mém případě o opakované ohrožování stejným psem, který se po ulicích - v tomto případě konkrétně u místa mého bydliště Zlín, Obeciny 3903 toulá už několikátý rok. Bylo mi doporučeno obrátit se na "Město", kde se tyto záležitosti řeší..... V sobotu 31.3.2018 se situace opakovala - pes večer opět atakoval při venčení moji fenu, já jsem už ale byla vybavena pepřovým sprayem a psa jsme na pár vteřin odehnala, na ulici shodou okolností byla hlídka MP Zlín, strážník vykonávající službu psa viděl, doporučil mi hned jít domů a na ulici nevycházet, což jsem učinila, ani jemu se odchytit psa nepodařilo. Chtěla bych se tudíž zeptat - kdo řeší takové situace, kdy se jednomu majiteli psa opakovaně toulá pes již několik let na ulici, ohrožuje jiné psy a v poslední době dle mé vlastní zkušenosti i lidi?
S pozdravem
Marie Zuzaníková, Zlín,

poznámka správce diskuze: celé jméno nemohu bez prokázání viny a s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů publikovat, proto jsem uvedl jen iniciály)

Toulavý pes - Zlín, Obeciny

4.4.2018 11:20:24 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

po konzultaci s kolegy z OŽP mohu uvést jaký je postup. Samotný akt odebrání psa jeho majiteli není vůbec jednoduchá záležitost. Muselo by se majiteli psa prokázat, že se o psa není schopen postarat. Toto posuzuje inspektor veterinární správy, nikoli město. Muselo by se jednat o prokázaný přestupek podle § 27 odst. 1 písm. b) nebo c) zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání. Samotné odebrání zvířete pak provádí příslušná obec na pokyn Krajské veterinární správy.

Pokud někde v městě volně pobíhá pes bez svého pána, je potřeba ihned situaci oznámit Městské policii Zlín, která zajistí odchycení pobíhajícího psa odchytovou službou a jeho umístění do městského útulku.
Následně je pes předán majiteli, který si jej přijde do útulku vyzvednout a předloží svůj doklad totožnosti. Do té doby neví ani pracovník odchytové služby čí je to pes. Informace o majiteli – respektive o osobě, která si psa vyzvedla, jsou předány na Městskou policii Zlín. Ta s dotyčnou osobou přestupek projedná sama, nebo projednání přestupku předá na Odbor životního prostředí a zemědělství MMZ. Takovému majiteli lze ve správním řízení uložit pokutu až do 50 tis. Kč.

V některých případech, pokud pes uteče majiteli a je řádně označen evidenční známkou, se nabízí možnost, že jej pracovník odchytové služby může předat přímo majiteli.

Ve Vámi popisovaném konkrétním případě záleží také na tom, zda už má MP s tímto majitelem zkušenosti, zda již existují nějaké zápisy o přestupcích atd. Toto následně u MP prověřím, zda se to řešilo, či zda je to ve správním řízení. Následně by bylo žádoucí poskytnout svědectví či další důkazy. Případně zkusit nějaké pořídit. Např. natočit na mobil, když byste viděla, že pobíhá volně, či že ohrožuje další psy. Zkrátka pro rozhodnutí inspektora veterinární správy o odebrání zvířete je potřeba mít pádné důvody a důkazy.

Jakmile prověřím, zda je tento konkrétní případ v řešení, ještě se Vám ozvu na mail ohledně možnosti poskytnutí informací či svědectví.

Přeji hezký den


AGRESIVNÍ PES NA TŘÍDĚ TOMÁŠE BATI, OBECINÁCH A LESNÍ ČTVRTI

3.4.2018 9:37:45 | odpovědět Jana

Dobrý den, už měsíc máme opět problém s vysoce agresivním psem (kříženec Bull plemene s akitou inu), který se téměř každý den potuluje v oblasti Třídy Tomáše Bati v okolí Lidlu a Albertu, na Obecinach a Lesní čtvrti. Tento pes už napadá, vrčí a cení zuby i lidi, dokonce už někoho pokousal, nehledě na to, že útočí stabilně na psy. Dá se jen těžce odehnat vyjíždí jak po psech tak po lidech. Psa soustavně pouští jeho majitel z Lesní čtvrti, a pes si běhá po půlce města sám a nikdo to neřeší. Před 14 dny byl odchycen odchytovou službou a odvezen do útulku, druhý den si pro něj přišel majitel a pes u Kauflandu na Vršavě pokousal člověka!!! Teď ho majitel pouští opět vesele dal a nenapadá už jen psy, ale i lidi! MP, útulek i odchytova služba tohoto majitele znají a stále mu psa vracejí. Ptám se proč? Proč mu ho neodeberete a nebo to nějak neřešite? Vždyť ten pes ohrožuje bezpečnost lidi i normálně se vencicich psů. Ten pes má na svědomí několik pokousanych psů a lidi! V uvedených lokalitách je spoustu dětských hřišť.... Děti tam věnci své psy a opravdu nechci domyslet co se stane až ho nějaké dítko potká. Ten pes má přes 65 cm v kohoutku a více jak 50 kg... I dospělý člověk se proti takové váze horko těžko ubráni... Co takové dítě? Prosím... Moc Vas prosím...v zájmu všech obyvatel těchto lokalit mohli by jste tady toto už začít řešit? Opravdu tady panuje strach jít ven. A opravdu už nechceme se nechat kousat, a napadat naše psy nezajistenym agresivním psem! Nebo nám prosím řekněte co máme dělat, nebo na jaký orgán se máme obrátit, aby tento majitel (jehož jméno a lokalitu kde bydlí známe) přestal svého psa vypouštět nezajisteneho ven. Vždyt to už není normální, aby mu to procházelo a pes napadal psy a lidi vesele dal! Prosím o odpověď a o sdělení, jak tuto situaci budete resit.

AGRESIVNÍ PES NA TŘÍDĚ TOMÁŠE BATI, OBECINÁCH A LESNÍ ČTVRTI

3.4.2018 13:38:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

po prověření na MP mi bylo potvrzeno, že popisovaného psa odchytová služba MP Zlín skutečně řešila dne 10. března. Co se týče pokousání na Vršavě, tak takovou událost MP Zlín nezaznamenala. Pokud k tomu skutečně došlo a nikdo to nenahlásil, je to velká škoda. Mohl to být jeden z klíčových důkazů. MP Zlín si vyžádala od útulku data o majiteli a dle mých informací věc předá k řešení do správního řízení. Záležitost tedy úřady řešit budou. Je však nutné zohlednit, jaké jsou vlastně k dispozici důkazy. Vše co popisujete, může být pravda, ale je to k ničemu, pokud k tomu neexistují důkazy, nebo se nenajde někdo, kdo bude ochoten to dosvědčit. Jste např. vy ochotna to před správním orgánem dosvědčit? Pokud ano, napište mi na e-mail lukasfabian@zlin.eu a domluvíme zbytek neveřejně. Zatím to totiž vypadá pouze na pokutu, pokud by se mělo jednat o odebrání, chce to mít skutečně silné důkazy a svědectví.
Záležitost ještě budu konzultovat s kolegy z Odboru životního prostředí.

Přeji hezký den

AGRESIVNÍ PES NA TŘÍDĚ TOMÁŠE BATI, OBECINÁCH A LESNÍ ČTVRTI

3.4.2018 14:11:25 | odpovědět Jana

Dobrý den,
pokousanou paní na Vršavě bohužel neznám osobně, ale byla tam volána PČR nikoliv MP a incident se stal 11.3.2018. Po mě tento kříženec pouze vyjížděl a cenil zuby, naštěstí mě nepokousal a takové zkušenosti s ním má i spoustu jiných lidí, včetně pokousaných psů, kteří to dosvědčí. Takže pokud potřebujete i svědectví, kdy to bylo ve stádiu pokusu, tak není problém a napíšu Vám na email.

AGRESIVNÍ PES NA TŘÍDĚ TOMÁŠE BATI, OBECINÁCH A LESNÍ ČTVRTI

4.4.2018 11:29:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Děkuji za informace, které jsem také předal na MP a OŽP k doplnění. Jakmile budu mít kontakt na konkrétního pracovníka, který by to s Vámi mohl vyřešit, zašlu Vám jej na Váš mail.

Co se týče obecného postupu při odchytu psů, informace jsou v odpovědi pod druhým dotazem na toto téma.

Hezký den

živé keře

31.3.2018 22:16:32 | odpovědět Monika

Dobrý den,zajímalo by mě prosím,jestli je nějaká hranice mezi veřejným chodníkem a výsadbou živého keře ,který už je pochopitelně na soukromém pozemku.

živé keře

3.4.2018 10:17:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

norma mluví o minimálně 0,5 metru od hranice komunikace. Pochopitelně pokud by to šlo více, bylo by to lepší. Vzdálenost je nutná kvůli možnosti umísťování a viditelnosti dopravních značek, kvůli potřebám následných rekonstrukcí atd. Samozřejmě lze ve Zlíně zahlédnout i místa, kde majitelé tuto normu nerespektují. Město se však v takovém případě nechová jako tyran, který by tyto keře ihned vytrhával. Je však nutné počítat s tím, že v případě potřeby (např. kvůli rekonstrukci chodníku) město tyto majitele vyzve k ořezu a v případě nulové reakce musí ořez provést samo. Je tedy pro všechny zúčastněné lepší, když normu dodrží.

Děkujeme za Váš zájem a přeji hezký den

Vánoční osvětlení na lampách

28.3.2018 17:37:21 | odpovědět Tomáš

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li město se rozhodlo nechat trvale vánoční osvětlení na lampách na Tř. T.Bati nebo Technické služby na to zapomněly ?
Děkuji

Vánoční osvětlení na lampách

29.3.2018 12:54:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

je mi líto, že Vás nejspíše zklamu, ale ani tentokrát to není tak, že by zde pracovali neschopní lidé. Skutečnost je taková, že u světel vánoční výzdoby byla po sezóně provedena úprava. Funkčnost úpravy bylo nutno ověřit a proto byly dne 26. 3, na třídě Tomáše Bati v úseku na příjezdu od Vizovic instalovány prvky vánoční světelné výzdoby. Tato výzdoba by měla být sejmuta dnes.

Přeji hezký den a Velikonoce

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky